Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

DAB+ testi tiek pārtrauki
 
http://neplpadome.lv/lv/sakums/padome/padomes-sedes/sedes-sadalas/informacija-par-neplp-sedi-30.novembri.html

Pretīgas ziņas DAB+ faniem :(
ricis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 18:25
NEPLP izvērtēja rezultātus kopš 2016.gada novembra notikušajiem ciparu skaņas zemes apraides DAB+ standartā testiem LR apraidē Rīgas reģionā, ko veica VAS “Latvijas Valsts Radio un televīzijas centrs” un lēma neturpināt šo testēšanu, kā arī neatbalstīt ciparu skaņas zemes apraides DAB+ standartā ieviešanu Latvijā līdz 2022.gada 31.decembrim, ņemot vērā vairākus aspektus, tostarp konkrētā apraides standarta efektivitāti ilgtermiņā, sabiedrības ieguvumus iepretī šī standarta ieviešanas izmaksām, kā arī potenciālo ietekmi uz Latvijas raidorganizācijām un reklāmas tirgu.
ricis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 18:25
Liels paldies Patrikam Grīvam! Vismaz vienu labu,pareizu un gudru lēmumu pieņēma!
V @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 18:29
Ja signāls kautkad pazudīs, ziņošu. Tāpat tas LV bija pārāk liels nišas projekts, 99% uztvērēju dēļ, lai arī pats signāls gāja ļoti tālu priekš savas jaudas.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 18:31
Tiešām žēl, ka tāds lēmums no NEPLP puses. Priecē tas, ka signāls joprojām ir gaisā. 73!
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 18:57
Jā un telco un 5G hype lobijs ir ņēmis virsroku, redzēsim, kādi būs tarifi internetam Latvijas nodokļu maksātājiem. DAB uztvērēju nopērk vienreiz, bet par interneta izmantošanu būs jāmaksā visu laiku.
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 19:00
Latvijas radio tirgus tāpat ir pārsātināts, vietas kur vajadzīgo nedzird ir maz, un tur frekvences pietiek. Pilsētās, kur tas dabs varētu būt vajadzīgs, atkal jaunas stacijas vienkārši neizturētu konkurenci. Tāpēc DAB ir tikai nevajadzīgas investīcijas.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 19:05
“Latvija ir viena no retajām pasaules valstīm, kur tik veiksmīgi izdevies ieviest plašu interneta pārklājumu jau tagad, turklāt notiek mērķtiecīga gatavošanās gan 5G mobilā interneta, gan platjoslas interneta ieviešanai"

Ieviešot 5G arī būs jāpērk iekārtas, kas atbalsta šo tīklu. Būs vajadzīgi mobilie telefoni, kas atbalsta 5G. Cik maksās tāds telefons un iekārtas? Noteikti, ka vairākus simtus Eiro! DAB uztvērējs maksā vien dažus desmitus eiro. 5G tīkla izmaksas operatoriem būs jāatpelna uz to klientu rēķina.
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 19:07
Telefonus cilvēki maina regulāri, radio nē. Man ir radio kuram ir 30 gadi, savukārt telefonam 1. Pasaki man tā par atpelnīšanu, vai 4G ieviešanas laikā operatori cēla cenas? Nē, tās turpināja sarukt un pacēlās pavisam nedaudz beigās. DAB+ tīklu mēs samaksāsim no nodokļu naudas, kamēr operatoriem tās ir privātas investīcijas. Te tas tirgus nav tik liels lai vajadzētu vēl 5+ vislatvijas stacijas.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 19:50
Citēju, ko man teica kolēģis no Igaunijas. "Well, Latvian internet lobbyists have made a lot of publicity for 5G as if it's supposed to solve all the problems in the world. Crap. Big Telecom wins again."
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 19:53
Jau visu gadu klausos un arī tagad līdz pēdējam brīdim, kad beigs raidīt, klausīšos DAB+ signālu no Rīgas, protestējot, pret telco 5G hype lobiju.
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 20:09
Juhū, malači!! Gads noslēgsies ar pozitīvām ziņām! Jāni tu vari droši savu dab+ štruntu, kad atslēgs apraidi, noziedot norvēģiem, viņi ir savārījuši ziepes, un tagad domā kā no tām tikt vaļā! Veselais saprāts tomēr beigās uzvarēja.
P.S. Arī ar 3G/4G var klausīties radio streamu 95% LV, taka atslābsti.
marss @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 20:30
"Jāni tu vari droši savu dab+ štruntu, kad atslēgs apraidi, noziedot norvēģiem, viņi ir savārījuši ziepes, un tagad domā kā no tām tikt vaļā!"

Vēlu veiksmi Tev, dzīvojot citā mediju informācijas pasaulē. Tavs mediju pratības līmenis ir 0.
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 20:45
Fm radio labi ustver , neka dab+ . Man patik fm radio latvija vins labi cer ,
janis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 20:50
Jāni,nopērc visiem Latvijas iedzīvotajiem DAB+ uztvērējus un visā Latvijā saliec DAB+ raidītājus un apmaksa visiem kas raidīs šajā formātā visas izmaksas,bet dari to tikai un vienīgi no savas kabatas! Citādāk savas smieklīgās pasakas atstāj pie sevis un paklusē.
V @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 20:56
Starp citu, pats jau DAB+ pusgadu ikdienā klausos, tāpēc nevajag domāt ka esmu kkāds prasts heiteris. Jā, labi, 20 programmas visur, stabils nečerkstošs signāls… bet skaņas kvalitāte pieklibo un pati tehnoloģija nav pirmā svaiguma. UK utml valstīs ir krietni lielāks mediju tirgus, tur ir prasība priekš krietni vairāk stacijām, kamēr te Rīgā IMHO ir izdalītas par daudz frekvences. Nevajag pat 5G priekš šī, stabilai audio straumei pietiek par 3G, pat 2G. DAB+ tika radīts laikos, kad tikai ieviesa 3G un situācija nebija ne tuvu tik laba. Tu savu igauņu kolēģa tekstu esi pamatīgi izrāvis no konteksta, jo es tiešām neticu ka kāds no telekomiem būtu gājis pret DAB+. Tas būtu vienkārši bezjēdzīgi, jo DAB+ jau ir ieviests miris, kad kā jau teicu 10gadus vecs standarts nodrošina visu ko dod DAB+ un labākā kvalitātē.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 20:56
Varbūt mans "mediju pratības līmenis" arī ir 0, bet esmu tehnisks cilvēks, un tā tuftu, ko tu tur dzini par 5G, un vispār par to jau mironi DAB-, man likās pilnīgs sviests.
marss @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 20:59
Es atšķirībā no Tevis mākus izteikties bez seksuālajām tieksmēm, kuras nereti tiek te bāztas tādās tēmās, kurās tas neideras. Tas ļoti lielā mērā liecina par cilvēka inteliģences līmeni, kurš nemaz neatbilst tehniski domājoša cilvēka līmenim.
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 21:06
Es atšķirībā no Tevis mākus izteikties bez seksuālajām tieksmēm, kuras nereti tiek te bāztas tādās tēmās, kurās tas neideras. Tas ļoti lielā mērā liecina par cilvēka inteliģences līmeni, kurš nemaz neatbilst tehniski domājoša cilvēka līmenim.
Jānis @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 21:24
Saprātīgs lēmums. Tas būtu kauns un negods Latvijas valsts radio, ja tas degradētu savas programmas līdz tik nožēlojamai skaņas kvalitātei, kāda tā ir DAB testa apraidē. Savukārt, ja programmas tiktu pārraidītu ar augstāku bitreitu, lai skanētu vismaz tā, kā skan FM variantā, tad izdaudzinātais DAB ekonomiskais ieguvums izplēn.
John @ ceturtdien, 2017. gada 30. novembrī 23:53
Kapec NEPLP lemumos sad tad tiek minets 2022 gada datums? Ar ko tas zimigs viniem?
ricis @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 04:42
2022 gadā iestājas pipec Lattelekoma virszemes digitālās televīzijas apraidei, jo 700MHz diapazons tiek atdots 5G. Vai tas kā tieši saistīts ar DAB+ gan nepateikšu. Lai kā arī būtu, cilvēku ieradumi ļoti strauji mainās. Vai jūs, braucot vilcienā, varat ieraudzīt kādu kurš lasa grāmatu vai avīzi, tak nē, visi glauda telefonus. Ja ir telefons, tad automātiski ir internets un DAB+ nafig nav vajadzīgs. Jā, protams par internetu jāmaksā, bet parādiet man jaunieti, vai ekonomiski aktīvu cilvēku, kurš var iztikt bez interneta.
Minivat @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 09:19
Minivat, Virszemes TV pāries no DVB-T uz DVB-T2 formātu,un nekāds pipec tai nebūs!
V @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 11:01
Es domāju, ka LTC spiedīs uz IPTV un tikpat labi arī varētu pasūtīt DVB-T maksas apraidi. Bezmaksas kanāli, kā LTV gan jau, ka tajā paliktu - varbūt beidzot pārietu arī uz HD apraidi.
Janka @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 11:16
Būs, būs pipec, jo DVB-T2 nedod baigo ieguvumu. DVB-T2 vairāk orientēts uz HDTV, bet arī šajā standartā 10 programas vieāā televīzijas kanālā nesabāzīsi. Lattelekom jau cilvēkus paņem uz programu skaitu un par bildes kvalitāti pofig. Ja atņem apraidei 700Mhz diapazonu, tad vienkārši fiziski nav tik daudz programas pārraidīt un pofig vai tur DVB-T vai DVB-T2. Īstenībā jau pareizi, jo internetā 700MHz joslā cilvēki varēs vienlaicīgi skatīties daudz vairāk programas un labākā kvalitātē kā Lattelekoma virszemes apraidē. Tas tāpat kā internetā var klausīties visas pasaules radiostacijas, bet DAB+ tikai dažas vietējaš. FM radio savukārt vēl ilgi nenomirs, jo lēts, viegli pieejams un vienkāršs.
Minivat @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 11:22
Tas jau bija zināms no paša saķuma, ka DAB+ ir miris, bet vajadzēja tak pazīmēties ar testēšanu.
dens @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 12:50
Prātīgs lēmums! Vispār jau iet jautri... DAB Norvēģijā: publiskais radio šogad ir zaudējis vienu piektdaļu no klausītājiem. Tas ir samazinājums par vairāk nekā 20% gadā. Jaunatnes kanālam NRK P3 tagad ir daļa no 5,9%, kas ir puse salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Tādējādi divi komerciālie tīkli, kas pieder Zviedrijas MTG un Vācijas Bauer šogad paņēma NRK tirgus daļas. 2016. gadā Zviedrijas parlaments noraidīja priekšlikumu aizstāt FM ar DAB+. Arvien vairāk zviedru klausās radio tiešraidē fiksētajā un mobilajā platjoslas tīklā. Negaidīti, FM licences tika piešķirtas trim jau labi izveidotajiem dalībniekiem Zviedrijā; Vācu īpašnieks Bauer (1. tīkls), Francijas NRJ (2. tīkls) un Zviedrijas MTG (3. tīkls). Licences ir derīgas no 2018. gada 1. augusta līdz 2026. gada 31. jūlijam. Vislabākā lieta ir ignorēt DAB un klausīties vietējo radio, kas Norvēģijā turpina pārraidīt FM. DAB adapteriem ir būtisks trūkums. Ja savienojat mobilo tālruni ar auto sistēmu, visi var dzirdēt sarunu. Šie adapteri pārraida FM radio signālu, tā, ka sarunas var dzirdēt līdz 200 metriem no mašīnām, teica telekomunikāciju uzņēmuma Telenor direktora vietnieks Bjørn Amundsen: Daudziem DAB adapteriem ir spēcīgāki FM raidītāji nekā atļauts.
Legacysat @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 14:04
Legacysat - ir kāds avots par šiem datiem no NRK auditorijas zaudēšanas? Gribētos palasīties vairāk. Paldies par info.
Janka @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 14:23
http://digitalradioinsider.blogspot.com/
http://www.newsinenglish.no/
Leagacysat @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 14:33
Klau, bet komerciālie radio (lielie spēlētāji) taču arī pārgāja uz digitālo radio Norvēģijā, vienkārši to raidītāji tiek izslēgti dažus mēnešus vēlāk, kā NRK? Cik saprotu, analogi paliks tikai lokālās stacijas anyway.
Janka @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 15:42
Tur jau tas suns ir aprakts! Vari ielikt Google tulkotājā kādu rakstu no http://www.lokalradio.no un palasīt. Norvēģijas radio tirgus saskaras ar dramatiskām pārmaiņām. Norvēģija tagad nonāk unikālā situācijā ar divkāršu radio raidīšanas sistēmu. Nacionālajām raidorganizācijām būs tikai DAB +, un vietējās raidorganizācijas galvenokārt piedalīsies FM. Norvēģijā ir aptuveni 200 komerciālas vai nekomerciālas (kopienas) vietējās radiostacijas. Nav politisku lēmumu slēgt FM vispār un vietējais radio turpinās raidīt FM. Tikai daži pārraida DAB + (vai abos FM un DAB +). Pateicoties faktam, ka valsts kanāli (kopā ar valsts raidorganizāciju NRK) aiziet no FM, daudzas vietējās radiostacijas palielina savu auditoriju. Hedmark un Telemark reģionos palielinājums ir izteikts. Telemarkas apgabalā 18% cilvēku katru dienu klausās vietējo FM radio. 2016. gada 3. ceturksnī tas bija 7%. Tas atbilst pieaugumam par vairāk nekā 150%. Spēcīgas vietējās FM radiostacijas ir Radio Grenlande, Radio Rjukan, Hjalarhornet un Radio West. Radio Tønsberg un citas Vestfoldas vietējās radiostacijas 2017. gada trešajā ceturksnī katru dienu klausās 16%, salīdzinot ar 7% tajā pašā iepriekšējā gada ceturksnī. Hedmark nav vislielākais pieaugums, bet tas joprojām ir iespaidīgi - aptuveni 28% iedzīvotāju katru dienu klausās vietējo FM radio. Vietējais radio Hedmarkā ļoti veiksmīgi darbojās 2016. gada trešajā ceturksnī, bet tagad klausītāju skaits pieauga vairāk nekā par 100%. Līdzīgi ir arī citur Norvēģijā... Rodas sajūta, ka viņiem vienkārši ir bail atzīt kļūdu. Vajadzēja atstāt abus gan FM, gan DAB+ un viss būtu kārtībā!
Legacysat @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 16:01
Pasteidzās un sasmīdnāja tautu (Pospešili i narod nasmešili) ;)
marss @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 16:26
У меня идёт спутниковое радио в цыфровом
Звуке стерео , итак сама будет в DAB+ .
А в фм деапозоне говно памехи шумы и нечего
Там слушать адно фуфло вещают .
ugis @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 20:29
Minivat, vai esi informets kas notiek Igaunija ar DVB-T? Redz ka, vini jau rudeni ir spejusi parkartot frekvences lidz 49 kanalam. Tatad 700 MHz ir atbrivots. Ka ari vini viena frekvence parraida 13 programmas nevis 10 un tas ir vecaja DVB-T nevis T2. T2 tik prieks ETV HD izmanto...
ricis @ piektdien, 2017. gada 1. decembrī 21:00
Esmu skatījies igauņu DtV un varu 100% apgalvot, ka viņu SD bide ir tik pat sūdīga, kā pie mums. Nu nevar vienā TV kanālā 8MHz joslā dabūt iekšā kvalitatīvu bildi 10 vai 13 programās. Nav tas iespējasms. Nē, nu kautko jau redzēt var, bet tad YoTube labāk skatīties. Tur bilde bieži vien labāka, kā virszemes apraidē. 700MHz protams atbrīvot var un tas noteikti notiks, bet kopējais kanālu skaits tad samazināsies. Gan jau Lattelekom sabāzīs pat vairāk programas vienā kanālā, bizness tak, tikai nafig cilvēki pērk 4K televizorus, ja skatīties uz tiem no Lattelekoma nav ko. Labāk virszemē raidīt dažas programas HD kvalitātē un izmantot lietderīgi radioēteru, nevis piegāzt ar entajām miglubildēm. 174-230MHz diapazons praktiski stāv tukšs. Tūlīt izslēgs DAB+ un būs pilnīgi tukšs. Tur tak var raidīt HDTV nevis bezjēgā izniekot priekš DAB+. 700MHz 5G savukārt mierīgi varēs klausīties internetā visas pasaules radiostacijas un skatīties TV pārraides internetā. FM 88-108MHz paliek vietējam radio un visi laimīgi.
Minivat @ svētdien, 2017. gada 3. decembrī 12:33
Rīgā vispār ir diezgan slikti saplānotas frekvences, Viļņā ir izlaists posms no 89.6-93.1, un raidītāji ir pāri 30, kamēr Rīgā ir 27, un bez izlaistām vietām.
Desa @ svētdien, 2017. gada 3. decembrī 13:16
Desa,а kur tad tev vēl 3 raidītāji Rīgā pazuda???
V @ svētdien, 2017. gada 3. decembrī 13:46
Nav tik vienkaŗši visu saplaņot un jāņem vērā kaimiņvalstis. Leišiem stāv vairaķ mazjaudas raidītāju, kurus viens otram var tuvaķ izvietot, bet signaļs švakāks. Ar LVRTC raidītājiem viss ir štokos, bet ar komercraidītājiem, paši ziniet, kā pie mums sastāv lietas.
Minivat @ svētdien, 2017. gada 3. decembrī 14:04
Arī LVRTC mazjaudas perdeļi ir sastopami priekš komercstacijām ...
Protams LR programmām problem nav... Lai vismaz penši un lauki dzird!
marss @ svētdien, 2017. gada 3. decembrī 15:39
LR tiešām var dzirdēt katrā visdziļākajā lauku nostūrī ar mazu rādžiņu kuram nemaz nevajag antenu var ar parastu drāti pievienot un tāpat LR1,LR2 stabili uztvert.
Carlos3 @ svētdien, 2017. gada 3. decembrī 17:28
Lapa: 1 2
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums