Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

DAB+ apraide Rīgā ir sākusies!-2
 
Tēmas turpinājums šeit, savādāk pārāk daudz lappušu.
-------------------------------
marss, Latvijas iedzīvotāji visu uzņems kā parasti, sociālajos tīklos papukstēs un viss. Nebūs jau pirmā reize.

Un vispār kāda jēga tagad parastam klausītājam iegādātis DAB+ radioaparātu? Tak visas LR stacijas (ok, varbūt ne Naba) ir lieliski dzirdamas lielākajā daļā LV, jo jaudīgi raidītāji.
Ja testētos tādas stacijas kā Capital FM, Jumor FM, Marijas Radio, Biznesa Radio utt. tās stacijas, kas nav normāli uztveramas ārpus Rīgas robežas, tad cilvēkiem būtu vismaz kaut kāda motivācija iegādāties kādu lētu radioaparātu, lai paklausītos šos radio, neizmantojot internetu bet tā pašlaik ta tik tāds ķeksīša pasākums.
ivo @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 12:51
Capitals laikam būtu vienīgais kas liktu vismaz padomāt par radioaparāta iegādi... Lai gan, LV teritorijā jau ~95% ir pieejams 3/4G internets, kas ļauj klausīties radio no visas pasaules, un tādā gadījumā man vietējie šaraškinkantoras nafig nav vajadzīgas...
It sevišķi jau bēdīgā kvalitātē.
marss @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 16:34
ivo,LVRTC veic ciparu radio testus un nemudina iegādāties DAB+ uztvērējus.

Radio Marija ir viss lielākās iespējas pieteikties uz DAB+ testiem un ir jāuzraksta pieteikums NEPLP. LVRTC DAB+ testus veic bezmaksas!

marss, radio klausīšanās internetā 3/4G ir par maksu.
Arnis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 18:04
Vai kāds atceras, kādā tempā mēs pārgājām no analogās TV uz digitālo virzemes TV? 6 mēnešu laiks tika dots, pateicoties ārkārtīgi aktīvam lobijam no LVRTC un citu darboņu puses, lai tikai ātrāk izslēgtu analogo TV apraidi pēc, kuras laikam sekoja protesti no TV3 puses, kuri gribēja analogajā raidīt ilgāk. Taisnība jau citiem vien ir, ka apakšā zem tā visa stāvēja nauda un aprēķins, lai gūtu milzīgu peļņu no Virszemes TV apraides. Tā bija konkrēta Lattelecom lobēšana.

Šādu pāreju arī no FM uz DAB+ tik īsā laikā nedrīkst pieļaut, bet man liekas, ka pūliņi būs velti, kad jau pēc darboņi pēc gada būs aktīvi lobējuši un skalojuši smadzenes Satiksmes ministrijai un NEPLP padomei, lai FM apraidi izslēgtu pēc iespējas ātrāk.
Jānis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 18:58
Jānis, kādi priekšlikumi būtu, lai nepieļautu FM uz DAB+ pāreju tik īsā laikā?
Arnis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 19:35
Es jau te vairākas reizes minēju, ka cilvēkiem ir jādod laiks, lai viņi spētu sagatavoties, nevis kā tas bija pirms gadiem sešiem, kad uz Digitālo apraidi bija jāpāriet 6 mēnešu laikā. Nu nebija tas normāli. Paskatieties kā to dara citās valstīs, neviens uzreiz neko ciet neklapē, bet cilvēkiem dod vairākus gadus laika.

Mācieties no šī: Providus.lv raksta fregments: http://providus.lv/article/nacionalais-digitalais-ciks

Vai viss bija labi sakārtots?

"Visa TV digitalizācijas gaita Latvijā jau liecināja par pašreizējām problēmām. Nav runa tikai par plaši izskanējušo LVRTC izšķērdību un aizdomīgo digitalizācijas konkursu, uz ko norādījusi Valsts kontrole. Informatīvais ziņojums par zemes ciparu apraides ieviešanā gūto pieredzi un priekšlikumiem situācijas tūlītējai uzlabošanai uzrāda vairākas daudzkārt apspriestas problēmas. Lai arī Latvija kā pirmā no Baltijas valstīm pabeidza pāreju no analogās uz digitālo apraidi, tomēr netika izveidots atbalsta mehānisms materiāli neaizsargātajām iedzīvotāju grupām. Pāreja uz digitālo apraidi radīja nevienlīdzīgus noteikumus reģionālajām un vietējām televīzijām.

Pašreizējās situācijas pamatā ir valsts un Lattelecom noslēgtais līgums, ar kura palīdzību Lattelecom ieguva tiesības līdz 2013. gada 31. decembrim nodrošināt zemes apraidi ciparu formātā. Tā kā šis termiņš ir salīdzinoši īss tāda apjoma investīcijām, biznesa plāns tika izstrādāts tā, lai komersantam nerastos zaudējumi. „Līdz ar to maksu, ko Lattelecom pamato ar uzņēmuma iespējamo finanšu plūsmu, daļa elektronisko plašsaziņas līdzekļu vērtē kā nepamatoti lielu,” teikts minētajā ziņojumā. Tajā prognozētas arī šīs situācijas sekas. Pirmkārt, valstī ir izveidota programmu retranslācijas sistēma, kas nav izdevīga nacionālās apraides televīzijām, bet stimulē Latvijas ēterā raidīt citu valstu televīzijas programmas"
Jānis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 21:25
Jānis, ciparu TV bija sāpīgs 2011.gadā,tagad TV skatītājs par maksu var vērot desmitiem kanālu, neviens nesūdzās un maksā abonēšanu par viedkarti. Piekrītu par mazajiem TV, kaut gan viens apsviedīgs vīrs izveidoja RE TV un papildus par raidīšanu saņem subsīdijas no valsts.

Ciparu radio revolūcija ir jāveic strauji,ja LVRTC visu vilks garumā,tad tādi DAB+ raidītāji, kā šodien Valmieras apkaimē, varbūt darbina kāds zemnieks, augs kā sēnes pēc lietus. Skrobe viņu 192kbps kanāls skan labāk nekā LVRTC Mux;(
Arnis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 22:32
Uz DAB+ nevajadzīgā tīkla izbūvi vajag taisīt konkursu. LVRTC gan jau kko atkal sačakarēs. Citās valstīs šos tīklus izbūvē privātuzņēmēji ar valsts uzņēmumiem.
Desa @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 22:43
LVRTC jau tad sačakarēja visu ar savu digitalizācijas konkursu :D. Iznāca kārtīga digitālgeita. http://citadiena.lv/2009/12/01/vk-par-digitalo-televiziju-parmaksati-38-miljoni/
Jānis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 22:50
Desa, bet kā ar LVRTC monopolu?

Privātais DAB+ saliks antenas uz skursteņiem un ūdenstorņiem, ka to tagad dara Radio TEV?
Arnis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 22:53
Janis, konkursu uz ciparu TV rīkoja SM pēc digitālgeitas.
Arnis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 22:57
Bet tāpat LVRTC sanāca šmuce: http://www.db.lv/tehnologijas/uzsak-kriminalprocesu-par-iespejamiem-lvrtc-parkapumiem-digitalas-tv-ieviesana-230917
Jānis @ svētdien, 2016. gada 25. decembrī 23:09
Arnis Radio Tev vai tad ir DAB+?
princ_fm @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 01:29
Monopols vienmēr ir slikti patērētājiem. Kaut vai piemērs ar mobilo telefonu. Kādi bija rēķini LMT pirmsāķumos un kādi tagad, kad ir konkurence. Jā, LMT ir visaugstvērtīgākie sakari, labākā zona un labākā aparatūra, bet konkurenti cenu novilka lejā. LVRTC var salīdzināt ar LMT. Protams torņi augstāki, speciālisti un tehnika labāka, bet daudzzus klausītājus pilnīgi apmirina lokālie raidītāji vietējā telefona staba galā. Mobilajos sakaros ir tieši tāpat un daudzi izvēlas ''citādu kompāniju'', kurai sakari, jaungada naktī, izbeidzas :) Es neesmu pret DAB+, bet lai tas izcīna savu vietu ēterā godīgā konkurencē ar FM apraidi un vismaz vēl vienu kompāniju, kura veido savu DAB+ tīklu.
Arni, DAB nelegālo raidītāju nav uzstādijis kāds nepraša zemnieks, bet ļoti labs speciālist radiotehnikā, kurš saprot, ka nevar vienā kanālā sabāzt 18 programas ar labu skaņas kvalitāti. Lūk jau piemērs konkurencei. Sarunā ar LVRTC darbiniekiem skaidri sapratu, ka viņus skaņas kvalitātte neinteresē. Ar tiem uztvērējiem, kuri tika prezentēti apraides atklāšanas dienā, nav pat iespējams to kontrolēt. Šajā ziņā digitalizācija nākusi tikai par sliktu gan televīzijas, gan radio apraidē. Ja analogajā laikmetā ļoti strikti tika sekots līdzi bildes un skaņas kvalitātei, tad tagad, kad tiešām būtu iespējams uzlabot to, visu sačakarē nemāķulīgā enkoderu paranmetru uzstādīšana, zemais bitraits un protams naudas kāre. Beigās ir tā kā ar DVB-T Lattelekoma apraidi, kad bildes kvalit]āte ir sliktāka, kā no veca VHS videomagnetafona. Man galīgi nav pārliecības, ka ar DAB+ būs savādāk. Tad pasakiet man, kāda jēga no digitalizācijas, ja bilde un skaņa paliek sliktāka?
Minivat @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 07:31
Jānis, process bija bet iznākumā čiks un konkurenti aplauzās.

Minivat, DAB+ neko nav jāizcīna. Nav jau sporta sacensības. DAB+ nelien FM diapazonā un negrasās atņemt frekvences.
Tā pat kā, savā laikā AM nomainĪja FM, DAB+ nomainīs FM. Tiklīdz, tiks izveidoti DAB+ tīkli visā Latvija, FM būs jākapitulē.
Jēga ir, digitalizācija ienes tirgū produkta kvantitāti!
Nepiekritīšu, ka LVRTC darbiniekiem skaņas kvalitāte neintresē. LVRTC saņem no radio studijas, ne vienmēr kvalitatīvi apstrādātu skaņu,tāpēc skaņas kvalitāte dažreiz nav tā labākā.
Arnis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 10:09
Neredzu problēmu antenās skursteņos, T2 torņos vai jebkur citur. Ja uz torņiem liek nekādas jaudas raidītājus, tad jā. Bet ja ir normāla kilovata jauda, tad nav problēma. Kautvai EHR superhits Matīšos ir uz Tele2 torņa, bet mašīnā dzirdu jau pie Siguldas. Ja LVRTC nebūtu monopols, tad tik daudzi raidītāji nestāvētu uz šādiem torņiem. Viņi grib lobēt DAB+ lai varētu iekasēt labu piķi no stacijām. FM nav izsmelts, tikai plānošana pieklibo. Arī Rīgā kādas 2 frekvences var iestaipīt. Te kliedz ka skaņa būs labāka. Ja piepildīs ar tiem 18 kanāliem, pat ar jauno standartu būs slikta kvalitāte. Un LVRTC darīs visu, lai piepildītu MUXu.
Desa @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 10:17
Desa, ja pieliks vēl 2 FM stacijas Rīgā, tad traucējumi būs garantēti. Āgenskalnā jau tagad iedzīvotāji nevar normāli uztvert visas Rīgas FM stacijas un tāda pati aina Ulbrokā.
Neaizmirstiet, ka šobrīdd DAB+ notiek testi un skaņas kvalitāte ar laiku uzlabosies. Jau tagad ar 500 w, apraide DAB+ Rīga ir ideāla un bez traucējumiem.
Arnis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 10:38
Arni, beidz dzīvot kaut kādā sapņu pasaulē. AM nomainīja FM jo skaņa bij stereo, labā kvalitātē. Lai raidītu, pietika ar ~1kW nevis 1MW. Papildus FM ienāca LV tā zieda laikos, un viņš joprojām IR populārs pasaulē.
Tas atkritums+ NAV populārs nekur, igauņi un leiši droši vien smīn par JobDabistiem... LVRTC primārā misija ir nokāst lielu piķi. Un šeit spīd $$ zīmes. Tikai situācija ir sarežģīta, jo jāpiespiež tauta izmest visu elektroniku, un iepirkt pat veikalos nepieejamu tehniku. Un jāiestāsta, ka šrotes+ skaņa būs labāka par FM.
marss @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 10:45
Un pa vidu tam visam maisās 4G, kas ļauj pa velti!! (Arni, centies savā mazajā prātiņā šo vārdu kombināciju iespiest) klausīties radio no visas pasaules... Tik cik izmaksas par MB, bet par laimi Bite un Tele ir monopolistu nolikušas pie zemes. Miniwat nekas jaunā gadā nebeidzas, ar Biti es zvanījos visiem īsi pēc jaunāgada ... un tas bij krietni apdzīvots rajons...
marss @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 10:49
Arni, nav problēmu, es jau teicu, lai LVRTC piepilda raidītāju ar interesantām programām un tad redzēs, vai FM tīkls kapitulēs. Es gan apšaubu, ka tas ir iespējams, jo katras programas izveide un nodrošināšana maksā baigo naudu. Var jau stāstīt, ka lūk LR fonotēkā ir milzu arhīvs un no tā var nez cik programas izveidot, bet kādam tak tas arhīvs jāapstrādā, jāveido programa, tātad alga būs jāmaksā. Vajadzēs telpas, datortehniku ar programnodrošinājumu, jāīrē sakaru kanāli līdz tornim, u.t.t. Tad vēl kā nazis pie rīkles būs auttortiesību aģentūra, kura noteikti radīs izdevumus. Vārdu sakot, es neticu tādam projektam. Jā, tuc-tuc muzičkas igralku uz datora var uzlikt, pa publisko internetu, ar izkritieniem, nogādāt līdz raidītājam, tur daudz naudas nevajag, bet nopietnu radio programu izveidot pa lēto nevar.
Ja runa par kvalitāti, tad prakse ar televīziju pierāda pretejo- bildes kvalitāte palika sliktāka. Es nerunāju par uztveršanas kvalitāti, tur tiešām vis ir OK, bet pats attēls, dēļ zemā bitraita, palika ievērojami sliktāks. Jau DAB+ apraides sākšanas prezentācijā izskanēja ideja aizpildīt visus 16 kanālus kaut ar LR programām, lai dzirdētu, kā tad skan un varētu novērtēt kvalitāti. Ja par skaņas kvalitāti no LR, tad visiem gadās lažas, bet kopumā Latvijas radio skan vislabāk, jo tur strādā labi speciālisti. Par komercradio gan tā nevar teikt. Tur brīžiem tāds murgs iet gaisā, ka ausis vīst, bet brīžiem daži raidītāji neskan vispār.
Minivat @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 10:51
Komercradio rūpējas par skaņu, pat SWH gold kam ir nekādi reitingi, skan ļoti labi. LR5, kas ir hitu stacija skan kautkā nekā. Netiek iets līdzi laikam, kautvai būtu ieviesuši dinamisko RDS PS vai RT, ko vairāki komercradio ieviesuši. Arī LVRTC varētu izmēģināt DAB+ tekstā ieviest dziesmu nosaukumus. LR internetā šie ir publiski pieejami.
Desa @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 11:06
marss, ja 4G ir pa velti, tad priecājies, galvenais pats nekļūsti par 4G.
Minivat, ciparu laikmetā radio produkta ražošanas izmaksas ir kļuvušas daudz zemākas.
FM nav konkurents DAB+.
Arnis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 11:19
FM ir lielākais konkurents DAB+. Ja te būtu HD radio tad jā, bet pašlaik šie abi ir konkurenti. FM ir populārāks, attīstītāks un vienkārši labāks 90% jomās.
Desa @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 11:32
Arni, ciparu laikmetā daudz vieglaķ tehniski izveidot programu, bet algas, telpu īre, datorprogramas, autortiesības, u.t.t. paliek tikai dārgākas. Es zinu, ko runāju, jo televīzijā ar to visu saskaros. Es jau teicu, igralku ar tuc tuc var pa lēto uztaisīt, bet lai tikai vienu raidījumu dienā izveidotu, vajag vismaz vienu cilvēku, kurš sagatavo tekstu, pielasa mūziku un labi, ja vēl pats ierunā. Priekš nopietna radio ar vienu raidījumu dienā būs tā kā par maz :) . Tad vēl, vai vispār ir vērts gaisu sildīt, ja programu klausās daži desmiti cilvēku. Nu nebūs brīnumu un radio klausītāju skaits tikai sarūk.
Minivat @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 11:42
Arni, atzīstieties vai LVRTC Jums samaksāja labu piķi, lai notiktu aktīvs lobijs DAB+ sakarā?

Kas tad ir par šiem skaļajiem paziņojumiem pāris mēnešus atpakaļ?

Arnis: svētdien, 2016. gada 25. septembrī 12:08
"avots ziņo, ka NEPLP nepagarinās FM licences tām radiostacijām, kuras nebūs pieteikušās no 2017.gada radidīt paralēli DAB+" Ir kāds apstiprinājums? Kur tas ir teikts? Vai tā ir tikai tukša muldēšana no Jūsu puses!?

Arnis: svētdien, 2016. gada 25. septembrī 15:23
"desa, no drošiem avotiem ir zināms, ka pirmie 500 000 DAB+ uztvērēji uz Latviju ir pasūtīti" Kurš tad tos pasūtīja? Dīvainas atsauces uz kaut kādiem avotiem!
Jānis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 11:50
Visi piemin, ka Rīgā trūkst brīvu frekvenču. Visas aizņemtas (laikam ir 30 stacijas?).

Tas paskaidrojiet, kāpēc tādā lielpilsētā kā Maskava var salīst Fm`ā daudz vairāk stacijas, nekā pie mums?

Piemēram, staciju saraksts Maskavā:
http://www.morze.ru/radio_tv/radio_tv1.htm

vai
http://dpage.ru/tools/mode/frequencies-of-radio-stations-of-moscow

Ps. saskaitīju kādas 50 stacijas diapazonā 87.0-108.0MHZ

Tātad VASES darboņi vai kas tur dala tās frekvences nemāk optimatizēt visu šo pasākumu, tā lai bez traucējumiem varētu vairāk atrast brīvas vietas?
ivo @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 11:54
Arī Parīzē, kur ik pa 4khz ir vairāku kilovatu raidītājs, nevienam traucējumu nav.
Desa @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 12:05
Ivo, tieši tā. To uzsvēra arī Guntas Līdakas kundze LVRTC DAB+ testēšanas pasākumā, ka frekvences tiek dalītas dīvainos apstākļos, un tas ir saistīts ar dažādiem politiskajiem procesiem. Akmens VASES dārziņā.
Jānis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 12:06
Gan Rīgā, gan LV ir pietiekami brīvu frekvenču FM diapazonā, kaut vai tas pats 104.8 vai 88.0-88.1... Cits jautājums ka tās tiek turētas rezervei, hvz kam. Ok, nebija agrāk arī brīvu frekvenču Rīgā, un pēkšņi parādījās 95.8 Nabai.
marss @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 12:14
Frekvences jau atrodas, bet galīgi nīkulīgiem raidītājiem. Ar mazu jaudu jau var raidīt, bet jaudīgs raidītājs traucēs citā raidstacijām Latvijā vai kaimiņvalstīs. Krieviem savādaķ, viss notiek Maskavā, bet kā aizbrauc 100km tālāk, tā čušs, nav ne radio, ne mobiļņika, ne kārtīga veikala. Lai kā arī būtu, mēs te par DAB+ runājam. FM frekvenču resursi praktiski ir izsmelti, bet par to nevajag satraukties. Gan jau tūlīt dažas stacijas nobankrotēs. Pārāk maz klausītaāju un krievu stacijas vispāŗ vajadzētu aizklapēt ciet. Maskavā tak tik daudz staciju, lai brauc uz turieni klausīties :)
Minivat @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 12:37
1) Faktiski DAB+ testi notiek teju mēnesi.
2) Lielais prezentācijas pasākums noticis.
3) Lobijs darbojas visai intensīvi, bet tomēr neprofesionāli, jo (paldies Jānim par atgādnēm!) šeit pārstāvētais lobists, izlikdamies viedāks kā ir, nereti "aizpeld" ar tukšu muldēšanu. Nevar salīdzināt ar šī foruma neseno tēmu "SuperFM pārtop", kurā konkrētās mediju grupas pārstāvji un vadība rīkojās argumentēti un ieinteresēti bez nieku gvelšanas.

Kādi ir testa rezultāti šobrīd, 11 dienas pēc nozares profesionāļu diskusijas?
1) laba apraide Rīgā (kas ar 500 W jaudu nepārsteidz),
2) atsevišķi tālākas uztveršanas (bet ne tāluztveres) fakti Latvijā un Igaunijā (kas nepārsteidz nemaz),
3) ieinteresētība un atsaucība no komercstacijām, spriežot pēc šī foruma, aptuveni nulles līmenī ar tendenci uz mīnus zīmi, kas personīgi mani mazliet pārsteidz. Kur ir komercstaciju pārstāvju viedokļi? Vai nu tie tiek gatavoti, vai arī aprobežojas ar to, ko te svešvalodā pauda vienīgais komentētājs no šīm aprindām: "А толку ?"
4) lobista atzīšanās, ka pirāts nodrošina labāku signāla kvalitāti...

Vai ir vēl kādi rezultāti? Uzrakstiet, ja es kaut ko neievēroju.

Lūdzu ņemt vērā to, ka es nebūt neesmu DAB ienaidnieks. Vienkārši man kā tāluztveres pārstāvim no manis lobētā lauciņa skatoties, DAB nav interesants galvenokārt ģeogrāfiskās daudzveidības neiespējamības dēļ.

------------------------

Arnis reiz šeit rakstīja: "Atsauksmes no DAB+ testētājiem tikai vidzemē uzrāda, ka uztver neregulāri ārzemju DAB stacijas, bet no kurzemes neviens..."
Man ir droša informācija, ka ārzemju DAB stacijas neregulāri uztver arī Kurzemē.

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 13:07
Desa, precīzāk - DAB+ nav konkurentu,DAB+ pats sev konkurents!

Jānis.Pārāk emocionāli un satraukti uztverat informāciju.
Tagad skaidrojums, septembra beigās NEPLP bija diskusija arī par šo variantu, bet par laimi, lĪdz apstiprināšanai neaizgāja. Konceptuālais lēmums par DAB+ testiem tika pieņemts Padomē tikai oktobra beigās. Sēžu protokolos viss ir fiksēts.

Uztvērējus ir pasūtījusi viena radiorganizācija, ētisku apsvēruma dēļ neminēšu.

ivo,Rīgā ir 4 FM raidīšanas vietas,tas arī rada frekvenču traucējumu risku.

Minivat,radio pašizmaksa ir uz pusi mazāka kā TV. Par FM bankrotiem neesmu dzirdējis:)

Paldies Rolandam Strautmalim par kritiku "mazs cinītis gāž lielu vezumu"
Arnis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 14:41
Starp citu, šodien ir LVRTC DAB+ testa norises laikā pirmā kaut cik reālā varbūtība, ka šī testa uztveršana varētu tikt piefiksēta Lielbritānijā, jo patlaban ir izveidojusies ārpussezonas sporādiskā izplatība tajā virzienā. Lielbritānijā jau tika uztverta Lietuva ar RDS CCIR FM apraides diapazonā. Pagaidām gan process vērojams zemākās frekvencēs.

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2016. gada 26. decembrī 15:45
Tātad Arnis apstiprina, ka NEPLP septembrī ir notikusi diskusija kurā apspriests variants, ka NEPLP nepagarinās FM licences tām radiostacijām, kuras nebūs pieteikušās no 2017.gada radidīt paralēli DAB+. Kurš bija šīs idejas autors? NEPLP vai DAB+ ieviešanas virzītājs? Diez vai NEPLP, jo tas šajā lietā ieņem novērotāja pozīciju. Tātad tas bija DAB+ ieviesējs? Vienīgais šādas idejas pamatojums varētu būt sava biznesa lobēšana. Lūk arī DAB+ ieviešanas pamatiemelsls - vienkārši bizness. Un ar negodīgām idejām jau pašos pirmsākumos.
Nezinītis @ otrdien, 2016. gada 27. decembrī 01:00
Nezinītis, tas nav nekas jauns,ideja bija paņemta no Nīderlandes,kur sekmīgi tiek ieviests DAB+.
Lai atrastu pamatiemeslus, iesaku iepazīties ar NEPLP nacionālās stratēģijas 2012-2017.gadam 15.4.punktu. Pamatojoties uz šo punktu, NEPLP pieņēma konceptuālu lēmumu par DAB+ testiem.
Arnis @ otrdien, 2016. gada 27. decembrī 10:36
http://neplpadome.lv/lv/assets/documents/Normativie%20Akti/Strategija/Strategija%20uz%2024.11.2016.%20ar%20pielikumiem.pdf

15.4 NEPLP uzskata par nepieciešamu veikt zemes ciparu skaņas
apraides testu, lai pārbaudītu tehnoloģiskos aspektus un veiktu
ekonomisko aprēķinu nolūkā aprēķināt visas digitalizācijas
izmaksas. Testu veikt sadarbībā VSIA “Latvijas Valsts radio un
televīzijas centrs”, Satiksmes ministriju un VSIA “Latvijas
Radio”.

Protams, ka Arnis veic DAB+ lobiju NEPLP padomē, bet labi, ka viņu neņēma galvā, jo savādāk būtu veikta ātrā piespiedu radio digitalizācija. Arni, visas digitalizācijas izmaksas nav aprēķinātas, bet Jūs te postulējiet, ka viss ir lētāk, lētāk un lētāk, pirms vispār tiek veikti galējie aprēķini par izmaksām.

Vēlos noskaidrot sīkāk, kas tieši pasūtīja tos 500 000 uztvērēju? Tā bija sabiedriskā raidorganizācija? Vai kāda privāta raidorganizācija? Par kādu naudu tika veikts pasūtījums? Gribu zināt, kurš par vairākiem miljoniem eiro ir pasūtījis šos uztvērēju?
Jānis @ otrdien, 2016. gada 27. decembrī 10:58
Janis.NEPLP ņēma galvā un atļāva veikt DAB+ testus. Oficiālās DAB+ izmaksas tiks iesniegtas NEPLP un visi varēs iepazīties.
Arnis @ otrdien, 2016. gada 27. decembrī 11:18
Tā vien šķiet, ka Arnis nevēlas runāt par tiem 500 000 uztvērēju. Tad man ir skaidrs, ka tur ir kaut kāds bizness apakšā ar tiem pasūtītajiem uztvērējiem. Protams, ka tagad Arnim ir pilna mute piebāzta ar naudu un viņš nevar parunāt, ja atļausies kaut ko pateikt, tad no darba tiks atlaists. Gan jau TV3 raidījums "Nekā personīga" atklās patiesību.
Jānis @ otrdien, 2016. gada 27. decembrī 11:43
Neticu ka vispār kkādus pusmiljonu uztvērējus kāds ir pasūtījis. Nevienam te tādas naudas nav. Ja šis ir lobijs, tad tas ir diezgan slikts.
Desa @ otrdien, 2016. gada 27. decembrī 12:54
Desa, es arī neticēju! Nezināmās lietas nav mūsu spēkos risināt.
Arnis @ otrdien, 2016. gada 27. decembrī 13:52
Lapa: 1 2 3 4 5
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums