Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

vai tiešām grēviņam taisnība un pēc 2020gada nebūs fm radio
 
par to iet diezgan plašas diskusijas visā pasaulē. Mūsdienās diezgan strauji attīstās dažādas mūzikas aplikācijas kā spotify, deezer, u.c. Internets ir arvien pieejamāks mobilajos telefonos un mājās. Man pašam mājās radio skan caur internetu un tā ir arī daudziem citiem. Līdz ar to fm popularitāte var sākt krist. Bet ja visi radio pāries uz internetu tas ietekmēs arī to skanējumu. Arī radio tas būtu izdevīgi jo raidīšanas izmaksas arī ir mazākas nekā raidot fm viļņos. Interesanti grēviņš arī šeit piedalās forumā?
klausulis @ piektdien, 2015. gada 27. martā 00:35
Interneta radio lielākais mīnuss ir resursi, tie papildus ir jāpērk, ja gribi lai tevi klausās tūkstoši. Pie liela klausītāju skaita var sākties traucējumi un vēl tradicionālie vīrusi.
Galvenais jautājums interneta radio,kā pelnīt naudu, reklāmdevējiem tas vairs nav pievilcīgi. Tāpēc FM radiostacijas cīnīsies līdz pēdejam, lai paliktu FM apraidē, jo tur vēl var nopelnīt. Cik ilgi paliks komercradio, kā peļņas veids, tas ir cits jautājums. NEPLP lai normalizētu situāciju daļu valsts naudas konkursa kārtībā ir gatava nākotnē piešķirt komercradio darbībai,bet ne visas radio stacijas būs izredzēto skaitā.
DM @ piektdien, 2015. gada 27. martā 01:07
"NEPLP lai normalizētu situāciju daļu valsts naudas konkursa kārtībā ir gatava nākotnē piešķirt komercradio darbībai,bet ne visas radio stacijas būs izredzēto skaitā"...
Vai tiešām?!?!
good news @ piektdien, 2015. gada 27. martā 02:07
Interneta radio visdrīzāk nonīcinās DAB, jo tehnoloģijas līdzīgas,bet DAB iespējas mazas.FM ir ideāls autobraucējiem un domāju,ka vēl ilgi pastāvēs. Protams klausītāju skaits mazināsies,jo internets izkonkurēs. Tas jau tikai normāli,ka jaunās tehnoloģijas ienāk mūsu dzīvē. Vairāk par to visu uztraucas radio īpašnieki,jo naudiņa nenāks, bet klausītāji būs tikai ieguvēji. Tas tāpat kā mūzikas tirgū,kur no interneta cieš kompaktdisku izdevēji.Muzikantiem darbs būs vienmēr un klausītāji arī būs vienmēr,bet visādiem producentiem, tirgotājiem, disku ražotājiem gan naudiņa vairs nenāk. Ar radio visdrīzak būs līdzīgi.
Minivat @ piektdien, 2015. gada 27. martā 03:06
Precizēju, sabiedriskais finansējums komercradiostacijām konkursa kārtībā, tāpat kā, TV: Re tv, otv,riga24tv

Minivat,FM nav ideāls apraidei. Vajadzīgi vairāki retranslātori, lai noklātu Latviju un lielas izmaksas. Nākotnē tas būs neizdevīgi.
Internets vēl nav sasniedzis kritisko lietotāju masu,tiklīdz tas notiks viss būs par maksu.
DM @ piektdien, 2015. gada 27. martā 07:39
Visādā ziņā FM ir daudz efektīvāks par DAB,kuram vajag vairāk raidītajus un tos biežāk jāuzstāda. Uz FM nemaz daudz raidītājus nevajag. Paskat kā LR iztiek ar dažiem,toties raida ar kārtīgu jaudu un visa Latvija noklāta. Komercradio lielākoties raida ar nīkullīgiem raidītajiem, tapēc apraide nav ideāla. Interesanti,kā interneta radio var uztaisīt par maksu. Tur tik daudz staciju,ka fig kāds maksās par ko konkrētu. Vienkārši klausīsies citu radio,jo muzička ta viena.
Re TV, OTV,riga24tv būtībā nav nekāda valsts pasūtījuma. Nē, nu formali ir,bet būtībā valsts apmaksa raidītāju, kuru tai tāpat būtu jājāfinansē lai rādītu LTV1 un LTV7. Mazas televīzijas saņem valsts naudu un tūlīt to pārskaita LVRTC. Valsts pasūtījums skaitās tikai lai nepārkāptu Eiropas normas, bet būtībā tā ir šo normu apiešana.
Minivat @ piektdien, 2015. gada 27. martā 17:19
Par DABu paretam te uzpeld diskusijas un viņas arī pazūd, jo LV DABs jau ir izbeidzies tā arī neuzsākot, tāpēc ka neviens nav ieinteresēts tajā pasācienā, ne klausītājs, ne radiostacijas ;) A FMs turās un gan jau turēsies vēl labu laiku ;)
marss @ sestdien, 2015. gada 28. martā 03:51
Minivat,vai esi aizdomājies, kāpēc komercradio raida ar nīkulīgiem raidītājiem perifērijā?

Pienāk ziņas, ka interneta lietotājiem nākotnē, būs jāmaksā papildus patērētās datu kvotas, kad to ieviesīs šobrīd neviens nezina. Pagājušā gadā Ungārijas premjers gribēja tās ieviest, pat tauta izgāja ielās, protestētājos jau viņš īpaši neieklausījās, bet briseles gala vārds bija negatīvs un viss palika pa vecam. Piemērs, mūsu Lattelecom visiem lietotājiem par e-pastu prasa samaksu, cilpa ir uzmesta paliek tikai laika jautājums, kad tā tiks savilkta.
Ta kā radio likt tikai uz interneta apraidi būtu neprāts.

Par RE TV ,OTV un Rīga24TV, tieši no NEPLP saņem ik mēneša finansējumu par raidījumu veidošanu. Piešķirto finansējumu no NEPLP nav atļauts pēc nolikuma pārskaitīt pa tiešo uz LVRTC par apraidi.
DM @ sestdien, 2015. gada 28. martā 04:58
Analogija ar cd ražotājiem īsti nebūs vietā, ja nu vienīgi ar tā saucamajiem "datoru radio". Jo, ja radio bez mūzikas ir spējīgi integrēt programmā kādu pievienoto vērtību dj, info, ziņas, konkursi utml, tad nav tik bēdīgi kā te grib pasniegt. Cits jautājums ir kā FM radio tehniski var/ vajadzēs transformēties citā tehniski pieejamā veidā bez/vai arī FM frekvences.
to Minivat @ sestdien, 2015. gada 28. martā 06:02
Radio (komerc-) jau labu laiku te Latvijā neko nepelmda. Piesaistītā reklāma tikai samazina zaudējumus. Visas galvenās radiostacijas ir vai nu oficiālās arzemju meitfiliales vai arī pa "kluso" to pašu dara. Jaunākās radiostacijas ir dažu cilvēku ambīciju projekti, kur tiek tērēta sava vai investoru nauda. Pēc definīcijas -(atkārtojos) Latvijā nav iespējams pastāvīgi pelnīt caur komercstacijām. Mums ir iedzīvotāji 1/4 no Londonas skaita un ar 4x mazākiem vidējiem ienākumiem kā pieminētajā Lielbritānijas galvaspilsētā. Priekš manis tā ir aksioma.
raitis_sametis @ sestdien, 2015. gada 28. martā 08:38
būuu... "nepelna".
raitis_sametis @ sestdien, 2015. gada 28. martā 08:39
Raitis kaut kā neticās ka lielie nepelna (SWH,StarFMs,Skonto,EHR grupa).
Ok, SWH bij pāris feili (Spins,Golds,Rocks), bet tie ir atsevišķi gadījumi :) Mazie (Capitals), Mixgrupa u.c., OK tie kā pliki pa nātrēm ... RadioTev (ntie raidītāji, man domāt nekas plusos tur patreiz nav).
Energyjam arī izskatās skāba nākotne ..
marss @ sestdien, 2015. gada 28. martā 10:44
Pelna vai nepelna ir pētījumi NEPLP mājas lapā sadaļa Academia/ pētījumi.
Publicēti ir Lursoft dati par vairākiem gadiem. Lielākie zaudējumi ir SWH grupai un arī Skonto. Mix fm grupai finansiāli nemaz tik slikti neiet.

Raitim, mums radio stacijas pašizmaksa ir zemāka nekā britiem. Pēdejā laikā uz raidošiem dzelžiem cenas arī nokritušās.
DM @ sestdien, 2015. gada 28. martā 12:08
DM,ir vai nav atļāuts mazajām TV naudu no padomes pārskaitīt LVRTC,tas ir juridisks jautājums. Realitāte ir tāda, ka nauda tiek pārskaitīta un likums tiek apiets. Būtībā jau tā arī bija iedomāts pašā sākumā,jo padome var tikai pasūtīt raidījumus, nevis apmaksāt raidīšanas izdevumus. Kāda tur starpība, tāpat neviena maza TV nevar pacelt LVRTC dārgos pakalpojumus. Līdzīgi varētu būt ar DAB,janu to tomēr attīstīs. DAB raidītājus uzstādīs LVRTC, lai translētu LR programas un paliks brīva vieta kanālā. Skaidrs,ka neviens komercradio nemaksās LVRTC, jo,kā jau pierasts, LVRTC prasa neadekvātu samaksu par savu pakalpojumu. Ja radio un TV padome izdarīs ko līdzīgu ka ar reģionālajām TV, tad varbūt arī DAB būs kāds komercradio. Es gan domāju,ka vesalais saprāts uzvarēs un, nevienam neevajadzīgi,DAB neieviesīs. Tā būtu bezjēdzīga naudas šķiešana, jo nu nepirks tauta jaunus radiouztvērējus. Vēl nav aizmirsusies akcija,kad izslēdza vidējo viļņu raidītājus un vajadzēja pirkt jaunus FM radiouztvērējus.
Minivat @ svētdien, 2015. gada 29. martā 02:59
Realitāte ir tāda, ka nauda tiek pārskaitīta un likums tiek apiets.

Lūgums norādīt konkrētu pārkāpēju vai informācijas avotu.

LVRTC nu vismazāk domā par DAB,viņi plāno zem torņa kājām celt izklaides centru.

AM jau varēja nelikvidēt atstājot apraidei LR1.
DM @ svētdien, 2015. gada 29. martā 06:02
DM, un kā Tu domā,kur rodas nauda mazajām TV lai apmaksātu visLatvijas apraidi? Tas pats ReTV,kā Lattelekom paprasīja naudu, tā uzreiz sagura. Nu nevar mazie pacelt tās izmaksas, bet LVRTC pilnīgi pofig, vai raidīt LTV1 un LTV7, vai vēl kādu programu, suma ir viena un tā pati. Tapēc jau radās ideja, ka padome itkā dod naudu par programu, bet īstenībā apmaksā vislatvijas apraidi. Informacijas avots ir mana zināšana,jo bišku tā kā tai visā biju iesaistīts. Tas bija variants, kā apiet jevropas regulas, ka valsts nedrīkst maksāt par apraidi, bet pasūtīt programu privātajai TV drīkst. Kurā kabatā ienāk valsts nauda un no kuras televīzija pārskaita to LVRTC,tas jau nevienu vairāk neuztrauc. Vai būtu labāk,ja bezmaksas apraidē redzētu tikai divas programas, nezinu.
Tā vis nav, ka par DAB netiek domāts un nav jau izslēgts,ka stulbā jevropa,ar savām direktīvām, uzspiedīs DAB apraidi.
AM likvidēja tikai tapēc,ka valdībai pietrūka naudas. AM raidītājs tak rij simtiem kilovatu elektrību, bet noklaj pat mazaku teritoriju kā FM ar jaudīgu raidekli no kārtīga torņa.
Minivat @ svētdien, 2015. gada 29. martā 09:20
Da labi AM bij jau morāli novecojis jau 90tos (liekas), kad izslēdza apraidi ...
marss @ svētdien, 2015. gada 29. martā 09:50
XY.. - A sjuda ti mozhesh pojti, sranij spamer
Alex @ svētdien, 2015. gada 29. martā 10:56
un kā Tu domā,kur rodas nauda mazajām TV lai apmaksātu visLatvijas apraidi?

No saimnieciskās darbības.

Tapēc jau radās ideja, ka padome itkā dod naudu par programu, bet īstenībā apmaksā vislatvijas apraidi.

Pēc tevis sanāk, ka NEPLP shēmo?

Tā vis nav, ka par DAB netiek domāts un nav jau izslēgts,ka stulbā jevropa,ar savām direktīvām, uzspiedīs DAB apraidi.

Tādas direktīvas nav , kas uzspiestu ciparu DAB apraidi ES valstīm. Anologā TV vēl joprojām pralēli darbojās dažās Eiropas valstīs. Savukārt raidīšana ciparos ir daudz lētāka nekā analogā variantā un nākotne ir tikai ciparos.

Par AM piekrītu, kautgan joprojām Eiropā vidējos un garos viļnus izmanto apraidei Lielbritānija ,Francija, Spānija... itkā laiks būtu slēgt, bet briti vēl rīko izsoles un piešķir licences.
DM @ svētdien, 2015. gada 29. martā 11:12
DM, nesmīdini tautu,kāda saimnieciskā darbība mazajam TV. TV3 nevar galus savilkt kopā, kaut reklama brīžiem garāka par raidījumu. Daudz esi nopietnas reklamas redzējis mazajās televīzijās? Neviena televīzija nespēj pavilkt digitālo apraidi,jo LVRTC izcenojumi ir ļoti augsti. LNT un TV3 tapēc aizgāja no virszemes apraides, LTV apmaksā valsts un TV24,OTV, ReTV būtībā sponsorē valsts. Sauc to par šēmošanu, vai kā citādāk, bet tā ir.
Par DAB precīzi nepateikšu, bet par DVB-T Eiropas direktīva ir un tas tiklai laika jautājums,kad visur analogo TV izslēgs. Pie mums gan kautkā raidīšana ciparos izmaksā dārgāk par analogo apraidi :) Būtībā, ja grib virszemē raidīt HD kvalitātē, tad nekāda ieguvuma nav. Neatbrīvojas ne frekvences, ne izmaksas krīt, jo vienā kanalā kvalitatīvi var pārraidīt 1-2 HD programas. Ja ar DVB-T ir kautkāds pamatojums,jo ar SD bildes kvalitāti tiešām var pārraidīt vairāk programas, tad DAB nav pilnīgi nekadas jēgas. FM diapazonā nekas neizbrīvējas un tiek aizņemts 12TV kanāls.Visas tās jevropas direktīvas nespēj izsekot līdzi tehnikas attīstībai.
Minivat @ pirmdien, 2015. gada 30. martā 02:26
Minivat, šos trīs TV SIA nedibināja labdarībai. Saimnieciskā darbība jau nav tikai reklāmas laika pārdošana,katrai kompānijai ir savas finansiālas shēmas( pašvaldība ES finansējumi). Neesmu saticis TV vai Radio īpšnieku, kas materiāli slikti dzīvotu. Ja papēta Lursoft datus, tad mazajiem ir viss labākie rādītāji, salīdzinot ar lielajām TV kompānijām. TV3 savulaik bija viens mērķis, no kabeļtelevīzijas operātorim saņemt maksu no katra abonenta. Tagad TV3 un LNT pelna pie 800k gadā. Reklāmas pīrāga daļa TV arī pieaug katru gadu , tā kā mazie drīz zels un plauks, ja mācēs...

Kāds sakars DAB ar 12 TV kanālu?
DM @ pirmdien, 2015. gada 30. martā 12:56
DAB parasti raida ap 220-230MHz,kas pēc krievu standarta ir 12 TV kanāls.
Ja runa par TV peļņu Latvijā,tad ļoti labi zinu kāda ir situācija, jo esmu visā tajā iekšā. DM,ja Tu domā,ka TV3 zeļ un plaukst, tad domā vien, bet darbinieki, bez jebkādām socialajām garantījam, gan tā nedomā. Ja domā, ka ReTV maksā teiksim par raidījumu,tad īstenība ir pretēja, autoram jāmaksā lai raidījums nokļūtu ēterā. Nē, nu ja tā ir saimnieciskā darbība tad nezinu :) TV24 strādā "augsti kvalificēti" tehnikuma pirmā kursa studenti,lai tik nebūtu liela alga jāmaksā. Attiecīgi arī raidījumu kvalitāte. tTā tikai var zelt un plaukt neprofesionalitāte, kas arī pierādās TV ekrānā.
Minivat @ pirmdien, 2015. gada 30. martā 16:13
Minivat, DAB apraidei Eiropā ir atvēlēts diapazons 174 - 240 MHz.

Tu domā,ka TV3 zeļ un plaukst, tad domā vien, bet darbinieki, bez jebkādām socialajām garantījam,gan tā nedomā.

Ieteiktu, pirms stāties attiecībās ar darba devēju, vispirm izlasīt darba līgumu un tikai tad parakstīt.

Ja domā, ka ReTV maksā teiksim par raidījumu,tad īstenība ir pretēja, autoram jāmaksā lai raidījums nokļūtu ēterā. Nē, nu ja tā ir saimnieciskā darbība tad nezinu :)

Tā ir raidlaika pārdošana producentam, normāla prakse.
DM @ otrdien, 2015. gada 31. martā 02:45
DM,Tu kādā pasaulē dzīvo,kāds darba līgums :). Gribi strādāt, dibini savu mikrouzņēmumu un strādā kā parasts strādnieks. Tak par TV3 bija pamatīgs troksnis masu mēdijos ,ka darbinieki strādā kā mikrouzņēmums.LNT ņemās ar autorlīgumiem. Vārdu sakot, šovs "raudi ar zvaigzni":) Darba līgums ir tikai LTV.
ReTV sevi pasniedz kā televīzija, nevis kā raidlaika pārdevējs. Visā pasaulē televīzijas vai nu pašas, ar saviem darbiniekiem, gatavo raidījumus, vai iepērk tos no neatkarīgiem producentiem.
Minivat @ otrdien, 2015. gada 31. martā 06:25
Minivat, ja esi nodibinājis mikrouzņēmumu līgumam jebkurā gadījumā jābūt ar tv3 vai re tv savadāk VID sāks interesēties. Septembrī sola izmaiņas mikrouzņēmuma darbības veidos, vai TV un radio būs nav vēl ziņu.
DM @ otrdien, 2015. gada 31. martā 13:10
Daži račiņi samazina izdevumus nemaksājot darbiniekiem pilnas algas, nemaz nerunājot par nodokļiem, patstāvīgi uzmet un ignorē AKKA/LAA, Laipu un citus kreditorus. Ja baigie sūdi nomet kompāniju uztaisot reorganizāciju.
Krecis @ trešdien, 2015. gada 1. aprīlī 07:32
Lapa: 1
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums