Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

Katoļu Radio Maria no 2015. gada 25. marta arī Latvijā
 
Vakar internetā sāka raidīt Radio Marija Latvija! Studija atrodas Mārupē, Ojāra Vācieša ielā 6. No 2015. gada 25. marta šis radio Marija raidīs arī FM frekvencē. Mans pienākums ir sagatavot attiecīgu dokumentāciju, lai varētu piedalīties konkursā uz brīvo FM frekcenci. Cerēsim, ka mums iedos kādu frekvenci, kur mēs varētu palaist mazjaudas FM raidītāju. Tur skanēs katoļu veidoti raidījumi, katoļu mūzika, svētās mises, litanijas , un dažādas lūgšanas. Formāts līdzināsies Latgales radio.
Ainārs no Marupes @ piektdien, 2014. gada 12. decembrī 06:03
Tak Latvijā jau ir Kristīgais radio (101.8), kuram tā pat reitingi nav lieli. Nedomāju, ka ar šo jauno radio būs kas savādāk.
osis @ piektdien, 2014. gada 12. decembrī 08:10
Ainārs no Marupes dzert vajag mazāk!
marss @ piektdien, 2014. gada 12. decembrī 08:19
To Marss. Te neviens nedzer.Un Kristīgais radio nesadarbojas ar katolu konfesiju. Taçu katoliem arí ir vēlme veidot savu mêdiju fm. Tagad Radio Maria var klausíties internetā www.radio-marija.lv:8000
Ainårs no Mårupes @ piektdien, 2014. gada 12. decembrī 09:55
Nu vot sākās konfesiju cīņas :) Ko tad, ja nevar ar Kristīgo radio sadarboties, jātaisa savs. Tad Baptistiem savs, vecticnībniekiem savs, pareizticīgajiem savs radio,u.t.t.Nav gan dzirdēts,ka Kristīgais radio nesadarbotos ar kādu konfesiju. Vajag tikai labus raidījumus taisīt un visā Latvijā jūs dzirdēs. Visādā ziņā līst ēterā ar mazjaudas raidtāju ir pilnīgi bezjēdzīgi. Tad jau tišām internetā. Kristīgo programu mērķa auditorija ar mašīnām daudz nebraukā.
Minivat @ piektdien, 2014. gada 12. decembrī 11:30
Sveiks, minivat! Ja Latvijā bùtu DAB, tad jau sen katoljiem būtu sava frekvence. Stríds ar Latvijas Kristìgo radio sākås tad, kad Kristígais radio atteicås caur netu retranslēt Vatikāna radio pārraides latviski un atteicās retranslēt 15 . augusta katolu dievkalpojumus no Aglonas. Bet katoli tāpêc grib savu fm frekvenci.
Ainārs no Mārupea @ piektdien, 2014. gada 12. decembrī 12:50
Slimi sunja murgi
Home @ piektdien, 2014. gada 12. decembrī 22:43
Tad jau vel tik truka geju radio Riga :) Kas tas ir Berline, tomer tema aktuala :))
Karlis @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 01:10
Ja Latvijā būtu DAB radio, tad diez vai jūsu radio varētu pacelt tās izmaksas. Te jau daudzi spriedelē par DAB, bet tas ir tāpat kā ar digitālo TV. Analogo varēja pavilkt gan LNT, gan TV3, bet digitalo bezmaksas nekā. Otra lieta, klausītājiem nav DAB radiouztvērēju un viņi tos netaisās pirkt. Visus apmierina parasts analogais FM. Faktiski DAB ir piedzimis nedzīvs, jo internets to ir izkonkurējis. Skaņas kvalitāte internetā tik pat slikta kā DAB, toties var visas pasaules radiostacijas klausīties. Pagaidie, tūlīt sāksie mazo radio bankrots. Cik tad var bez reklāmas, tatad bez naudas darboties :)
Minivat @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 04:03
Minivat ,lūdzu precizē kuras radio stacijas tulīt bankrotēs?
DM @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 04:43
Kaut kā tās mazās zivis eksistē tai mūsu pīļjudīķī un lielās netraucē ....
marss @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 05:35
Ja Latvijas Kristígais radio atlautu savā êterā raidít katolu raidíjumus, tad katoliem jau nemaz nevajadzētu veidot atsevisku katolu radio kanālu. Bet Kristígā radio prezidents Tālivaldis Tālbergs ir pēc konfesijas baptists un Tālbergam nav pieñemama katolu konfesija kā tāda! Es ceru, ka drízumā Rígā iegūsim mazjaudas FM frekvenci. Bet, kas attiecas par raidí$anu DAB, tad, ja sameklêsim lìdzeklus, tad mês bùtu pirmā radiostacija, kas Latvijā raidītu DAB formātā.
Ainārs no Mārupes @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 08:14
Nebūtu vis pirmā radiostacija,kura raidītu DAB standartā. Vienā DAB kanālā var raidīt daudzas programas un tas nozīmē, ka neviena individuāli neļaus uzstādīt savu DAB raidītāju,lai pieķēzītu ēteru. Visdrīzāk ar DAB būs tāpat kā ar digitālo TV . Raidītāji piederēs LVRTC un katra radiostacija īrēs vienu kanālu. Paši zinat, kā sadārdzinājās apraide, pārejot uz DVB-T. Ar DAB būs tāpat. Jā būs liels pārklājums, bet milzīgas izmaksas. Protams, varētu jau komercradio samesties un vienu visklatvijas kanālu palaist, bet tas nekad konkurentu starpā nenotiks.
Minivat @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 08:34
Ja nekļūdos topradio kaut ko ar dabu? mēģināja pirms daudziem gadiem ... paralēli ar BBC ... Tas viss aizgāja podā pēc FM frekvences iegūšanas ;) A Ainār, aizmirsti, nespīd tev frekvence kā tavas ausis, ja nebūs daudz $$$
marss @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 09:10
marss - tas nebija toreiz DAB, bet FmExtra vai kaut kas tamlīdzīgs nišas digital. Neaizgāja ne pasaulē, ne arī protams te. Ar DAB būtu jau labāk, bet tad jau uzreiz DAB+ jāievieš. Tiesa gan, nekur citur ārpus Rīgas tas neatmaksātos (varbūt vēl Daugavpilī), jo LV laukos ar FM tām dažām nac. apraides stacijām ir gana. DAB+ labs lielām radio grupām (kā SWH, SFM utt.) ar daudz radiostacijām. Pārējiem maziem špīleriem, kā jau minivat teica - jāapvienojas, savādāk racionāli raidīt vienu staciju veselā DAB kanālā ir izšķērdība.
Janka @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 09:34
Principā jau Aināra argumenti ir visai cienījami no tā viedokļa, ka visiem ir tiesības GRIBĒT savu apraides staciju/ frekvenci, kā arī tiesa, ka LKR vairs neretranslē Vatikāna Radio, bet, piemēram, AWR (Adventist World Radio) programmas joprojām raida. Gribēt drīkst visi, arī Karlis ar savu piezīmi par geju radio ir tieši tajā pašā punktā. Policistiem savu, bet ceļu policistiem noteikti savu, ārstiem savu, bet medmāsām tomēr citu frekvenci, baptistiem savu, katoļiem savu, prieka vēstīm un citām sektām katrai savu utt!

Katoļi tomēr ir privileģēti - un te es runāju pavisam nopietni - kas nekait mazliet parūpēties par Latgales Radio nacionālo apraidi, un, še tev, dimdēs arī Aglonas dievkalpojumi 15. augustā pa visu valsti FM diapazonā. Vai arī mazliet pacensties ar Tālbergu sarunāt, Vatikānam (katoļiem) naudas netrūkst, bet kristīgā attīstība vienmēr ar naudu bijusi vistiešākajā saistībā.

Vēlu veiksmi Radio Marija Latvija, lai tik būtu kas jūs klausās!

73!
Rolands Strautmalis @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 10:35
Ainārs, DAB Eiropā tiek pakāpeniski atslēgts, nav peļņas. No drošiem avotiem ir saņemta informācija, ka nākamgad Rīgā tiks izsludināti vairāki konkursi uz brīvajām mazjaudas frekvencēm bet jāraida būs tikai no LVRTC torņa
DM @ sestdien, 2014. gada 13. decembrī 11:55
Starp citu, šīm mazjaudīgajām frekvencēm, kuras raidītu no LVRTC torņa apraides rādius būtu lielāks, nekā tām stacijām, kas no Āgenskalna torņa skan pašlaik?
osis @ svētdien, 2014. gada 14. decembrī 05:41
divas mazās jaudas 50w no lvrtc zs torņa un trīs no Ulbrokas. Ja tuvākā laikā Āgenskalna vecais tv tornis netiks renovēts, tad par ES līdzekļiem tas tiks demontēts,dome ir izstrādājusi projektu.
DM @ svētdien, 2014. gada 14. decembrī 06:39
Osis aizmirsti, tie mazjaudas brīnumi normāli tālāk par Rīgu nevelk ;) Trīs no Ulbrokas? Tas jau skan interesantāk .
marss @ svētdien, 2014. gada 14. decembrī 06:52
Uz brīvajām Rīgas un rajona frekvencēm provizoriski ir gatavi pieteikties desmit pretendeti.
DM @ svētdien, 2014. gada 14. decembrī 07:02
50W nu ir vienkārši smieklīgi. Tas tāds pirdiens zem deķa un, blakus jaudīgajām stacijam, tos nūkuļus, ar ķīniešu lēto rāčiņu, klausīties nevarēs.
Minivat @ svētdien, 2014. gada 14. decembrī 15:12
DM, runa iet par jaunajām Rīgas frekvencēm, jebšu tiks izsludināti konkursi arī uz citām pilsētām?
osis @ pirmdien, 2014. gada 15. decembrī 03:34
Osis, Rīga un Rīgas rajons
DM @ pirmdien, 2014. gada 15. decembrī 03:54
50W pat visu Rīgu nenoklāj. Labi, mašīnās varēs uztvert, bet dzīvokļu pirmajos stāvos vispār tie mazjaudas raidītāji nebūs uztverami arī pat ar profesionālajiem radiouztvērējiem.
Bet, kas attiecas par Latvijas Kristīgo radio, Kristīgais radio kategoriski atsakās pārraidīt Vatikāna katoļu radio pārraides. Esmu vairākas reizes par šo tēmu rakstījis uz LKR, bet diemžēl bez rezultātiem. Tāpēc arī katoļi centīsies attīstīt Latvijā savu katoļu radio Marija tīklu un tur raidīt gan savas katoļu dziesmas, gan arī būs aktuālie raidījumi, intervijas, ēterā runās katoļu priesteri. Jo, piemēram, Lietuvā jau labu laiku darbojas Radio Marija.
Ainārs no Mārupes @ pirmdien, 2014. gada 15. decembrī 06:10
šim radio tiešām būs graujoši reitingi :D
marss @ pirmdien, 2014. gada 15. decembrī 06:47
Jā, šitos starpkonfesiju ķīviņus man nav dots saprast. Dievs ta mums viens!
No otras puses, Kristīgais radio ir Tālberga privāts projekts un ko grib, to laiž ēterā. Tā faktiski ir ar visiem komercradio. Pašiem ko raidit nav, naudas dīdžejiem ko maksāt nav, raidījumus uztaisīt nevar, Rētingi pašā apakšā, bet katrs, "kā suns uz savas sienakaudzes sēž". Tipiska latviešu mentalitāte :)
Minivat @ pirmdien, 2014. gada 15. decembrī 07:14
Minivat,vairums komercradio staciju Latvijā vairs nepieder latviešiem, ir tikai daži izņēmumi, tāpēc par latviešu mentalitāti uzbrauciens nevietā.
DM @ pirmdien, 2014. gada 15. decembrī 07:32
Tapēc jau nepieder,ka nevar savā starpā vienoties. Visi grib būt krutākie, bet beigās jāpārdodas, jo galus nevar kopā savilkt.
Minivat @ pirmdien, 2014. gada 15. decembrī 14:11
Jebkurš ŗadio var eksistēt, arī ar maziem reitiniem. Šeit ir svarīgs faktors reklāmas tirgus iekarošana un spēcīgs menedžments, lai piesaistītu potenciālos reklāmdevējus. Ir ļoti daudz paņēmienu, kā pievilināt un pierunāt reklāmdevēju tieši sadarboties arī ar tādu radio staciju, kurai ir mazi reitingi. Šeit gan Radio Merkurs, gan Latvijas Kristīgais radio ir paši vainīgi, ka viņiem nav ienākumu un ka viņi ir atkarīgi no ziedotājiem. Ja būtu spēcīgs un zinošs reklāmas menedžeris, tad šie radio būtu arī atpazīstamāki zīmoli un spētu konkurēt. Piemēram, Lietuvā darbojas Radio Marija visā valsts teritorijā un ir veiksmīgs projekts. Radio Marija Lietuvā sevi prezentē ikvienā sabiedriska rakstura pasākumā un ir tiešām ļoti atpazīstams raidošais FM mēdijs visā valstī un pat kaimiņvalstīs. Bet , mūsu pašu Latvijas Kristīgais radio vispār nesadarbojas ar katoļiem, nepiedāvā nekādas sadarbības un atpusējas reklamēšanās iespējas , tāpēc Latvijas Kristīgais radio liekas svešs, mazpazīstams Latvijā. Vēl jau ir brīvas frekvences arī AM (vidējo viļņu) diapazonā, kur pašreiz raida Radio Merkurs. Tikai vai uz apraidi AM (vidējos viļņos) tiks izsludināts konkurss?
Ainārs no Mārupes @ otrdien, 2014. gada 16. decembrī 07:12
Ainars, ja uzrakstīsi vēstuli uz neplp un varēsi argumentēt savus nodomus, tad konkursu varēs izludināt arī uz AM.
DM @ otrdien, 2014. gada 16. decembrī 08:55
a tur vispār vajag licenci lai uz AM raidītu :D
marss @ otrdien, 2014. gada 16. decembrī 12:15
Kā jau pie letiņiem pieņemts, "kur 2 katvieši, tur 3 konkurējošas partijas".
raitis_sametis @ otrdien, 2014. gada 16. decembrī 16:41
Mūsdienās raidīt uz AM, vidējos viļņos, ir pilnīgi garām. Ne jau prieka pēc visa pasaule slēdz AM raidītajus. Uz vidējiem viļņiem,lai iekustinātu ēteru, vajag desmitiem kilovatu jaudu un tad vēl nesasniegsi FM 1kW raidītāja apraides attālumu. Skaņas kvalitate šausmīgi zema un daudz traucējošo signālu no visas modernās elektronikas. Vārdu sakot, AM vidējo viļņu diapazons ir miris. Nē, nu Merkurs jau kautko tur, skolas radiomezgla līmenī, ākstās, bet dzirdēt viņus pat Rīgā lāga nevar.
Ja runa par reklāmdevējiem, tad katoļi jau nu nebūs tā mērķa auditorija, kura latvijā interesēs reklāmistus. Lietuva tā cita lieta. Tā izsenis ir katoļticīga valsts. Savukārt,pie mums, piemēram kurzemē grūti katoļu baznīcu atrast. Ladgalē, jā tur katoļu gana, bet reklāmdevēji ļoti labi zin, ka naudas Ladgalē nav. Var teikt, pus Ladgales Rīgā sabraukuši, bet Rīgā ir šausmīga konkurence starp radiostacijām un reklāmas tirgu. Vienkārši, Latvija ir pārāk maza,lai tik daudz radiostacijas varētu pastāvēt tikai no reklāmas! Jā, diez vai kristīgā radiostacijā iederēsies prezervativu, cigarešeu vai kāda stiprāka dzēriena reklāma:) Lai gan, jau senos laikos vienā pusē ceļam stāvēja baznica, bet otrā pusē krogs,kurš piederēja baznīcai:)
Minivat @ otrdien, 2014. gada 16. decembrī 22:54
Minivat, kaut kas neklapē kopā salīdzinot 1kw FM apraidia ar 1 kw AM apaidi. VASES atradu, ka Merkurs raida ar 1kw bet dzirdami labi Salacgrīvā un Limbažos.
DM @ trešdien, 2014. gada 17. decembrī 00:20
dzirdami varbūt ... bet ne jau labi, par to es ļoti šaubos :)
Bet jā AMs 21.gs vairāk nav dzīvotspējīgs ;)
marss @ trešdien, 2014. gada 17. decembrī 00:47
marss,nav runa par skaņas kvalitāti, FM tā ir teicama, bet par apraides AM radiusu saīdzinot ar 1kw fm raidītāju.
DM @ trešdien, 2014. gada 17. decembrī 02:18
AM raidītāja antenu arī kurā katrā vietā neuzbāzīsi... T.I - diez vai tur varēsi vienoties ar kādu mobilo operatoru, lai apkarinātu viņu torni ar am antenām. Tā tomēr ir diezgan monumentāla konstrukcija ;D Merkuram, ja nemaldos, tā "drāts" karājās pie izbijušā elektropārvades līnijas pilona bolderājā.
Andzh @ trešdien, 2014. gada 17. decembrī 05:48
To: Ainars no Marupes @ - vari lūdzu sakontaktēt priv uz dzimtasmajas@gmail.com par sadarbības iespējām?
Radiofans @ trešdien, 2014. gada 17. decembrī 06:05
Andzh, parakņājoties internetā atradu AM brīnumu Bolderajā http://www.freefm.lv/photogallery.php?photo_id=661
DM @ trešdien, 2014. gada 17. decembrī 10:08
Lapa: 1 2
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums