Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

Kuru FM antenu ņemt?
 
Atrodos starp Iecavu un Bausku (Code). Pasakiet kura antena labāka
http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=25231
P.s. Starp citu, kas tas par sistemitazatoru, ko tur prasa? es vienkārši gribu ārpusē pie loga pielikt, lai varētu normāli uztvert radiostacijas.

otrs variants:
http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=161085

kura būtu piemērotāka? to pirmo antenu varētu iztaisnot, jo cik saprotu, tā pusapaļā forma īsti neder kvalitatīvai uztveršanai? Un vēl jautājums, Liekot ārā pie loga (nevis uz jumta) to antenu vajag kaut kā sazemēt, lai pērkons neiesper, vai arī vienkārši pieliec un viss?

Aigars.
aigars @ trešdien, 2014. gada 17. septembrī 08:54
Visi tie līkie dipoli ir sūdi. Tev vajag klasisku cilpas dipolu. Neesmu gan skatījies, kur tadu tirgo,jo vienmēr FM antenas taisu pats. No vecas televīzijas trešā kanāla antenas uztaisīt dipolu tak ir ļoti viegli. Antenu gan vajadzētu likt uz jumta, tad "pasaule atvērsies" un varēsi arī leišu FM stacijas klausīties. Protams,kad saksi ņemties ar antenām,tad sapratīsi,ka vajag kā minimums divus dipolus priekš abām polarizacijām, bet tas jau "lielais sports" Te es savulaik vienu rakstiņu, par antenas izgatavošanu, uztaisīju.varbūt noder.
http://www.freefm.lv/articles.php?article_id=117
Minivat @ trešdien, 2014. gada 17. septembrī 17:37
Nu ja negribi anteni taisīt tad meklē ko līdzīgu šai, jo LV interneta veikalos nekur veirs nevaru atrast kur tādas var nopirkt! Ar 5 elementiem būs vēl labāk! : http://www.aliexpress.com/item/FM-88-108MHz-band-radio-FM-radio-antena-tv-digital-tv-antenna/515243405.html
Es @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 02:09
Bet ja jāizvēlas no manis pieminētajām, kura būtu labāka? Tak, piemēram, SWH Rock vai Capital FM tāda ķertu?
aigars @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 06:02
Var paņemt to otro variantu no Lemonas. Ja rezultāts apmierinās, tad OK. Ja nē, tad paņemt 8mm alumīnija cauruli un uztaisīt klasisko pusviļņa ciplu. Galvenais, ka par tiem 8 € var nopirkt mehanisko pamatu (stiprinājumu, kārbu kabeļa pievienošanai, to pašu salāgošanas ierīci jeb "simetrizatoru", kā viņi paši to sauc), ar kuru var veikt visādas modifikācijas. Es 2 gadus atpakaļ pārtaisīju poļu decimetru antenu par 4 elementu FM.
http://failiem.lv/u/stskahm
Vovanich @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 06:08
Kur tad tās alumīnija caurules tirgo? Depo nebija.
ricis @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 08:17
Es pirku "Latvijas metālā" Braslas 24
Vovanich @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 08:37
Kā pareizi to salāgošanas cilpu taisa. Tavā failiem lv bildē esi tādu uztaisījis.
ricis @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 08:51
Varētu nelielu instrukciju, kā no tās alumīnija caurules pareizi uztaisīt to pusviļna cilpu?

jau iepriekš pateicos.
aigars @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 09:07
Cilpu uztaisīt ir elementāri.Visdrīzak 3 metrus garas trubas nebūs. Tad dipolu taisa no divām daļām. Saliec divus vienādāku spus dipolus un tos pie traversas sastiprina kopā, piemēram saspraužot caurulēs uz tievākas un sasktūvējot. Līkumu var locīt apaļu pēc sentēvu metodēm ieberot tajā smiltis. Es ar smiltīm nečakarejos. Iebāžu līkuma vietā, lai tas nesaplacinātos, kadu vecu kabeļa galu un loku. Kabeļa gals protamspaliek līkimā, bet uztveršanu tas nekādīgi neietekmē, Var jau trubu locīt zem 90 grādiem. Es savā rakstā devu bildi ar kantainu pārsaldētu dipolu. Nav tik smuki, bet uztveršanu tas neietekmē. Salāgošanas cilpas vietā labāk likt transformātoru uz ferrīta gredzaniem. Tas ir platjoslīgāks un poļu salāgošanas plaksnīti tirgo katrā lauku tirgū. Vajag obligāti to,kura ir ar ferrīta gredzenu. Tagad jau izmanto decimetriem domātās bez ferrīta. Tāda platīte neder!
Minivat @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 13:24
Tātad pēc kārtas.
Gan pats pusviļņa cilpas dipols, gan salālošanas cilpa ir labi parādīta šeit (labais attēls):

http://pira.cz/adipol.htm

Var taisīt pēc tiem izmēriem, tikai vienīgais, dipola pilns garums ir nevis tieši pusvilnis, bet nedaudz mazāks. Man sanāca 140cm.

Salāgošanas cilpas garums arī ir pusvilnis, tikai to vēl jāpareizina ar izplatīšanas koeficientu (RG-6 kabelim tas ir 0,82). FM diapazonā vidējais viļņa garums ir 3,1m , respektīvi cilpas garums būs 1,27m. Saslēdzam to visu kā parādīts attēlā. Šeit svarīgi visu kabeļu ekrānus droši savienot kopā un pieslēgt antenas viduspunktam.

Turpat failiem.lv vēl ievietoju bildes par to visu :)
Vovanich @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 13:30
Apsteidza mani :)
Piebildīšu, 3 un pat 4 metru trubas bija tajā vietā, kuru es pieminēju.
Un par salāgošanu, nu nezinu, vai ir vērts ņemties ar ferītiem, manā gadījumā tas atkrīt, jo šo antenu izmantoju arī kā raidošo. Un reāli cilpas caurlaides josla nav šaurāka par pašas antenas joslu.
Vovanich @ ceturtdien, 2014. gada 18. septembrī 13:55
Skaidrs,ka darbosies ar salāgosanas cilpu, bet tehnikas attīstība nestāv uz vietas un salāgošanas trafiņš uz ferrīta ir daudz ērtāks montāžai.Apčakarēsies jaunos kabeļu zeķes savienot kopā. Alumīnija foliju vispār nesavienosi, bet zeķes matiņus ķīnieši taisa no tāda metāla,kurš nelodejas ne ar ko. Es cilpas taisu no vecā krievu kabeļa,kuram bija pīta vara zeķe un tā labi lodējas, bet bodē tadu vairs nenopirksi. Tāpat ,jaunajiem kabeļiem atšķiras saīsināšanas koeficients,jo fig viņu zin kadu dielektriķi ķīnieši izmanto.Vārdu sakot, cilpas lai paliek profesionāļiem,bet amatierim, vietēja bodē vienkāršak nopirkt salāgosanas platīti un to iemontēt parastā elektrības sadales kārbā. Latvijas metālā protams var nopirkt garas alumīnija trubas, bet ej nu tu 4m trubu līdz mājam aizved. Grūti amatierim, ar pirmo, saliekt dipola galus tā, lai kopējais dipola garums sanāktu pareizs. Tapēc es iesaku dipolu taisīt no diviem gabaliem un pēc katras pusītes saliekšanas piezāģēt vajadzīgo garumu, lai kopējais dipola garums būtu precīzs. Protams,katrs var taisīt pa savam. Es savu pirmoantenu uztaisīju kādā 1975 gadā un zināma pieredze šai lietā ir.
Didzisp @ piektdien, 2014. gada 19. septembrī 01:04
Klau, bet runājot par tām Lemonas antenām, kuras te pieminēju. Man viņas vajag sazemēt, vai var vienkārši pielikt ārpusē pie loga un viss (Uz jumta liekot, skaidrs, ka jāsazemē, bet kā ir liekot pie loga?).
aigars @ piektdien, 2014. gada 19. septembrī 04:19
Pēc būtības jāsazemē ir jebkura antena. Protams, ja antena nav augstu,tad mazāka iespēja dabūt tiešu zibens spērienu. Nevajag aizmirst par elektromagnētisko impulsu,kurš vienmēr ir zibens spēriena laikā un inducē, uz jebkura dzelža, spriegumu. Lai novadītu šo impulsu zemējums labi noder. Te nu gan var gadīties,ka zemējumu iekārtot sanāk dārgāk,kā jaunu radiouztvērēju nopirkt :). Vismaz ar datortīklu iekārtām tā ir.
Neliec to līko Lemon sūdu. Liec kārtīgu taisnu dipolu un dikti iesaku, uzstādi uz mājas jumta. Tad Tu dzirdēsi daudz vairāk stacijas.
Didzisp @ piektdien, 2014. gada 19. septembrī 07:46
īsti laika nav sāktu būvēt visu. kad būs vairāk laika, sākšu pamazām ņemtie ar tām Vovavicha dotajām pamācībām. Tagad ātrumā varētu to lemona anteni uzmet.

es te intresantā vietā atrodos, no vienas puses nāk Rīgas stacijas, no otras puses-Lietuvas stacijas+ vēl tie Bauskas jaunie raidītāji. tagad man sataisīti 2 drāts gabali, katrs 72cm lieli un novietoti ieslīpi. Piemēram Riga radio skan ideāli, taču SWH Gold mazliet čerkst. ja pamaina to drāts-antenu, SWH Gold sāk skanēt labāk, bet pasliktinās Rīga radio uztveršana. Tāpat KHR (no Jelgavas) traucējumus rada EHR raidītājs no Bauskas.

Uz jumta īsti negribas likt, pietiktu pie loga novietot to antenu, bet bail, ka zibens neiespert.
aigars @ piektdien, 2014. gada 19. septembrī 10:44
Ja gribi kvalitatīvu skaņu, tad ar vienu antenu var būt parmaz. Daļa staciju raida horizontalajā polarizacija, bet liela daļa komercradio vertikālajā polarizacijā. Tad vēl, lilai daļai komercradio ir vienkārši smieklīgi maza jauda.Var mēģināt dioplu likt 45 grādu lenķī, bet vai labi ķers, tas atkarīgs no signāla stipruma. Kas notiek,kad tā uzliek līkumoto dipolu no Lemonas, to nu es nezinu. Kapēc Tu negribi antenu likt uz jumta? Jo antena augstāk, jo daudz labāks signāls.
Minivat @ piektdien, 2014. gada 19. septembrī 12:01
Principā jau varētu arī uz jumta, vēl neesmu izlēmis, jo atkal jādomā, kā nostiprināt to visu, utt. pie loga būtu vienkāršāk.
aigars @ sestdien, 2014. gada 20. septembrī 05:17
Vovanich, ar kādu metodi Tu salieci to dipolu? Bēri smiltis iekšā vai kā citādi ?
ricis @ pirmdien, 2014. gada 22. septembrī 08:28
Smiltis es nebēru, jo par šo metodi tikko uzzināju, bet kad taisīju, trāpījās acīs atbilstoša diametra stikla pudele :) (manā gadījumā 10cm), ap to arī salieku, var arī kādu cauruli izmantot. Apaļam līkumam ir tāda priekšrocība, ka var dipola garumu pēc tam nedaudz koriģēt.
Vovanich @ pirmdien, 2014. gada 22. septembrī 13:46
Ja liec ap pudeli,tad caurule nedeformējas locījuma vietā ?
ricis @ pirmdien, 2014. gada 22. septembrī 20:46
Viss atkarīgs no alumīnija markas. Plānsienu trubiņu fig tā aplocīsi ap pudeli.
Minivat @ otrdien, 2014. gada 23. septembrī 01:49
Manām caurulēm sienas bija pietiekami biezas, ap 1mm, tāpēc ar locīšanu problēmu nebija. Domāju, ka būs grūtāk.
Vovanich @ otrdien, 2014. gada 23. septembrī 06:57
Geras dipolis toks http://terralt.lt/Antena-DIP1RZ-731.html?productpage=0&productid=496
Pagaminta Lenkijoj
brolis @ otrdien, 2014. gada 23. septembrī 14:54
Įdomu kokios lietuviškos radijo stotys girdimos Code(tarp Iecavu un Bausku)?
brolis @ otrdien, 2014. gada 23. septembrī 14:58
Vot starp citu tas ir kā variants, ja negribas pašam taisīt. Var būt var ar Lemonu sarunāt lai piegādā.

Ražotāja mājas lapa:

http://www.dipolnet.com/fm_antenna_dipol_1-rz_b_A0200.htm

Ir pat 3 elementu antena, tas ir nākamais līmenis:

http://www.dipolnet.com/fm_antenna_dipol_3-rz_b_88-108_mhz__A0312.htm

Tikai ja vajag ķert minētos SWH Rock vai Capital FM no Rīgas, tad antena jāuzstāda vertikāli.
Vovanich @ trešdien, 2014. gada 24. septembrī 02:57
Var kāds izstāstīt kā pareizi antenas sinfāzē jāslēdz. Būtu labi kāda pamācība ar attēliem.
ricis @ ceturtdien, 2014. gada 2. oktobrī 12:31
http://riostat.ru/anten/2_10-12.php
http://yvasremont.ru/encyclopedy/39-usadba/inzhenernoe-oborudovanie/193-sinfaznye-ramochnye-antenny.html
http://antenshem.narod.ru/chap4/5-4.htm

Internets pilns ar dažādām antenam un to slēgumiem. Galvenais ir saprast būtību, kā vairākus kabeļus saslēgt paralēli, lai viss būtu salāgots.
Minivat @ otrdien, 2014. gada 7. oktobrī 00:20
Lapa: 1
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums