Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

More music variety - radiostacijas Londonā un kas varētu būt mums?
 
Pirms dažām dienām biju ciemos pie brālēna Lielbritānijā. Un man vienmēr ceļojumos līdzi ir iPods ar FM radio opciju. Tik ļoti interesanti paklausīties citu valstu radiostaciju prezentāciju, dziesmu atlasi, dīdžejus un visus pārējos elementus, kas radio veido tieši tādu, kāds tas ir.
Jau iepriekš šeit ticis pieminēts Londonas CAPITAL (mūsu EHR analogs, kuru, kā Uģis Polis izteicās šajā pašā forumā - nokopēja). Esmu rakstījis arī par HEART, kuru arī Uģis centās nokopēt (pirmais Super FM), bet nu Latvijā tas neaizgāja. Londonā gan ir vēl daudz interesantu staciju - ļoti daudzas specifiskiem žanriem, kā reps, RnB, regejs utt. Bet daudz interesantāk ir skatīties uz lietām "lielākā bildē".

Latvijā ir ļoti daudzas radio grupas, ka SWH, Mix, Super FM, LR, Star FM...

Londonā ir daudz mazo staciju, taču galvenokārt lietas nosaka trīs grupas. BBC, Global un Bauer.

Global pieder CAPITAL, Heart, Smooth, XFM, CAPITAL Xtra un gan jau vēl kaut kas, kuru jau aizmirsu.
Bauer Londonā FMā pārvalda KISS un Magic (Skonto analogs).
Pārējā daļa visā valstī nacionāli raida DABā.

Kad biju Londonā, nu ļoti uzmanību piesaistīja Smooth Radio. Kaut kas līdzīgs Latvijas deviņdesmitajos raidošajai "Easy FM", taču ne tik "lēni", bet nu tiešām - smooth, izjusti ar, galvenokārt veciem gabaliem. Manuprāt lielisks formāts, kura virzienā kāda no Oldies stacijām varēja iet(nu, cik tad mums viņas ir - Super/Retro un vēl kaudze).

Atgriežoties Rīgā tajā pašā iPodā jau atkal spaidījos starp stacijām, jo visur skanēja viens un tas pats... Mehh.
Janka @ pirmdien, 2013. gada 21. oktobrī 09:43
Ā, jā, lai visiem būtu skaidrs - paskaidrojumi:
Capital (EHR)
Heart (pirmais Super FM variants / kaut kas no Star FM)
Smooth (kaut kas no Easy FM)
XFM (Radio 101, taču daudz komerciālāks)
Capital XTRA (Urban, regejs)
KISS (Urban, hīti - ļoti piesaistīja ar to, ka daudzas dziesmas "pitchoja", lai visas būtu līdzīgā vai pat vienādā ritmā, no prezentācijas kaut kas līdzīgs Capital/EHR)
Magic (Skonto)
Absolute (classic roks)
LBC (galvenokārt talk radio)

Vairāk neatceros. :D
Janka @ pirmdien, 2013. gada 21. oktobrī 09:49
FLY FM http://flyfm.co.uk/
Maxim @ pirmdien, 2013. gada 21. oktobrī 12:30
Nevajag jau tik tālu braukt, pietiek aizbraukt uz LT vai EE un izjust atšķirību :) To arī parasti daru auto paspaidot/pameklējot ;)
Kas pie mums patreiz rullē - naftalīna smaka jeb vintage - Retro,Skonto,SFM, pēdējā laikā ari Kurzemes, mazās devās arī Stars & SWH... Un krievu grāvēji, protams, Rīgā grab daudzkur ...
Capitals LV variantā nav nemaz tik zemē metams ;) Protams atceroties Anglijas populācijas daudzumu un Latvijas . Jā un valsts radio (BBC) ir jau nākamā gadsimtā, salīdzinot ar mūsu morāli novecojošo LR (par ko mēs visi joprojām zolīdi maksājam nodokļos)
marss @ otrdien, 2013. gada 22. oktobrī 01:36
Janka, Londonā nav ne viena Fm stacija, kas spēlē kantri?
Gatis @ otrdien, 2013. gada 22. oktobrī 04:10
Gati - vismaz es nemanīju. Es gan biju East Middlandos un tur viena stacija spēlēja kaut kādus Kantri gabalus.
Marss - negribētu piekrist. LR nemaz tik slikts nav (zinot to, cik daudz līdzekļu visām 4 stacijām ir). Lielbritānijā vien viens pats BBC Radio 2 gadā "nodedzina" 46 miljonus mārciņu. Par tādu budžetu tiešām var uztaisīt neatkārtojamu radio (R2 ir klausītākā stacija UK). LR-1 ir ļoti labs. LR-2 ir pārāk šlāgerīgs, vairāk vajadzētu uz Latviešu Radio pusi to "deķi" vilkt, bet nu tas ir money nesējs viņiem, tāpēc tas nenotiks. LR-3 priekš savas auditorijas ir lielisks, un arī LR-4 savu uzdevumu pilda labi. Redzēs, kas notiks tad ar Piecinieku, jeb jauniešu radio variantu. Vai formāta ziņā tas līdzināsies BBC Radio 1, NRK P3 un citām jauniešu radiostacijām ārvalstīs, redzēsim. Vienīgais, ko LR varētu izdarīt, ir... nedaudz manuprāt uzgriezt volumīti savos raidītājos. Jā, LR-2 auditorijai jaunāko Miķeļa Gruzīša hītu nevajag tādu skaņu kā Topradio, bet nu tā skaļuma pogas regulēšana, kad uzbrauc kaut vai uz LR-1 nedaudz kaitina.
Janka @ otrdien, 2013. gada 22. oktobrī 08:06
Janka, tur par skaļumu ir vesela zinātne. Katram mūzikas vai runas veidam ir savs skaņas apstrādes regulējums un īpatnības!
Eves @ otrdien, 2013. gada 22. oktobrī 09:23
Eves - tas ir saprotams, bet visas LR stacijas ir klusas.
Janka @ otrdien, 2013. gada 22. oktobrī 12:35
Par LR, jā, no vienas puses vajag skaļāk, un to, starp citu, arī varētu izdarīt (par 1-2 dB bez jebkādām sekām), bet tiešām tā ir vesela zinātne. Vienkārši nopērkot Orbanu vai Omnia un uzliekot kādu gatavu presetu, kā daži dara, nekas labs nesanāks. Un ne katrs procesors spēs sagremot tādu dināmisko diapazonu, kāds ir LR3. LR1 un LR4 ir līdzīga situācija. Šeit, protams, labāk palikt pie klasiskās shēmas. Vēl viens arguments ir tas, ka raidītāju jauda tiem parasti ir lielāka, nekā komercstacijām, līdz ar to mazāk problēmu ar fona troksni.
Vovanich @ otrdien, 2013. gada 22. oktobrī 14:44
Absolute (classic roks) - tā gan īsti nebūs!
123 @ ceturtdien, 2013. gada 24. oktobrī 09:33
123 - iespējams. Es tomēr tās stacijas visu laiku neklausījos. Tad kad braucu un bija tas uzlikts, tur gāja kaut kāds Rokšovs, kura laikā tika paziņoti arī Premjerlīgas spēļu rezultāti ik pēc gola iesišanas.
Janka @ ceturtdien, 2013. gada 24. oktobrī 10:04
V Londone sejcas konkretnie problemi :(
Burja del natvorila :( Ne dumaju chto tam i s radio ne nachalisj pereboi.
TOPruslan @ pirmdien, 2013. gada 28. oktobrī 13:10
Lapa: 1
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums