Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

Super FM grupas staciju jauns skanējums un KHR jauns ētera noformējums
 
Nu ko, skaļuma manija turpinās un nākamie ir SFM grupas stacijas.
No šīs nedeļas pamanīju, visās trijās stacijās skaņas kompresija kļuvusi daudz stiprāka. Ļoti atgādina TOPradio pēdējā laikā, pieļauju, ka tieši no Topa tā arī mantota. Izskatās, ka jauni FM procesori ir uzlikti tikai Rīgā, un līdz ar to kontrastē ar reģionu raidītājiem, kur šadas apstrādes nav.
Kopumā šāds skanējums var piesaistīt jaunus klausītājus, bet klausīties to visu dienu tagad diezvai būs iespējams, jo ausis ārti nogūrst. Ja tas paliks tā kā ir, būs ļoti interesanti redzēt, kā tas ietekmēs reitingus.

Un vēl ļoti interesants monents, ka KHR pēc 5 gadiem veiksmīgas raidīšanas, beidzot, praktiski pilnībā nomainīja ētera noformējumu. Vēl viens solis pilnībā vietājas programmas virzienā. Vienīgais, kaut kā dīvaini skan "радио номер 1 для русских", atgādina kādus naciķu lozungus :), bet tas tā, ņemot vērā ka šis teksts vairāk adresēts potenciāliem reklāmdēvējiem.
Un arī no ētera atkal pazuda ziņas. Arī ceram uz labām izmaiņām, jo viņi šeit prasās. Vispār, manuprāt, ziņām muzikālajā stacijā jabūt maksimāli koncentrētām, ne ilgāk par 2-3 min. :)
Vovanich @ otrdien, 2012. gada 17. jūlijā 23:59
Uģis nacionālā tīkla "nepieciešamību" KHR ja nemaldos tieši NEPLP definēja ar to, ka nepieciešamas neatkarīgas ziņas krievu valodā visā LV, kurā būtu latviešu nevis pro-kremļa viedoklis. Un tagad ziņu nav vispār? Vai arī visi atvaļinājumos?
Janka @ trešdien, 2012. gada 18. jūlijā 01:52
Jā, no otrdienas pazuda ziņas un nomainījās noformējums. Bet nu ziemā arī tā bija, uz pāris nedēļām, tā kā ceram, ka viss ok. Vispār ziņas varetu lasīt arī Laptevs, manuprāt, viņš ir labākais ziņu dikors KHRā
Vovanich @ trešdien, 2012. gada 18. jūlijā 10:43
Man ir kāda tēmai radniecīga piezīme par cita veida izmaiņām Krievijas Hītu ēterā. Konkrēti vismaz kopš 21. jūnija, kad es to ievēroju Liepājas raidītāja ēterā 87,7 MHz pēc reklāmas blokiem vairs neskan paziņojums "телефон рекламной службы в Лиепае 63443999", lai gan vietējā Liepājas reklāma ēterā ir sastopama. Ko tas nozīmē? Vai to, ka KHR vairs nav sadarbības ar Liepājas City Radio, jo minētais numurs ir arī City Radio reklāmas nodaļas numurs?

Nezinu, kā šajā ziņā ir Ventspilī, jo Ventspils raidītāju dzirdu reti, faktiski vietējo reklāmas tālruņa numuru dzirdēju tikai 4. jūnijā.
Rolands Strautmalis @ trešdien, 2012. gada 18. jūlijā 12:27
Gaidam kad Ugis atbildes! Butu vismaz bridinajis ieprieksh par izmainjam.
Ainars @ trešdien, 2012. gada 18. jūlijā 12:39
Roland, nu cik es saprotu KHR tagad nepeziņo reklāmas dienesta numuru, ne Rīgā, ne citās pilsētās. Kādu laiku iepriekš reklāmu aizvērošie džingli bija vienkārši nogriezti, bet tagad to vispār nav.
Vovanich @ trešdien, 2012. gada 18. jūlijā 15:39
Kto takije durnije zastavki pridumal na KHR? VSJE SMEJUTSJA NAD NIMI!:-) Pozor KHR!
Zheka @ ceturtdien, 2012. gada 19. jūlijā 13:28
Пускай смеются, главное чтоб не выключали. Хотя это тоже большой вопрос...
Vovanich @ ceturtdien, 2012. gada 19. jūlijā 13:41
V tom to i delo 4to viklju4ajut KHR teperj. Na4alstvo sovsem nedumajut 4to tvorjat. Ne radio a probnik kakojto,nenadojelo jesho eksperimentof,s kazhdim razom vsjo huzhe i huzhe.
Zheka @ ceturtdien, 2012. gada 19. jūlijā 18:25
Вованыч , загляни ко сюда : http://www.youtube.com/watch?v=iJyAjqOJTtg&feature=colike
Не могу понять ничего !
TOPruslan @ ceturtdien, 2012. gada 19. jūlijā 23:16
Мда, про превышение девиации я и подозревал. Кстати, Руслан, посмотри ещё что на 104,3 происходит. Как мне стало известно, там недавно поставили процессор Omnia 11. Звук тоже странный стал, как у тех двух, громче и больше искажений. Может быть просто поставили процессоры везде, а уровень сигнала подстроить забыли.
Недавно поставил у себя на балконе антенну Яги 4 элемента, принимаю на неё 95,5 в довольно хорошем качестве, на слух ничего не зашкаливает. А 96,2 я сейчас вообще не включаю, мои уши это не переносят.
Vovanich @ piektdien, 2012. gada 20. jūlijā 12:16
Вованыч , на 104,3 та же беда ! Зажато сильно. Девиация под 80кГц. 95,5 слабый сигнал очень у меня. Не достаточно для измерения. Надо за километр от передатчика находиться чтобы было всё точно. Ну или прямая видимость. OMNIA 11 - хороший аппарат,но очень дорогой. Я даже знаю где его взяли :) Просто эти аппараты надо сидеть и настраивать не с помощью наушников,а нормальной акустикой. Вобщем звук настроить не просто. Всегда будут какие то косяки вылезать. оптимальный вариант у меня получился спустя 3 месяца. При этом я сидел и крутил только один процессор. Другие не трогал. Иначе все звучат и настраиваются совершенно по разному.
Насчёт последнего.... Ну я не буду коментировать программы "Super FM Group"
Удис делает так,как считает нужным.
Но вот девиацию технически тут ситуация интересная.
TOPruslan @ piektdien, 2012. gada 20. jūlijā 12:39
Diezgan interesanti. Reģionos SFM raidītāji tik tiešām skan tikpat labi cik iepriekš, gribētos, lai ir nedaudz skaļāk, bet nu kroplis ēterā ir vēl sliktāks un Ruslana video (paldies par to) tam ir pierādījums.
Janka @ piektdien, 2012. gada 20. jūlijā 13:13
Возможно у TOPruslan в данном месте какая то помеха? Попробуйте в другом месте принять сигнал. Компрессия у них ужасная, но девиация вроде в норме. У меня вот так выглядит, или они чего-то поменяли: http://www.youtube.com/watch?v=WG2xGXEsAIg
globalwarming @ piektdien, 2012. gada 20. jūlijā 21:40
Странно всё это, на слух никаких изменений. Но если оно так, то получается что Омнии настроены через ж*пу. Печально. Отдать немалые бабки только чтобы запороть себе звук...

Вот, кстати тема про историю FM процессоров и войну громкости:
http://261.gr/proradio.html
Добавить собсно нечего
Vovanich @ piektdien, 2012. gada 20. jūlijā 22:20
Мндаа,народ ... Прошу прощения !
У меня на этих частотах другой спектор-анализатор показывает шум. Это и вызывает высокую девиацию. Смотрю,многие покупают Пировский анализатор. Я им тоже пользуюсь. Схема скамунизжена нагло с одного анализатора спектра итальянской фирмы. Немного подработан и убрана GPS навигация. Кстати очень жаль ! Показания очень точные и можно даже сартифицировать. Единственный минус его - корпус. Его надо внутри заикранировать как следует. И отличный аппарат.
TOPruslan @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 12:53
Ruslan,ņe zrja narodnaja mudrostj glosit: "Pospešis, ļudei nasmešis." Nu labi, ka vismaz atzīsti savu kļūdu. Nu neesam mēs "tupo pacēluši skaņu" un nevajadzētu tur būt nekādam standartu pārkāpumam. Eksperimentējam - jā. Kādam nepatīk? Kādam vienmēr nepatīk! Taču mēs pa šiem gadiem esam pieraduši orientēties uz industrijas autoritāšu noteiktajiem standartiem nevis klausīties ko tauta runā. Pagaidām mēs eksperimentējam ar skaņu. Procesori ir dažādi, preseti ir dažādi, mūzikas formāti arī. Taču varat nešaubīties ne mirkli, ka gala rezultāts atbildīs tai skaiņai, kāda ir līdzigu formātu līderiem Eiropā un pasaulē. Kad? Nezinu. Ruslans saka, ka viņam vajadzēja 3 mēnešus. Mēs pacentīsimies tikt galā ātrāk.
Uģis Polis @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 13:28
Uģi - šāda aparatūra jau būs tikai "lielajos" raidītājos, jo nomainīt to visiem LV raidītājiem būtu taču par smagu?
Janka @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 14:27
Janka, svarīgi ir saprast būtību un tad var domāt kā to īstenot tajā vai citā vietā. Kādu apstrādi kur likt - tas katrā vietā ir atkarīgs no konkurentiem - jo labaka būs viņu apstrāde, jo labāka būs mūsējā. Šaubos gan ka tuvākajos gados ārpus Rīgas kādam parādīsies Omnia 11 vai Orban 8600. Taču, ja parādīsies, tad mēs neatpaliksim.
Uģis Polis @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 14:52
Runājot par apstrādi reģionos. Stacijām, kuras raida programmu ierakstā, manuprāt, ideāls risinājums ir datorprogramma Sonos 4.
http://www.burnill.co.uk/
Principā tiešā ēterā arī var, tikai būs stingrākas prasības datora skaņas kartei.
9 joslu apstrāde, viss atbilst FM standartam.
Es grozīju to vairākus mēnešus un beigās dabūju diezgan pieklajīgu skaņu.
Ja interesē, varu ierakstīt gabalu no ētera, un salīdzinājumu ar citām Rīgas stacijām.
Vovanich @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 16:16
Вованыч СОНОС этот ничего хорошего не делает. Приборы показывают ерунду. Пробывал настроить эту штуку,но лучше всётаки купить ORBAN. Ugis patestet Omnia procesoru es dažados reizes "Nastupil na grabli" Aparats ir labs,bet ir " Kosjaki "
Man bija signāls tiek zaudēta vispar. Un ne ko nevar uz vietas izdarit.
Jabraucā un mainit,bet šo atdot uz parstavejam OMNIA Latvija. Tad no kartes atmiņa tiks pazuda visas manas presetus. Tas bija šausmas kaudkads. Pec ilgu laiku es padomaju par to,kā Omnia 6 bus pagaidam visslabakais variants. Bet Orban man arī stradā Liepajas raiditaja. Ugi,par " Mēs pacentīsimies tikt galā ātrāk." es šalbos ! Man viena radiostacija,jums 3.
Tur bus ar ko "povazitsja"
TOPruslan @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 18:13
Вованыч , а знаешь почему все за громкостью гонятся ? Ну вопервых шумов не слышно. Музыкальные инструменты при любой громкости слышны все. Разумеется это делает процессор. Например Радио ПУК 100,0 МГц раньше частенько поднимали на слух громкости. В итоге получали только протокол от инспекции.
Как то поздно все спохватились за это. Я в 90-х думал уже,как звук зделать чистым и громким и не нарушать параметры. Тогда денег не было и пиратствовал. Но на тот момент уже хорошо понимал и читал много о разных обработках. Это же радио УКВ/ЧМ ! Где должен быть чистый стерео звук. Я всё предусмотрел,когда строил ТОП радио. Прежде всего думал о качестве звучания. О том,как будет подаваться сигнал из студии на передатчик и т.Д. Звук на радио и вобще FM радио - это целая наука. И не только технический , но и в бизнесе тоже. И кто правильно сможет всё зделать,тот будет ЛИДЕР :)
Но это не просто....
Ждём сюрпризов !!! :)
TOPruslan @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 18:29
Vovanich, paldies par piedāvājumu. Mums reģionos ir softisks risinājums. Es personīgi neesmu speciālists jautājumoos par apstrādes niansēm, taču ja atsūtīsi savu e-pastu man uz radio@superfm.lv, tad es labprāt pārsūtīšu to tālāk cilvēkiem , kas pēta šos jautājumus. Viņi Tev noteikti būs interesantāki sarunu partneri par mani. Piekrītu,Ruslan. Es jau nesaku, ka mums izdosies ātrāk. Es saku, ka mēs centīsimies. Es tomēr uzskatu, ka jautājumu būtu jāvar atrisināt ar orģinālajiem presetiem, kas ir domāti normālām standarta ŗadiostacijām pie kurām pieskaitu arī mūsējās. Ja tā nebūtu, tad preseti vispār nebūtu vajadzīgi. Es piekrītu, ka , ja visām stacijām ir viena un tā pati apstrāde, tad - ok - katrs meklē kādas nianses kas viņu atšķir no cita, bet neredzu iemeslu kāpēc 3 mēneši būtu jāsēž un jācenšās uzlabot to, ko daudz krutāki cilvēki ir radījuši. Nezinu cik daudz Tu esi ko uzlabojis, bet ja esi - malacis, jo vakar vakarā, kad braucu no Bauskas un mašinā Top Radio skanēja klubu mūzika - skanēja skaļi un vismaz man patika. Katrā ziņā mūs vairāk interesē pašiem saprast ko var izdarīt ar datorprogrammām un ko ar šī brīža labākajiem procesoriem, lai nevis "po nasliške" spriestu par to, bet balstoties uz pašu pieredzi. Skaidrs, ka Latvijā, kur ir tikai 1 liela pilsēta, kur pelnīt naudu ir jāmeklē efektīvi softiskie risinājumi, bet ir jāsaprot arī uz kādiem standartiem tiekties. Tāpēc arī iegādājāmies procesorus.
Uģis Polis @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 18:54
Руслан, насчёт науки посностью согласен. Тут важна золотая середина. Есть мнение, что правильная обработка увеличивает зону охвата до 30-50% по сравнению с сигналом без обработки, только засчёт маскировки шума.
Конечно Сонос нельзя сравнивать с аппаратными процессорами, в том числе и по стоимости, но из софтовых - он один из лучших. Сейчас я его использую как для обработки, так и для формирования КСС (стерео+RDS). Уровень сигнала на модуляторе выставил по пилот-тону других станций. За эталон взял сигнал ТОПрадио на 91,9 поскольку знаю, что там всё в норме. Жаль, у себя девиацию померить нечем, только примерно, осциллографом по отклонению напряжения на варикапах, но сигнал получается с постоянной амплитудой, без пиков.
Vovanich @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 19:50
Uģi, labi, tad pie reizes arī uztaisīšu skaņas ierakstu un uzrakstīšu Jums uz e-pastu. :)
Vovanich @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 19:51
Ja runājam par skanējumu reģionos (dzirdu visu Super FM grupu no Viesītes (lai gan reāli raidītājs ir Ošānos) - 92,1/94,1/98,4 , kā arī Madonas 90,9 FM - Super FM, tad skaļums nav tik skaļš, kāds tas bija senāk (Latviešu Radio laikos). Tad 92,1 tiešām skanēja lieliski, bet tagad skaļuma poga ir jāgroza diezgan intensīvi. SWH visklusākā pozīciju nr.1 gan saglabā, jo signālu laikam ņem kaut kā pretīgi pa gaisu (no Rīgas 105,2 gan jau) un tad pa taisno laiž iekšā.
Janka @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 20:25
Vovanich, es noskaidroju, ka šo programmu mēs nevaram izmantot, jo neizmantojam Windows. Mēs esot strādājuši ar to, kad raidījām visā Baltijā pirms 10 gadiem un kad tā saucās MBL2.
Uģis Polis @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 21:29
Janka, es painteresēšos, jo neatceros, ka mēs kopš Latviešu Radio laikiem būtu kaut ko klusinājuši reģionos.
Uģis Polis @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 21:32
Za4em nuzhni na KHR eti tupije zastavki,smeshno i prativno! Maja ljubimaja stancija stala teperj stala samoj neljubimoj. Spasibo
Zheka @ sestdien, 2012. gada 21. jūlijā 22:44
Uģis,par skaņas regulešanu un par 3-m menešiem ... (Ja po russki objasnju)
Vot edu v mashine i slushaju... U menja v mashine ocenj xoroshaja akustika stoit i vsjo slishno srazu,cego xvataet,a cego net. Vot zvuk Hiti Rossii sejcas ja bi ne trogal !!! On zvucit idealjno (96,2 MHz) Luche ne budet. I ne nado. EHR esho nado porabotatj. V chom vobshe fishka?! Neljzja za odin-dva raza nastroitj idealjno. vsegda budet cego to ne xvatatj. Ushi prislushivajutsja i golova privikaet. zatem vkljucaesh drugoe radio i nacinaesh slishatj vsjo inace. Eto i zbivaet s tolku. Faili i muzika zvuchat po raznomu. Vot tut nado vkljucitj vsju logiku mislej. I togda polucitsja. Na 96,2 poxozhe rabotaet ORBAN ?! Ja eto slishu dazhe ne zadumivajasj. Omnia etogo poka ne dobilasj. U menja stoit Orban v Liepae. gemorojnij,no zvucit afigenno. A tut vsjo zavisit ot konechnogo Pik-Cliper limitera. kak on rabotaet! Esli iskazhaet,to drive na nego ne zdelatj. Esli ne iskazhaet - zvuk budet ushe xoroshim. Vobshem poka Orban mne nravitsja boljshe. Omnia 6 kstati samij proverennij apparat i esli ne scitatj kosjakov,kotorie mogut vozniknutj s nimi sovsemi,to on xorosh. No zapasnoj objazateljno nado imetj. Ja bi ne doverjal siljno. I voobshe novaja apparatura na radio v poslednee vremja ne nadjozhnaja. Eto biznes ! 5-6 let i konec... Kogda naprimer analogovij puljt SOUNDKRAFT rabotaet i rabotaet. Exsklusive FM u menja rabotaet na internet transljaciju bez kosjakov. Vobshem staraja texnika bila nadjozhnee. remontiruj i 10 let bez problemm. No eti processori cifrovie inogda dajut zboj nesmotrja na stoimosti ix , garantii nam nikto ne dajot. Zdelan apparat v USA. Potomu ostorozhnee. Ja ljublju primetivnee chtoto delatj. Vot takie dela :)
TOPruslan @ svētdien, 2012. gada 22. jūlijā 23:40
Vovanich,priezhaj v gosti ! Nashot 91,9 i drugix... Da,tam vezde polnejshij porjadok. Slezhu za etim udaljonno i objezhaju ,kontroliruja postojanno. Eto moja boleznj navernoe. No texnika menja slushaetsja :) Po povodu exsperementov Tvoix ocenj interesno. Ja sam etim zanimajusj. Skoro budet esho odin interesnij prizhok vverx. Poka ne budu razglashatj. No budet interesno :) Ja sejcas naxozhu vremja ne toljko zanimatsja programmoj i biznesom. No i v moj sportivnij interes vxodit i staraja privichka s pajaljnikom v rukax. Na Youtube u menja vsjo estj :)
TOPruslan @ svētdien, 2012. gada 22. jūlijā 23:48
Спасибо, Руслан, приеду обязательно!
А паяльник - это да, есть такое дело, и похоже, это уже навсегда :)
Vovanich @ pirmdien, 2012. gada 23. jūlijā 12:10
Paldies, Ruslan, par viedokli. Jā, tas viss ir sarežģītāk nekā sākumā var likties. Ko Tu domā par MixFM un Skonto skaņu. Skonto, manuprāt ļoti stabili skan - atbilstoši formātam.
Uģis Polis @ pirmdien, 2012. gada 23. jūlijā 19:21
Ugi! Cik Ilgi KHR skanes Preilos 91,6FM,frekvence tak nav Jusu? Jums kads ligums ir ar Radio1 noslegts?Godigi sakot lemums parvietot raiditaju no Vishkiem uz Preiljiem,ir nepareizs,Preiljos nav tik daudz krievu,ka Daugavpili! Vai Jums ta neliekas?
Andris @ pirmdien, 2012. gada 23. jūlijā 21:33
Andri - kas tavuprāt ir pareizāk - nodrošināt kvalitatīvu signālu vienā pilsētā, vai vienlaicīgi nekvalitatīvu nevienā? Višķu raidītājs bija spēcīgs un savā laikā tieši 91,6 bija vienīgais, kādā veidā Viesītē varēju klausīties EHR (kad Uģa balss tieši pirms pusnakts vēl teica "Radio 1 piedāvā Eiropas Hītu Radio" - nu vai kaut ko šādās līnijās). Vakaros gan Rīgas LR-2 91,5 FM gāja virsū man.
Bet, toreiz, cik es sapratu, signāls pilnībā Daugavpili nepārklāja un to varēja dzirdēt normāli tikai ar "labu aparatūru", vismaz tāds toreiz bija iemesls, kāpēc frekvence tika atdota atpakaļ Radio 1, kurš tur pēc tam arī tika raidīts (neatceros līdz kuram gadam). Acīmredzot, jau toreiz frekvence bija Preiļu reģionam, antenas gan jau Višķos arī bija pagrieztas uz turieni un lēmums apraidīt tikai Preiļus, bet kvalitatīvi šajā situācijā bija pareizāks - Jēkabpils (Ošānu) KHR raidītājam 94,1 frekvencē ir loģisks "turpinājums" dodoties uz Latgali.
Janka @ pirmdien, 2012. gada 23. jūlijā 21:43
Paldies Janka!Radio1 savu programmu raidija lidz 2011 gada 1 maijam. Bet gribetu ari viedokli dzirdet no vadibas puses,ko Ugis teiks shaja sakara!
Andris @ pirmdien, 2012. gada 23. jūlijā 23:11
Uģi Mix FM skaņa liekas kā signalam ir kompressija lidz 256 kbps/s. Es to ļoti labi dzirdu. Skonto skan labi atbilstoši formātam. Uģis,nopirkt processoru var ebkura radiostacija. Vot pareizi to viss salikt un noregulet var tikaj specialists vaj cilveks,Kam rokas aug no kurienes vajag un viņš vismaz ziņ kā skan muzika. Tas nav vienkāršs process. Presets vajag taisit pats,ne viss paņemt no tas kas tur iekša. Bet tas aiznemts laiku. Zinu ka Tev tadi speci ir!!!
TOPruslan @ otrdien, 2012. gada 24. jūlijā 03:18
Janka, paldies par atbildi Andrim. Es nebūtu atbildējis labāk. Vien piebildīšu, ka laikā kad mēs raidījām no Višķiem reitingos Daugavpils uzrādīja stabilu 0, tāpēc mēs pārtraucām .
Uģis Polis @ otrdien, 2012. gada 24. jūlijā 13:16
Ruslan, piekrītu. Bet es garantēju, ka, ja mēs savāksim kopā 10 cilvēkus, ka rokas aug no pareizās vietas tad tik un tā katram būs savs viedoklis par to, kas ir laba skaņa. Vai vari minēt kaut vienu OBJEKTĪVU iemeslu kāpēc gan nevarētu izmantot orģinālos presetus ko iesaka izcilākie speciālisti skaņas apstrādes jomā?
Uģis Polis @ otrdien, 2012. gada 24. jūlijā 13:24
Da. Neznal 4to etomu 4eloveku na slushatelei i ih pozhelanija i prosbi naplevatj! Uda4i vsej gruppe radio probnikof!
Zheka @ otrdien, 2012. gada 24. jūlijā 15:11
Lapa: 1 2
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums