Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

Radiostaciju attīstība vasaras laikā
 
Sveiciens visiem radio druvas kopējiem!
Kaut kā par maz dzīvības šajā lapā pēdējos mēnešos. Tāds iespaids, ka nekas nenotiek un, ka vienīgās izmaiņas radio biznesa laukā ir 101 pārcelšanās uz Ulbroku. Piedāvāju apkopot info par izmaiņām tirgū šajā vasarā - padalīties ar info. Piemēram es redzu, ka EHR attīstās un nu viniem jau ir 12 raidītāji Latvijā. Jaunākais ir uzlikts Jēkabpilī šonedēļ - 98,4. Pirms tam Saldus - 93,6. Cēsīs EHR nomainījis frekvenci no 99,1 uz 99,2. 12 vietas - tas ir tikpat cik SWH un par vienu mazāk kā STARFM. Vēl gada sākumā EHR bija 8 un reitings apmēram tāds pats kā SWH un STAR. Tas nozīmē, ka pavasarī EHR varētu būt jau stabilā 3.vietā aiz LR2 un Skonto. Man kaut kā pret EHR ir simpātijas, jo viņi tā neatlaidīgi virzās uz priekšu.
Skonto palaidis Kuldīgu. Izskatās, ka viņi drīz sasniegs 300 000 un uz kādu laiku būs nenoķerami. Domāju, ka vienīgie, kam tīri teorētiski ir potenciāls noķert Skonto ir Latviešu Radio.
Latviešu Radio augustā palaida Cēsis -92,3. Tiem arī jau ir 12 vietas, bet cik saprotu, tad šogad būs vēl 2.
Krievijas Hitiem ir nākusi klāt Jēkabpils un viņi piedalās konkursā uz Krāslavu.
SWH + palaida Rēzekni. Klīst baumas, ka sāks raidīt arī Daugavpilī uz Guščina Europa + frekvences. Vai kāds par to zina ko vairāk? Tas varētu būt saistīts ar pašu negaidītāko info par to, ka spriežot pēc izmaiņām uzņēmumu reģistrā, baumas par to ka SWH no Guščina ir iegādājies vienu no Rīgas frekvencēm laikam ir patiesība. Varbūt kādam ir kas vairāk zināms par to?
Kādas vēl izmaiņas jūs esat piefiksējuši pēdējos mēnešos?
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 12:06
Kuras 2 vietas Latviešu Radio domā palaist?
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 12:54
Vēl EHR skan arī Valkā 96,2mhz tas arī bija ne pārāk sen palaists raidītājs
ixi @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 13:03
Par SWH+ D-pilī, it kā jau ir sācis raidīt. Šeit ir info:
http://www.nasha.lv/rus/novosti/news/society/69708.html
Ko es par to domāju, 3. komentārs 3. lpp.
Vienīgais tur ir rakstīts ka būs kaut kādi vietējie raidījumi. Bet konkurēt ar Avto Radio, un Rezeknē vēl ar Krievijas Hitiem, manuprāt, viņi diez vai spēs.
Vēl gaidām Krievijas Hitus Jelgavā un arī TOPradio Vidzemē tuvākajā laikā.
Starp citu, par tām jaunām radiosstacijām Rīgā. Via ir zinams, kad viņi plālo sākt raidīt?
Vovanich @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 13:41
No kuras pilsētas tad skanēs TOPradio?
rācenis @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 13:46
Vovanich @ Šodien, 13:41
Paldies par infu. Nu jau puzle saak salikties kopaa. Par Riigas frekvenceem pagaidām neko nezinu. Bet mani interesē kā Skonto, SuperFM grupa un citi, kas piedalījās uz diviem konkursiem Rīgā noreaģēs uz šo faktu, ka uzvarētājs Guščins, kas dabūja abas frekvences, tagad šīs iegūtās frekvences pārdod. Ja Melleens savu CapitalFM Iecavā pārdeva Radio 101 par 400 000 eiro, tad varam tikai minēt kāds cipars ir šajā gadījumā. Izskatās, ka Padomes locekļi,arī ir iekšā šajā shēmā un normāli vārās, jo divas Riigas frekvences vienam cilvēkam no Daugavpils ņemot vērā kāda bija konkurence - tā nevar būt sagadīšanās. Domāju, ka būs interesanti pavērot turpinājumu. Tas SWH+ Daugavpilī tad izskatās vienkārši pēc bonusa darijumā.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 15:16
Janka @ Šodien, 12:54
Ja nemaldos viņi dabuuja Ogri. Bet kas ir otra vieta īsti nezinu. Ispeejams Preili vai Jelgava. Bet cik zinu tad kopumā SuperFM grupa saka, ka plāno iziet uz 32 raidītājiem līdz gada beigām. Šobrīd ir 29:
12 EHR
12 Latviešu radio
5 Krievijas Hiti
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 15:22
Bet ko SWH varētu veidot uz tās frekvences? Varbūt SWH Rock pārvietot uz jaudīgāku raidītāju un kādā no jaunajām frekvencēm? Jo kādu laiciņu atpakaļ (visai nesen) SWH rakstīja, ka veido jaunu programmu SWH Rock un ievieto arī jaunas dziesmas playlistē. Taču vai tā dēļ būtu vērts mest tādu naudu ārā? Bet tad paliek brīvs un vārgs 89,2 MHz.
Interesanti. Bet no otras puses - nožēlojami. Normālās valstīs par šādiem gājieniem licences tiktu anulētas. Bet pie mums tas jau normāli - uzrakstīt normālu koncepciju, iegūt licenci un tad jau ar to darīt ko gribās. Un šeit piemērus varētu saukt un saukt.

Par Jēkabpils reģionu - prieks par EHR (beidzot), bet nu, neesmu vairs tajā auditorijā. Pirms kādiem 5 gadiem gan laikam būtu bijis ļoti laimīgs (toreiz par visām varēm 91,6 šņākojošu ar LR-2 vakaros no 91,5 interferences klausījos) :D Tagad no "lielajiem spēlētājiem" šeit trūkst tikai Skonto (bet gan jau tas ilgi arī nebūs jāgaida).
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 15:24
Kāpēc EHR nesoļo uz Daugavpili, kamēr vēl tas ir iespējams? Tas pats ar Latviešu Radio? Noieta pēc tāda tirgus tur nav? Abām radio tak nacionālās licences tagad ir, liec tik raiditājus. EHR Latgalē vai tad senāk nebija? Cik zinu, Rēzekne pirms KHR bija tieši EHR - 105,1 laikam.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 15:28
Par SWH plāniem Riigaa ideju nav. Rīgā ir 25+ stacijas, konkurence nežēlīga. Visi ejošie formāti ir aizņemti. Rīga ir krievu pilsēta. Latviešu formātiem te vietu nav. Radio 101 jau izgāzās. Izskatās pēc SWH izmisuma soļa. Daugavpilī nav frekvenču, tāpēc arī SuperFM grupa tur netiek. Atliek vienīgi pirkt vietējās stacijas.Ja jau pat Krievijas Hiti, kas ir reāls līderis krievu vidū nemēģināja pirkt Eiropa+ Dagavpilī, tad ko tur dara SWH+ ir grūti saprast. Bet izskatās, ka Guščins kļūs par 2010.gada sekmīgāko cilvēku Latvijas radio biznesā. Būtu interesanti redzēt SWH biznesa plānu šim projektam - kā viņi to domā atpelnīt.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 15:57
Nja runājot par visu apkārt
E+ pazušana no D-Pils tas ir slikts priekšvēstnesis Rīgas E+, atzīšos arī man patīk pa brīžiem auto uzslēgt 99.5FM
Nja 101FM ir *opā ar visu Rīgu, jo vai trūkst jaudas, vai kas cits, bet nav īsti laba uztveramība, cik patestēju ;)
Capitāls nespēj ieskrieties
kas vēl ... nja Skonto izrādās klausās, un to dara daudzi (pat jābrīnās)
marss @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 15:59
Kas notiek ar 101,6 - Alisi+ ? Arī nav domāts kaut kā reorganizēt? Vai jau tikusi reorganizēta?
D-Pils 107,2 es atceros vēl kā Radio Maksimums, tas gan bija sen, kad ēters bija relatīvi brīvs un varēja klausīties arī tālākas pilsētas bez "līšanas virsū".

Njā, Skonto panākumi ir fenomenāli. Formāts būtu okei, bet tā dziesmu atkārtošanās vienkārši nogalina. Nu paskatieties uz leišu kolēģiem - M-1 Plius kaut vai, kāda mūzikas daudzveidība ir viņiem. Un viņi vietējo mūziku nespēlē. Skonto LV spēlē, tātad playliste būtu vēl iespaidīgāka. Bet, kāpēc gan ko mainīt, ja ejošais strādā perfekti. Atslēgas vārdu akcija gan ir pretīga.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 16:05
peetniek - Višķu 91,6 MHz ir atbrīvojies, no kura raidīja Jēkabpils Radio 1 un pirmstam arī EHR. Kāpēc gan KHR nevarētu palaist no turienes? Preiļus un Daugavpili apklāja normāli.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 16:06
Janka @ Šodien, 16:06
Raidīt Daugavpilī no Višķiem nav reāli. Ja būtu bijis reāli SuperFM grupa to frekvenci neatdotu Radio1. Vai arī TopRuslans jau būtu pietiecies pie Radio1. TopRuslan, ko teiksi - var no Višķiem ielīst, bet tā reāli Daugavpilī?
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 16:37
peetniek - kad EHR atdeva frekvenci Radio 1, KHR vēl toreiz nebija.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 16:41
Bez tam, viņi manuprāt pat izīrēja to frekvenci no Radio 1, kā to šobrīd dara arī Madonā - 102,0 FM.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 16:55
Janka - Bet tagad taču KHR ir? Tad kāpēc KHR neņem tos Višķus? Paskaties kartē kāds tur gabals līdz Daugavpilij. Es neesmu speciālists tehniskajos jautājumos, bet zinu, ka muļķi tie cilvēki no SuperFM točna nav.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:02
marss @ Šodien, 15:59
E+ 'tomēr ir un paliek Krievijas tirgum domāts produkts un objektīvi mums, tipa eiropiešiem, tas nekad nebūs kaut kāds rādītājs tam kas ir laba Eiropas hitus spēlējoša stacija. Lūk, ja NRJ te ienāktu, tad gan EHR dabūtu pasvīst, kaut gan objektīvi jāatzīst ka formāta ziņā EHR ir ideāli izturēta stacija, kurai Eiropā nav analogu. Ja viņiem būtu NRJ nauda un iespējas, tad mēs par tādu E+ pat nerunātu.
Par 101 piekrītu. Rīga viņus neglābs. Snobu radio. Tādam arī ir jābūt.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:17
Klau, kāds nezin, kad tas KHR sāks raidīt Jelgavā? Starp citu, viņiem tas Rīgas raidītājs ir švakāks nekā SWH Rock/Humor FM, jo man Bauskā šīs abas var klausīties labā kvalitātē, kamēr 96,2(un 96,8) ār "blakusefektiem".
tas viens, otrs, kas īsti atbildīgs par Frekvenču monitoringu? NEPLP vai ESD? Gribētu uzzināt, kad ar to Bauskas 106,6FM notiekas. Nesen tika izsludināti konkursi uz brīvajām frekvencēm dažādās Latvijas pilsētās, bet Bauskas nezkādēļ tur nav atrodama. Senāk bija ziņas, ka attiecīgo frekvenci ieguvusi Star FM, bet tur kopš Zemgales Radio laikiem nekādu dzīvības pazīmju.
misters @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:23
Runājot par to 101. šamējie iebraukuši ar raidītāju maiņu auzās, tagad visā Zemgales reģionā ir problēmas ar uztveršanu. Lai gan no otras puses, kā saka, Latvija beidzas pie Rīgas robežas:)
misters @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:26
Višķi ir bišķi vairāk, kā 20km no Daugavpils. Ar normālu jaudu un raidītāju vēsi var pārklāt Daugavpili. Jau Radio 1 laikos ar mobilo varēja klausīties, kur nu auto rādžiņu. Varbūt, ka kādā vietā arī aizgāja šņākonis, bet nu - ja nav variantu uz savādāku ieiešanu Daugavpilī? Es jau nesaku, ka SuperFM ir muļķi, viņi tādi nav, bet nu situācija ir tāda kā ir - lai arī tas ir SWH+, kas iegājis jau tā pārbāztajā Daugavpilī.

Stārs jau arī mauc no kaut kādas attālas čuhņas, ne Daugavpils.

Par 101 - tā ir vienīgā normālā un kaut cik atšķirīgā radiostacija Rīgā. Raidītāja maiņa gan bija kļūda. Ieguva vēl dažus tūkstošus Rīgā, bet pazaudēja visu Zemgali ar superspēcīgo Iecavas raidītāju. Tas var dārgi maksāt. Bet par viņu izteikumu, ka mēs jau centīsimies raidīt visur LV - nu kaut kā neredzēju viņus nevienā LV frekvenču pieteikumā (izņemot pašu Rīgu).
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:30
misters @ Šodien, 17:23
Pagaidām Jelgavā nav frekvences. Kas attiecas uz KHR /Jumor dzirdamību - viņiem katram savs virziens ir spēcīgāks - KHR Smiltenes virzienā 80 km bez problēmām, bet Jumor vai Rock tajā virzienā nedzird. Latviešu Radio tas pats. Droši vien ar antenām saistīts.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:38
Janka @ Šodien, 17:30

Vislabāk viņi paši varētu atbildēt, bet cik zinu:

1/Višķu pagasts atrodas ziemeļaustrumos no Daugavpils 30 km attālumā.

Avots:
http://www.visitdaugavpils.lv/index.php?p=19&id=33

2/ Antenas augstumu un raidītāja jaudu jau tu pats nevari izvēlēties - kādu iedod ar tādu jāmauc. Vēlreiz saku - neesmu tehnisko rādītāju eksperts, bet saprotu, ka iemesls raidīšanas pārtraukšanai bija tieši tas, ka cerības ielīst Daugavpilī neattaisnojās.
Un vēl viena problēma ir formāts - ja bija paredzēts EHR latviešu valodā, tad raidīt krievu popsu ar tekstiem krieviski neiet cauri.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:49
Janka @ Šodien, 17:30

Par 101 - viņiem taču ir Liepāja un Radio 3 tīkls Vidzemē. Sākumam nav slikti. Bet cik saprotu, tad Radio 3 bija paketē ar Iecavu. Izskatās, ka jaunām vietām vienkārši nav naudas, jo projekts acīm redzami ir mīnusos. Turklāt, būsim reālisti, 101 formāts taalaak par 70 km ārpus Rīgas, kur dominē LR2, vienkārši ir dzīvot nespējīgs.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:54
Formātu var nomainīt - Rēzeknē to izdarīja un tapa KHR. Bet nu, laikam jau iemesls tomēr bija tā sliktā dzirdamība. Ļoti labi, ka esi pacēlis šeit tēmu par un ap notikumiem šobrīd, jo to ir nepierasti daudz mūsu valstij - ka tik NEPLP (Kļockins) pirms savas aiziešanas negrib izdalīt visu atlikuši frekvenču jomā... tāpēc tik daudz konkursu šogad. Kā zināms, NEPLP sastāvam jāmainās rudenī, bet tā kā vēlēšanas, tad tikai nākamgad mainīsies.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 17:57
Vienīgais par ko man sāp 101 gadījumā ir tie cilvēki un oriģinālraidījumi (nu kaut cik, ar dzīvām balsīm un cilvēkiem). Nu cenšās. Puse Rīgas skala ir ar Maskavas retranslāciju + vietējām reklāmām. Nu nav tas radio manā skatījumā.

Kā ir ar tām "grāmatiņām" aptaujām? TNS viņas izdala visām auditorijām, vecuma grupām? Tur neviens "savējais" arī nevar bīdīt dažam labam share uz augšu vai uz leju?
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:04
peetnieks, tak Krievu Hiti jau pirms kāda laika ieguva licensi raidīšanai Jelgavā. Pat zz.lv portālā bija tāda ziņa. Tikšot veidota programma "Krievijas Hitu radio Jelgava".
Tur bija pieteikušies 2 pretendenti(Polis un Baumanis((Latviešu radio).
misters @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:13
Janka @ Šodien, 18:04
Cik saprotu, tad TNS paši aptauju neveic. Viņi vienkārši pieliek klāt tās aptauju dienasgrāmatas citām aptaujām,kurās dotais cilvēks piedalās tajā periodā. Respektīvi ir kaut kāds cits kantoris, kas fiziski veic n-tās aptaujas, bet TNS no šīm aptaujām paņem tikai tos datus, kas interesē viņus. Ja nemaldos agrāk tas saucās Baltijas Datu Nams. Nav dzirdēts, ka reklāmas nozare, ko pārstāvu es būtu šos datus apsāubījusi. 1 savējais = ap 1000 cilvēku, tas nekas nav. Lai kāds reāli varētu ko iespaidot vajadzīgi 50+ cilvēku no 2000.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:17
misters @ Šodien, 18:13
Ok, iespējams ka frekvence tur bija, es gan neesmu 100% drošs, bet vēl jau vajag arī vietu no kurienes raidīt. Tā kā viņiem ir frekvence Rīgā, tad loģiski sanāk, ka vajadzīga tāda vieta, lai aptveramās zonas pēc iespējas mazāk pārklātos - citādi kāda jēga. Esmu dzirdējis, ka ar to frekvenču saskaņošanu ir diezgan liels čakars.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:24
Ja frekvences nebūtu, tad netiktu rīkots konkurss, tā kā frekvence noteikti jau ir/būs drīz zināma. LVRTC pirms pusmēneša Jelgavā uzcēla jaunu mastu (neatceros parametrus, gan jau var atrast), no tā tad gan jau arī raidīs KHR un nākotnē citas radiostacijas, kurām ir s*dīga apraide ap Rīgu (101, Latviešu Radio, vēl daži no Āgenskalna).
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:40
Janka @ Šodien, 18:40
Ja tu parunātu ar SFM tad uzzinātu, ka visur , kur vien iespējams viņi iet prom no LVRTC nereālo cenu dēļ. Ja pareizi atceros, tad Liepājā cena ir ap 700 ls mēnesī, bet TELE vai Bite ap 200.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:46
Man gan laikam no Jelgavas neko dižu nesanāks noķert, jo attālums gandrīz tāds pats kā līdz Rīgai:(
Kādreiz gan klausijos to Zaļo Vilni vai kā viņu sauca(FM 94,9, kur tagad Kapitāls raida).
misters @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:52
Nez vai LVRTC celtu to mastu ja zinātu, ka neviens tur neraidīs... :D Lai gan...
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 18:58
Janka @ Šodien, 18:58
Tas, ka SFM nelien uz tiem torniem jaun nenozīmē, ka LVRTC nav klientu. SWH visā Latvijā sēž LVRTC torņos, bet pat ja uz 1 vietu starpība ir 200 latu, tad uz 12 vietām tie ir 2400 mēnesī vai turpat 30 000 gadā. Bet SFM jau šobrīd ir 29 vietas. Tas ir vairāk kā 70 000 latu ekonomija gadā, ja neizmanto LVRTC. Nav brīnums, ka SFM ir nauda attīstībai bet SWH nav.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 20:01
Jā, jā, es to saprotu, šeit tieši par Jelgavu runāju. Stārs jau arī neizmanto LVRTC. EHR tikai Rīgā no Zaķenes (LVRTC) raida.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 20:12
sen gan neesmu bijis Jelgavā, bet vai tad tā pat visas Rīgas stacijas nevar dzirdēt Jelgavā? Tak abas pilsētas šķir kādi 45km. Tad jau torni celkt vajadzēja Dobelē(78km no Rīgas) vai Bauska(65km no Rīgas).
Jelgavā būšot/ir 100m augsts masts.
misters @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 20:45
kas TopRuslanam noticis, ka neviena komenta par šo tēmu?
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 21:22
Peetniek LVRTC ir nometis cenas 250 LS mēnesī ārpus Rīgas ieskaitot Ulbroku.
Egons @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 21:33
Peetniek Top Ruslans nav vienīgais specialists Latvijā. EHR ir labs speciālist Jurģis parunā ar viņu.
Egons @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 21:38
Egons @ Šodien, 21:33
Liepājā 250? Rēzeknē 250? Droši zini? Cesvainē arī 250?
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:00
Lapa: 1 2 3 4
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2021 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums