Facebook

Twitter

Draugiem



 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Ukrainas radio
Radio reitingi
Online TV
Webkameras
Forums

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

Konkurss Rīga 1602KHz
 
NEPLP izsludinājis konkursu uz 1602KHz frekvenci. Gan jau priekš Merkura, kurš šī gada beigās plānoja pārtraukt raidīt 1485KHz frekvencē.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 14:09
Ar ko atšķirās no 1602? Labāka kā 1485?
Janka @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 14:39
Es tā saprotu ka jā, jo 1485 ir norādīts kā 10km ap Rīgu (neņemot vērā tumsas izplatību), bet šai 20. Šī arī varētu būt ar mazāk traucējumiem no citiem raidītājiem.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 14:47
Hehe. Nevaru iedomāties kādu komercstaciju, kura būtu gatava uz AM raidīt :D
marss @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 15:31
Redz, Merkurs raida:) lai gan viņu apmaksā raidlaika īre un ienākumi par BBC WS retranslāciju 100.5, cik es zinu.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 15:55
Kas tur par ienākumiem? UK vēstniecība?
Janka @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 16:46
Tā arī kaut kā ir ;) Un piķo, par 100.5 ballīti, šķiet ka BBC.
marss @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 16:51
Nez kāds vispār vēl klausās AM formātā?Domāju ka sen jau AM vairs nav aktuāls.
Carlos3 @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 18:14
Par 100.5 maksā pats BBC. Es gan domāju, ka AM ir jau kā hobijs, kur aktualitāte nav svarīga.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 18:24
Ja man atmiņa neviļ, 1602 bij pēdējā frekvence ...
marss @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 19:09
Pēc pieņemtajiem standartiem, 1602KHz tiešām ir visaugstākā, pēdējā frekvence raidīšanai uz skalas. Lai gan, grūti saprast kādēļ Merkuram nedod kādu no vecajām, tīrajām maztraucējumu LR bijušajām frekvencēm.
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 19:55
Pag, vai tad Merkurs taisās pārtraukt vispār raidīt, vai grib citu frekvenci? Baigi nesekoju lidzi tam radio un jaunumus nezinu. Lai kā arī būtu, Merkurs ir tīrs hobija radio. Uz vidējiem viļņiem ar tik mazu jaudu, tās ir Lapinska kunga ''rotaļas smilšukastē''
Minivat @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 20:41
Nedaudz infa: https://mediumwave.info/news.html
Desa @ ceturtdien, 2017. gada 28. decembrī 20:56
Bijušajās Latvijas Radio frekvencēs ar tik mazu jaudu nav ko darīt, un tās nav paredzētas tādiem mērķiem, jo visās šajās frekvencēs ir tuvāki vai tālāki raidītāji ar lielu jaudu vai arī tās ir koordinētas lielas jaudas raidītājiem. Tādēļ ir īpaši iedalīti kanāli (frekvences), kas paredzēti mazas jaudas raidītājiem ar jaudu līdz 1 kW. Starp tām ir gan 1485, gan 1602, kā arī, piemēram, 1584 kHz. Visās šajās frekvencēs ir diezgan DAUDZ raidītāju. Taisnību sakot, dažreiz arī šajās frekvencēs tiek raidīts ar lielāku jaudu. Nupat papētīju, jā, piemēram, 1602 kHz spāņu stacijas joprojām izmanto jaudīgākus raidītājus, lai gan spēcīgākā spāņu stacija, kas savulaik, vēl pagājušajā desmitgadē, šajā frekvencē raidīja ar 25 kW jaudu, vairs te nav sastopama.

Eiropā savulaik augstākā vidējo viļņu frekvence bija 1611 kHz, kurā raidīja Radio Vaticana. Tagad augstākā frekvence ir 1602 kHz.

Vidējie viļņi no tāluztveres viedokļa ir viens no visinteresantākajiem šī vaļasprieka paveidiem (es nerunāju par raidīšanu kā vaļasprieku). Vienlaikus tas arī ir sarežģīts vaļasprieks, jo labu panākumu gūšanai nepieciešamas garas antenas (es pats kādreiz lietoju 500 m garu surogātantenu), negulētas naktis, kāda kripata intelekta un, kas ir ļoti būtiski - no industriāliem traucējumiem iespējami tīra vide. Tieši Latvijā ir kāds izcils pasaules līmeņa vidējo viļņu tāluztveres speciālists, pēc manām domām, izcilākais bijušās padomijas plašumos. Lūk, viņa YouTube kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCloa1cFL9luo1yG-bLRB9lw

73!
Rolands Strautmalis @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 01:31
Manā rīcībā šodien ir nonākusi šāda informācija no oficiāla avota: "Radio Merkurs raida un raidīs 1485 kHz frekvencē."

73!
Rolands Strautmalis @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 17:16
Vispār kāds klausās to Merkuru, ja neskaita Lapinska kunga draugus un radus? Turklāt ja apraide ir tikai 10km ap Rīgu.

Es saprastu, ja apraide būtu teiksim 50km ap Rīgu, tad varētu intereses peč paklausīties, taču, Rīgā jau FM stacijas ir atliku likām, kur nu vēl tāds Merkūrs.
dens @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 17:49
Merkuru var dzirdēt tālu, kādā kvalitātē, tas ir cits jautājums. Kas un cik klausās, nezinu, bet zinu, ka ārzemju tāluzveres entuziastus šī stacija ļoti interesē. Tikai lielākā daļa no viņiem nevis klausās, bet uztver, lai gan esmu lasījis citzemju forumos arī jūsmīgus komentārus no ļaudīm, kam tuvs attiecīgais muzikālais formāts. Gan jau te, Latvijā ir arī kāds, kas paklausās pat panīkušu (eks)politiķu vāvuļošanu, kādu ir gadījies sastapt Radio Merkurs ēterā.

73!
Rolands Strautmalis @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 19:07
Apraide velk krietni tālāk par 10km dēļ vidējo viļņu izplatības tumsas laikā. Nīderlandē, kur ir publiski internetā pieejams webSDR uztvērējs, Merkuru vakarā ķer OK. Diezgan interesanti, ka turpinās raidīt 1485khz, jo jau no vasaras ir izplatīta informācija AM diapazona ziņu saitēs, ka pārtrauks raidīt un pāries tikai netā un DAB+, taču paņems citu frekvenci relejstacijai.
Desa @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 19:10
Nja, tā kā DAB+ izgāzās LV (juhū), nāksies palikt vien uz AM. Protams, AM ir palicis tikai dažiem entuziastiem, un Rīgas mūros, kur iet tonna ar traucējumiem vai pie trolejbuslīnijām, šo radio uztvert ir bezcerīgi. A ko citu darīt, ka FM frekvence Merkuram neatradās ... Nekas, drīz, kad komercstacijām beigsies $$, varēs gan jau kādu frekvenci nocelt ... bet šaubos vai Merkurs varēs pacelt izmaksas.
marss @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 20:06
Merkurs jau vairākas reizes ir piedalījies konkursā uz FM frekvenci. Man šķiet, ka Merkurs raidītu pats savu DABu, ko viņi pēc WorldDAB datiem ir testējuši jau pirms LVRTC testa.
Desa @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 20:11
Merkurs raidīšanas pirmsākumos šī stacija nemaz nelauzaš FM diapazonā. Lapinskis jau šausmīgi fanoja par AM apraidi un jutās laimīgs attīstot savu jaunības sapni. Lapinska jaunībā AM stacijas bija topā, bet laiki mainās, tehnoloģijas arī un izrādās, ka tādu Merkur vairs neviens tā īsti neklausās un ja arī gribētu klausīties, tad tīri tehniski tas nav iespējams. Es protams Lielvārdē uztveru, bet ar labu antenu. Blakus kaimiņos, daudzdzīvokļu mājā, ar Spōdolu un iebūvēto magnētisko antenu, nekas nesanāk, kaut paziņa gribētu klausīties.
Minivat @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 20:22
Stereo! skaņā, merkurs iet netā ...
Un tālāk jau guglis pateiks, ko meklēt ;)
marss @ piektdien, 2017. gada 29. decembrī 20:51
Problēma jau tā, ka Merkurs mērķa auditorija nedraudzējas ar datoriem. Savukārt jaunatnei galīgi neinteresē tās veču runas.
Minivat @ sestdien, 2017. gada 30. decembrī 08:03
Ceru kad brāļiem izdosies izveidot radio kas atspoguļo kristietību pareizā gaismā. Minivats gan putrojas savā nostājā, klausās ta neklausās, bet tas pensis jau arī ir tikai cilvēks ar PSRS laiku domāšanu un sevis celšanu sauļītē. Lai lobs gods jumsi!
Kristietis @ pirmdien, 2018. gada 1. janvārī 12:22
ja jau Merkurs paliek vecajā vietā, tad kam tas konkurss ir izsludināts? Lielākā daļa grib FM raidīt, nevis AM.
dens @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 11:50
Itkā bija runa, ka Merkurs grib dabūt citu frekvenci kur retranslēt citas programmas.
Desa @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 16:03
Izlasot visu šo informāciju par konkursu uz AM Viļņiem, mani "fascinēja" (Pēdiņās) ideja par šādu konkursu 2018. gadā! :D. Prezidents K. Ulmanis zvanīja un teica, ka grib savu radio atpakaļ. :)))

Interesanti arī ir tas, ka NEPLP Padome DAB+ apraidei pasaka kategorisku nē 5G lobija iespaidā, bet tagad: Aiziet taisam konkursu uz vidējiem viļņiem!":D Var būt pilnai laimei varēja OIRT FM? Palūgt Putinam lai atsūta OIRT FM raidītājus? :)))

73!
Jānis @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 18:19
Šeit var piekrist ... Daļēji. AM 2018.gadā, tas izklausās vairāk nekā jautri. Labi, par lobiju (lai gan 4G jau pārklāj +/- LV teritoriju, un tur jau pietiek ar liektiem galiem lai klausītos radio) var tikai pasmaidīt, nu ir cilvēciņam problēmas ar galvu, un tās teorētiski varētu apārstēt Sarkandaugavā...
marss @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 18:32
Ha, un atnāk tagad viena persona, kas cenšas otram uzgāzt savus intelektuālos izkārnījumus. Neizdevās.
Jānis @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 19:04
Man jau šķiet, ka konkurss tika izsludināts speciāli Merkuram, kā tas arī notika uz 1485khz frekvenci pirms 945khz slēgšanas dēļ Ulbrokas nojaukšanas.
Desa @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 19:25
Braucu šovakar pa Rīgu un pārliecinājos, ka Radio Merkurs 1485 kHz skan, pie tam attiecīgajā laikā, pirms kādas stundas, skanēja tik labi (centrā, Ķīpsalā, Iļģuciemā), ka neradās ne mazākā vēlēšanās pārslēgt uztvērēju uz citu frekvenci. Arī kādu dziesmu (latviski) bija uzlikuši, šķita, ka tieši man.

Piemetīšu ogles apakštēmai par lobijiem. Tu, Jāni, gan esi vareni iekarsis! Kopš nezkur "noplauka" LVRTC DAB testa lobists, kas parakstījās kā "Arnis" un man savulaik šeit mācīja Latvijas tāluztveres vēsturi, Tu esi kļuvis par kaislīgāko DAB slavinātāju, brīžiem krietni "aizpeldot" no tēmu jēgas. Labāk piedalies konkursā uz 1602 kHz! Dalības maksa nav augsta, pie tam tā nesīs pienesumu valsts budžetam atšķirībā no DAB+ testa.

73!
Rolands Strautmalis @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 20:53
Bet dīvaini vispār, jau no vasaras visiem ziņoja, ka beigs raidīt 1485, bet nu jau saka ka nebeigs. Un tad vēl konkurss uz 1602. Te grūti ko saprast, un kādas kombinācijas viņi šeit ieplānojuši nākotnei.
Desa @ otrdien, 2018. gada 2. janvārī 21:06
Paldies par piedāvāto ideju par piedalīšanos konkursā, bet es šo piedāvājumu kategoriski noraidīšu šādu iemeslu dēļ:

1) AM tehnoloģija ir tiešām pagalam novecojusi;
2) Apraides kvalitāte ir diezgan slikta, nemaz nerunājot par pārraidīto audio kvalitāti

Par pienesumu valsts budžetam runājot.... tikai vairāk un vairāk pelnīt? Tas tāpat pie mums tiek nepamatoti pa labi un pa kreisi izšķērdēts!

73!
Jānis @ svētdien, 2018. gada 7. janvārī 13:27
Jāni, Tu nupat izklausījies pēc nodokļu nemaksātāja vai pēc nekonstruktīva opozīcijas deputāta-bļaura (nav svarīgi, kur). Ja pirmais variants, tad, protams, fui, ja otrais, tad atlaist.

------------

Desa, starp citu, 1602 kHz arī savulaik bija Latvijas Radio frekvence. Tajā raidīja visvājākais LR raidītājs Ventspilī.

73!
Rolands Strautmalis @ svētdien, 2018. gada 7. janvārī 18:07
"Jāni, Tu nupat izklausījies pēc nodokļu nemaksātāja vai pēc nekonstruktīva opozīcijas deputāta-bļaura (nav svarīgi, kur). Ja pirmais variants, tad, protams, fui, ja otrais, tad atlaist."

Runa ir par to, ka neuzskatu par vajadzību ieguldīt (ir svarīgi kur) naudu šādā radio tehnoloģijā. Esmu nodokļu maksātājs un strādāju oficiāli uz līguma pamata ar sociālajām garantijām.

Debates par šo slēdzu! 73!
Jānis @ svētdien, 2018. gada 7. janvārī 19:36
Jāni, lūdzu, saproti sarkasmu. Tu pateici, ka zagt drīkst, ja vien kāds cits zog vairāk. Šāds konkurss netiktu izsludināts, ja kāds nozarē nebūtu vēlējies un lūdzis NEPLP to izsludināt. Visi ļoti labi saprot, ka AM ir slikta kvalitāte un ir novecojusi, bet tas netraucē Eiropā uzturēt mežonīgas jaudas raidītājus, un entuziastiem palaist arī jaunus. Latvijas valsts tikai nopelnīs dēļ nodevām, kuras nav piespiedu kārtā un tās maksā labprātīgi. Tu neko nemaksāsi par "novecojušas tehnoloģijas" izmantošanu, drīzāk par to maksās tev.
Desa @ svētdien, 2018. gada 7. janvārī 20:43
Nav tā, ka Eiropā bezjēgā vēl dzen gaisā simtus kilovatu AM. Raidītāju jaudas visur tiek samazinātas un daudz raidītāji izslēgti. Tā tehnoloģija faktiski ir mirusi, bet, kā daudzkas vecss, vēl knapi velk dzīvību. Es domāju, ka apraide vidējos un garajos viļņos, vārda vistiešākajā nozīmē, nomirs kopā ar ar AM ziedulikos dzimušo paaudzi. Parādiet man vienu jaunieti, kurš interesējas par radiopārraidēm vidējos viļņos. Savukārt, manā jaunībā, visi klausijās Luksemburgas radio.
Minivat @ otrdien, 2018. gada 9. janvārī 09:43
@Minivat - tas vienkārši tāpēc, ka tas bija vienīgais radio, kurā dzirdēt tā laika hītus. Jauniešiem mūsdienās ir gan FM, gan Spotify, internets utt. Nav vajadzība pēc AM. :) Visu nosaka piedāvājums, ne tik daudz standarts, manuprāt.
Janka @ otrdien, 2018. gada 9. janvārī 10:05
Ar zirga pajūgu jau kādreiz varēja uz Rīgu aizbraukt. Tāpat vēlāk vidējos viļņos klausīties Luksemburgas radio. Var jau tekt,ar zirgiem nebraucam un vidējos viļņus neklausmies, jo vainīgs piedāvājums. Man liekas, ka satiksmes noteikumos kā standarts vēl ir zirgu pajūgs, bet piedāvājums ir brauk ar autiņu.Sauc kā gribi,bet vidējie un garie viļņi mirst.
Minivat @ otrdien, 2018. gada 9. janvārī 18:30
http://grimsbysdr.ddns.net:8073/
princ_fm @ trešdien, 2018. gada 10. janvārī 11:02
Lapa: 1 2
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2024 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Forums