Facebook

Twitter

Draugiem

Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Failu apmaiņas
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

::Diskusijas

Katoļu Radio Maria no 2015. gada 25. marta arī Latvijā

DM rakstīja: "... runa ... par apraides AM radiusu saīdzinot ar 1kw fm raidītāju"

Tur Jums taisnība. Ne velti Radio Merkurs ir tāluztveres entuziastu vidū ļoti novērtēta stacija (galvenais iemesls - vienīgā no mūsu valsts!), ko REGULĀRI var uztvert Somijā, Krievijā, Ukrainā, kā arī retāk daudzās citās tālākās valstīs.

Protams, arī 100 (un pat mazāk) W UĪV raidītāju var palaimēties uztvert 2000 km attālumā (manā praksē ir milzīgs daudzums šādu piemēru), bet ne regulāri - tikai īpašos apstākļos. Mēs, tāluztveres entuziasti jeb dieksisti cenšamies "noķert" šos īpašos apstākļus, lai ar to palīdzību "noķertu" tālas un reti uztveramas stacijas.

Tikai visam manis augstāk minētajam, lai arī cik aizraujoši man tas šķistu, ir maz sakara ar parasta radio klausītāja (visu cieņu viņam!) izpratni gan par skaņas kvalitāti, gan par uztveršanu kā tādu.

-----------------------

Savulaik Aināram es vēlos pajautāt, vai Jūs gadījumā tikai nupat neesat kļuvis par katoli, ja jau neeesat informēts par katolicisma "jaudas" atšķirību Latvijā un Lietuvā? Vatikāns ir Jūsu atslēgas vārds - ja tas vērs maku, tad jums (Radio Marija) kaut kas "spīd".

73!
Rolands Strautmalis @ trešdien, 2014. gada 17. decembrī 12:57
DM,Ir milzīga atširība,vai 1kW raidītāja jauda uz vidējiem vai ultraīsajiem viļņiem. Vispirms jau raidošās antenas efektivitāte. Uz FM var salikt antenasa paneļus un panākt,ka signāls tiek raidīts vajadzīgajā virzienā. Te bildē redzamā Merkura antena lielāko daļu enerģijas izstaro kosmosā priekš citplanētiešiem :) Tad uztvērēju jūtība. Uz FM tā ir daudz augstāka. Lai gan, nav jau jēgas, uz vidējiem viļņiem, dzīties pēc jūtības, jo gaisa šausmīgi daudz trokšņu un traucējumu, tapēc uztveršanas vietā vajag lielāku elektromagnētiskā starojuma lauku("jāpārbļauj" trokšņi), tātad jāraida ar lielāku jaudu. Lielvārdē piemēram Merkuru nu ļoti švaki uztvert. Pirms vairāiem gadiem varēja dzirdēt, bet Merkurs jau savu raidošo antenu atrašanās vietu visu laiku maina un signās mainās līdzi. Man liekas, ka vistrakāk bija kad raidošā antena atradās āgenskalna vecajā TV tornī. Man tur sanāca tad kāpt augšā. Nu bļin, visi kabeļi un dzelži "zvanija" no Merkurs signāla. Pieliec ausi pie lenķadzelža un klausies radio:) Kāda tur efektīva izstarošana, ja visa jauda paliek torņa konstrukcijā.
Minivat @ ceturtdien, 2014. gada 18. decembrī 00:38
Minivat, kaut ko esmu palaidis garām, vai tad Merkurs raidīja no Āgenskalna torņa, vai ir antenas foto?
DM @ ceturtdien, 2014. gada 18. decembrī 04:04
Jā raidija, pirms kādiem pieciem gadiem. Tur paralēli tornim bija novilkts dipols. Kad kāpu torn,tad "krāninš" mūzikas ritmā traustījās :) Saku godīgi, neesmu specs uz vidējo viļņu raidošajām antenam, bet kā āgenskalnā viss bija sataisīts, izskatījās vienkārši briesmīgi. Antena darbojās ļoti neefektīvi un radīja problēmas citiem FM radio, jo uz visiem kabeļiem nesa virsū Merkura signālu. Pirmsākumos,liekas Merkus no Ulbrokas raidīja. Tad vismaz to varēja normāli uztvert.
Par tāluztveršanu Rolans pareizi saka. Cita lieta, mēs jau runājam par regulāru un kvalitatīvu uztveršanu.
Minivat @ ceturtdien, 2014. gada 18. decembrī 12:59
Minivat,varbūt viņiem antena ar virziendarbību, bet ceļā no Limbažiem uz Salacgrīvu klausījos Merkuru autiņā labā kvalitātē, savukārt Europa + bija šņākoņa.
DM @ ceturtdien, 2014. gada 18. decembrī 14:06
Piemēram, ar ciparu uztvērēju Radio Merkurs švaki var uztvert Saldū, bet tikai uz ielas. Tāpat Engurē, kad esmu pie jūras, Merkurs labi uztverās. Līvānos, Jēkabpilī, kad stāvu Daugavas krastā, arī varu labi uztvert Merkurs. Bet, ieejot dziļāk pilsētā, signāls pazūd.
Ainārs no Mārupes @ pirmdien, 2014. gada 22. decembrī 05:13
"ciparu uztvērējs" būtu... drīkst minēt vairākus piemērus.

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2014. gada 22. decembrī 14:30
Ainārs no Mārupes, kādi jaunumi? Ir jau 08. aprīlis. :)
GMH @ trešdien, 2015. gada 8. aprīlī 15:22
Manai māsai Radio Marija aizliedza iziet ēterā. Viņa vadīja rožu kroni.
Inese @ otrdien, 2016. gada 11. oktobrī 04:55
Lapa: 1 2
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu

Copyright © 2002-2019 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums