Facebook

Twitter

Draugiem

Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Failu apmaiņas
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

::Diskusijas

Pagriez skaļāk un dziedi līdzi ... jeb radio skonto fenomens

Mazliet iz dzīves :)
Sanāca man te šodien pastaigāt pa kantoriem, un atverot durvis jau pazīstu kāds radio skan ...
Jautājiens - kur slēpjās tā popularitātes nagla ? 100-200 dziesmās uz riņķi ?? Man kā sava veida melomānam nav skaidrs, tak Rīgā skan ~30 stacijas (nu labi reāli uztveramas ir kādas 20 +/- ar parasto biroja rādžiņu) ...
marss @ pirmdien, 2012. gada 6. februārī 18:38
Nu pirmkārt, daudz no tā, kas notiek mūsu dzīvē var paskaidrot ar šo te rakstu:

http://lurkmore.to/95%25_населения_—_идиоты

Un vēl ar šo te dziesmu:
http://www.piter.fm/play/7841/1325361396

Vēl ļoti daudz cilvēku lieto tādu jēdzienu, kā "Laba mūzika". Īstenībā laba mūzika neeksistē, ir tikai samaitātas gaumes. Un šeit, manuprāt ir tas unikāls gadījiens, kad mūzikas redaktora gaume precīzi sakrīt ar vairākumu šādu te samaitātu gaumju.
Un vēl ir tāda sakarība, jo šaurāks formāts, jo platāka auditorija.
Lūk kaut kā tā.
Vovanich @ pirmdien, 2012. gada 6. februārī 19:19
Par gaumi nestrīdās. Mūzika cilvēkam rada laimes sajūtu un izdala smadzenēs endorfīnu,kaut kas līdzīgs narkotikām. Katrai paaudzei ir savs mūzikas sirds gabals ko jaunībā ir kaifojis tas iet visu mūžu.
Egons @ pirmdien, 2012. gada 6. februārī 21:54
Nu un kāda jēga no tām 20-30 radiostacijam, ja nav ko klausīties? Ja griež parastu pogu ķēķa bumboxsam, kur nav nekādas staciju indikācijas, tad nekļūdīgi var identificet LR1, LR2 un Skonto. Par krievu stacijam nav ko runāt, bet pārejie griež vienu un to pašu šļuru. Jā, varbūt ir kāda jauniešu auditorija, kura klausās citas stacijas, bet kantoros ja "pie radio pogām" jauniešus nelaiž.
Minivat @ otrdien, 2012. gada 7. februārī 10:32
Nu un kāda jēga no tām 20-30 radiostacijam, ja nav ko klausīties

Jēga ir lai gūtu peļņu. Komercradio jau nav labdarības organizācija.
Egons @ otrdien, 2012. gada 7. februārī 12:01
Starp citu, Skonto nav vienīgais, kuru var dzirdēt lielā daļā biroja ēku, tik pat bieži var dzirdēt arī Star FM, kas skan nu ļoooti daudzās sabiedriskajās vietās.
misters @ otrdien, 2012. gada 7. februārī 12:57
Skonto darba vietās ir vairāk kā 2x priekšā StarFM. Pēc TNS.
Uģis Polis @ otrdien, 2012. gada 7. februārī 15:28
Vovanich tas bij skarbi bet laikam patiesi :)
Nu nez vai visur iet viens un tas pats, par to gan es negribētu piekrist
Nu ja no 30 stacijām nav ko klausīties, mosh problēma ir citur nevis stacijās (get the point :)
Uģis kā jau vakar novēroju tur bij vnk vienos vārtos :)
marss @ otrdien, 2012. gada 7. februārī 16:42
Skonto viens no īpašniekiem Ivars Embrekts (latvietis no Čikāgas, ar radiobiznesa pieredzi tur, SuperFM pirmais GM 1994.-95.gadā) ir viens no dažiem cilvēkiem, kas Latvijā zina un spēj pielietot radio biznesa pamatprincipus. Tāpēc arī Skonto vienmēr ir bijusi stabila radiostacija. Tam nav nekāda sakara ar gaumi. Tas , ka cilvēkam pieder second-hand veikals vai burgeru tirgotava vēl nenozīmē, ka viņš nēsā lietotas drēbes un ēd tikai burgerus. Jautājums nav par gaumi. Jautājums ir vai tu zini kā pie esošās gaumes izveidot populāru radiostaciju? Ivars zina tas arī viss. Strādātu viņš Krievijā krievu mūzikas stacijā vai Rumānijā programmētu čigānu hitus - tā stacija būtu stabils tirgus dalībnieks jo dziesmu atlases un rotācijas principi visā pasaulē ir vieni un tie paši. Jautājums - vai tu tos zini un spēj pielietot? Bet visiem , kas 'sāp' par cilvēku gaumi - ejiet dariet kaut ko lietas labā. Kā saka tautas gurība - gudri d*rst nav malku cirst.
Uģis Polis @ otrdien, 2012. gada 7. februārī 19:06
Patikami lasit ari lamu vardus no Ugja!:-):-D
Dainis @ ceturtdien, 2012. gada 9. februārī 00:57
Tas arī no ASV ievazāts- ofisos skan tikai paveci, bet labi pārbaudīti hiti. Es nebrīnos- mēs te letiņi māžojamies šamējiem pakaļ jau 2 desmitgades. Tā teikt- dzīvesveidā - "prom no Krievijas, žigli uz rietumiem" ;)
raitis_sametis @ otrdien, 2012. gada 14. februārī 12:19
Varbūt lietu paskaidrošu ar diviem piemēriem- vienu izdomātu, otru patiesi iz dzīves...* Un tātad- pirmajā gadījumā uz brīdi sevi iedomājos kā slāviskas izcelsmes biznesmenis, kurš naudas atmazgāšanas veidā Rjazaņas apkārtnē ticis pie kādiem 100 miljoniem. Vienā jaukā dienā dodos uz ES valsti Latviju->Vecrīgu, uz kāda pazīstama pasaules koncerna LV meitfiliāli runāt par darījumu - lai noslēgtu līgumu par alumīnija cauruļu piegādi Rjazaņas dzelzsrūdas pārstrādes rūpnīcai. Es kā starpnieks, protams. Es ieeju turienes ofisā- viss glancēts kā "pie amerikāņiem", sekretāre slaidā augumā uz augstiem papēžiem sēž pie stikla galda. Pie superplāna pc ekrāna. Palodzes pie pakotajiem logiem apkopēja jau sešos rītā noslaucijusi ar speciālu mazgatāju (plkst. 9:00 smaka jau izvēdinājusies). Tikai pirmo iespaidu bojā- kāds "hip hop" gabals, kas skan caur nereizē uzgrieztu radiostaciju. Man tad jau pirmais viedoklis par kopējo kantori pavēršas nedaudz citā virzienā. Vai arī kāds "grunge" NIRVANA skaņdarbs tūdaļ skan. Nerunāsim, ja sekretārīte - vakaros apmeklē "Melnās Piektdienas" klubu un patiesībā ir vājprātīga metāliste, un arī šai rītā nejauši uzgriezusi interneta staciju- kur plkst. 9:00 skan kaut kas no IMPALED NAZARENE. Viss rezultēsies ar to nākamajās sarunās- kad es piespiedīšu šo kantori (aiz patiesās nenopietnības...) noslēgt līgumu ar neizdevīgākiem (viņiem) noteikumiem. Un otrādi- ja apmeklētāju reizē pie sekretārītes un vēl jo vairāk pašam priekšniekam aiz muguras nepiespiestā fonā skan formāts no Vitnejas Hjūtones (rip-cik žēl, ka vannā jābeidzās šai biogrāfijai :( ) līdz Eltonam Jānim un atpakaļ - tad arī manā galvā iestājas Rjazaņas noskaņa (šos pārbaudītos māksliniekus arī tur zina...). Un man ir vēlīgāka noskaņa pēc pirmā iespaida. Un līguma sarunās man ir vēlme par 10% piekāpties slēdzēju otrajai pusei :)
---
* Absolūts piemērs no dzīves. Vēl nesen kā mūzikas korespondents strādāju vienā portālā - attiecīgā kantorī. Visu laiku tur bija fonā "RadioSWH". Kādā reizē šo pārgriezu uz EHR. Bija acu pāru neizpratnes skatieni manā virzienā, es sacīju "gribas uzzināt šodienas hitus...". Nu labi, skanēja brīdi EHR. Bet tad, kad biju atgriezies no kafijas pauzes, tad atpakaļ bija uzgriezts "RSWH", hehe. Lāgā neizpratu situāciju - un nākamajā dienā atkārtoju līdzīgu darbību, pēcpusdienā priekšnieks vienkārši sacīja "jāskan RSWH". Vēl biju pamuļķis, sacīju "gribas svaigu mūziku". Atbilde bija: "kad nāk klienti (firma nodarbojās ne tikai ar portāla uzturēšanu), tad jāskan tai mūzikai- kuru visi zina"... Ar to tad saruna beidzās. Es pats pa kluso darba pc sapumpēju savu mūziku, ko klausījos uz austiņām/bet tas jau "cits story".
raitis_sametis @ otrdien, 2012. gada 14. februārī 13:00
Es uzskatu ka Krievu radiostacijas ir parak daudz mums te Latvija,piesarno tik frekvenci ,kur varetu raidit kads cits ,un parklat daudz lielakas teritorijas.
Kaspic @ trešdien, 2012. gada 29. februārī 15:33
Tuksha runashana!
Pickas @ otrdien, 2012. gada 6. martā 10:46
Ja radio Skonto butu Latgale dzirdams tad vinju tur neviens neklausitos! Un butu baigas ziepes! Lai jau Vidzeme raida cik grib un kur grib!
Kicpas @ otrdien, 2012. gada 6. martā 13:23
Lapa: 1
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu

Copyright © 2002-2019 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums