Facebook

Twitter

Draugiem

Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Ziemassvētku radio
Online TV
Webkameras
Failu apmaiņas
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

::Diskusijas

Radiostaciju attīstība vasaras laikā

Just FM daudz neesmu klausījies, divas reizes laikam uz tā 97,3 esmu uzkritis un manai gaumei liekas, ka ir okei. Gan kas vecāks, jaunāks. Es gan īsti nesaprotu viņu pieeju - spēlēt pilnīgi visu? Tāda ir viņu koncepcija?
Vēl - raidītājs ārpus Rīgas jau plīst nost, reklāmu par staciju arī tikai esmu redzējis pilsētā uzlīmju/flaieru veidā un kaut kādos balonos. Iespējams jau būvē ko nopietnu, bet, ja nemaldos to radio pirmstam sauca Radio Life, vai kā tā? Šitā mainot nosaukumus pat tādiem cilvēkiem kā man grūti izsekot līdzi, kur nu vēl ierastam radio klausītājam, kuram jau 10 gadus uz pirmās radio pogas stāv 105,2 vai 107,2.

Mani interesē arī tas projekts ar nosaukumu autozinas.fm. Nezinu nevienu cilvēku kurš klausītos šo radio - cik ilgs mūžs šim būs? Pusgads? Gads?
Janka @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 15:49
TOPruslan @ Šodien, 15:04
Viņi savu miljonu un vairāk gadā par reklāmu saņem? Saņem. Viņi SWH miljonu var pārdalīt? Var. Nu tad arī saprotams uz ko viņi cer ņemot kredītus un tērējot naudu par tīklu. Bet uz ko cer TopRadio? Kam jūs domājat atņemt naudu pat ja jums būs reitingi? No vienas puses Top ir jauniešu stacija, bet tur pārliecinošs līderis ir EHR. 101 pilnībā kontrolē jauniešus - snobus. Tātad uz jauniešiem, kur reklāmas naudas maz jūs savu projektu nevarat atpelnīt. No otra puses Top ir krievu stacija. Uz krievu auditoriju tiek tērēts ap 30% no visas reklāmas naudas. KHR un MIX paņem 75%+. SWH+ arī nedomā padoties. Kam reāli Top var atņemt reklāmdevējus? Es neredzu, tāpēc arī jautāju - "za čei ščot banket?"
Par Skonto nesapratu. Kāda starpība ir tīkls vai nav? Galvenais, ka viņiem ir reālas vietas un visdrīzāk arī Krāslavu viņi vinnēs.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 16:15
Peetniek topam ir investors kas šeit Latvijā legalizē naudu un ir ieinteresēts izveidot tīklu lai pēc tam uzsistu to gaisā Maskavas grupai. Vispār topradio ir pareiza pieeja pie klausītāja tur cepure nost.

Just FM ir nišas spēlētājs žēl ka puisis dedzina naudu labāk būtu ieguldījis zeltā.

Autoziņas FM ja banka dos naudu vēl pēc gada tad varbūt izdzīvos. Cik zinu zēni tērē naudu ar vērienu nav skopi.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 17:43
Egons @ Šodien, 17:43
Nu un kāda mārutka pēc tai Maskavas grupai būtu vajadzīgs šāds tīkls? Ko viņi tur raidītu? Ruslan, ka tev šī ideja, ka galu galā tevi pārdos maskaviešiem "so vsemi potrahami"?
JustFM un Autozinas - bagāts dara kā grib...
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 19:05
Peetniek vai Tu esi saņēmis atbildi par Višķiem? What does it mean???

Nu un kāda mārutka pēc tai Maskavas grupai būtu vajadzīgs šāds tīkls?
Lai izplēstu reklāmas pīrāgu, kā nekā krievu nauda.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 19:15
Egons @ Šodien, 19:15
What does it mean???
Neiebraucu. Tu par ko jautā?

Lai izplēstu reklāmas pīrāgu..
A es ta domāju, ka lai Ruslanam rotaļlietu uzturētu...
Ar ko tad viņi izplēsīs to naudu? Ar TopRadio? Nesmīdini.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 20:22
Pēetniek jautājums bija par Daugavpils Višķu frekvenci.

Ar ko tad viņi izplēsīs to naudu? Ar TopRadio? Nesmīdini

Nē tur būs cits spēlētājs.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 20:53
Neko nesaprotu. Kas īpašs ir 91,6 FM frekvencei Višķos? :D
Janka @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 21:26
Egons @ Šodien, 20:53
Par Viskiem atbildēja - nespīd tur D-pils.
Bet par Top Radio turpinot.
Nosauc kaut 1 krievu radio brendu no tiem, kas nav Latvijā, kas Maskavas grupai var dot kaut kādas biznesa cerības uz biznesu? Tad kāpēc tas spēlētājs nenāk šobrīd? Rebrendings būs daudz dārgāks.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 21:48
Peetniek es nebūtu tik kategorisks par Višķiem. Ar vertikāli polarizētu antenu kas piespiestu signālu zemei Daugavpils tiktu pienācīgi apstarota.
Par Maskavas grupu varu pateikt bet negribu steigties ar notikumiem pa priekšu. Viss atkarīgs kā Krievijas sponsorēti uzņemumi šeit Latvijā iegūs Eiropas grantus.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:23
Egons @ Šodien, 22:23
Ne man par tiem Višķiem galvu lauzīt, bet ja jau neviens no turienes uz D-pili nelien - tātad tam ir pamats. Par tiem maskaviešiem es esmu rezervēts:
- Krievija nav nekāda radio lielvalsts un izņemot Ruskoje Radio viniem nekā nav ko Latvijai piedāvāt;
- tie 5,5 milj uz visiem ir tik niecīga nauda, ka jaunam spēlētājam, lai arī kas viņš nebūtu biznesa te nav.
Tas, ka te visādi keksi var ien;akt ir viens - mani, kā biznesa pētnieku interesē tikai viens aspekts - kur bizness? 101 jau aplauzās. SWH nopērkot Rīgas frekvenci arī aplauzīsies. TopRadio nopietnu tīklu izveidot nav variantu dēļ krievu valodas. Ja arī būs kādas frekvences - Krievijas Hitiem un SWH+ būs priekšroka. Vēl JustFM kura īpašnieks ir Saskaņas Centrā, ja SC labi nostartēs vēlēšanās pabojās nervus Topam. Tāpēc reāli raugoties - maskavieši vai amerikāņi, bet ar Top tā aršana diezko cerīga neizskatās. Ta Novoje Radio = Golos Rosii tiikls ir perspektīvāka investīcija.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:37
Tie Višķi laikam ir svarīga Latvijas daļa, ja par viņiem tiek tik daudz apspriests:D
ixi @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:40
Nav svarīga, bet frekvence brīva tur ir, un, kā jau Egons teica - pareizi to izmantojot tajā reģionā tikt iekšā var. Kāpēc neviens negrib - tas jau ir cits jautājums. Star FM Daugavpilī raida no Sventes, cik tālu ir tas? 103,2 FM tur skan okei.
Janka @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:47
Janka @ Šodien, 22:47
Top arii cer uz Sventi, vai ne , Ruslan?
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 23:27
Kādam būtu kāda informācija par Toprādio, ka viņi taisās raidīt Vidzemē?
Kurā pilsētā tad būs raidītājs?
ixi @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 23:33
ixi @ Šodien, 23:33
Spriežot pēc TopRuslana noskaņojuma viņi "taisās" raidīt visur. Bet kāmēr vieni runā par taisīšanos tikmēr Skonto un SFM jau visas Vidzemes frekvences ir apguvuši. Nu nebūs Vidzemē krievu stacijas...
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 23:50
Interesanta diskusija panesusies :)
Par topu, jā skan labi BET ... kas tur skan, no thanks ;)
Par JustFM, arī labi skan un zona IR laba, tikai tā mūzika ... a tās daudzceltnes iedzīvotāji zina, ka dzīvo zem FM raidītāja va ne Ruslan =)
BTW kur pazuda jaunie kandidāti Rīgā ?? tak frekvences tika izdalītas (Relax un Aqua??)
marss @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 09:47
Peetniek man patika šeit Rolanda skatījums, ka Latvija ir vienīga no Baltijas valstīm kur šogad tik strauji attīstās tīkli. Protams Tev redzējums ir svadāks un reālāks bet visa šī ažiotāžā ir radījusi IZDEVĪBU, kas turpāk pārtaps biznesā. Droši var paredzēt ka ienāks vēl kāds Krievijas spēlētājs un tas notiks drīz pateicoties SFM grupas ambīcijām.

Tīklu vidzemē tops var uzsliet pāru mēnešu laikā.
Egons @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 09:47
Petnieks,man na kur ne pardods,un ari Maskava "ne pridelah" Ja nezini,tad pekškam raksti? Jus šeit kā provakatori, gribejat dabut informaciju. Bet man negribas runat padaudz. Es daru savu darbu un runaju tikaj tā,kad zinu,ka man izdosies. Posmotrim! "Sobaka laet,a karavan idjot"
Kas man galvā,jus tau nezinajat :)
TOPruslan @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 10:25
Peetnik@ Man nav jauniešu radio. TOPradio spele dziesmas un muziku kas klasusas vissur Europa. Navajag šeit rakstit,ka priekš 17-21 gadigiem... Pskaties uz TNS reitingos. Tur ir viss,kas tev vajag.
Musu auditorija no 24 lidz 48 gadiem un tas nav viss ! Procentuali Latviešī 53% un citi 47% (pedejajs TNS dati)
TOPruslan @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 10:31
Ruslan - varbūt ir doma nākotnē fokusēties vairāk uz latviešu klausītāju un piedāvāt arī kādas programmas ar latviešu dīdžejiem latviešu valodā, ja jau LV auditorija ir pat lielāka?
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 11:42
Egons @ Šodien, 09:47

Runājot par spēlētājiem no Krievijas es reredzu, ka:
-Pagaidām vienīgais spēlētājs no Krievijas ir Radio Rossija un tas nav biznesa spēlētājs. Tu apakšā ir politika - Eiroparlamenta deputāts Mirskis.
- No esošajiem spēlētājiem labākie kontakti Krievijā ir Mix grupas īpašniekam Krasovickim. Viņam arī ir vislabākā pakete pārdošanai - 4 krievu stacijas ar 3 Maskavas top 10 stacijām Rīgā, kur 60% krievu. Neticu, ka kāds Krievijas spēlētājs līdīs ārpus Rīgas. Kā jau teicu - Krievijas radio biznesa spēlētāji ir spēcīgi vienīgi krievu auditorijā un pagaidām neredz ka kāds no viņiem būtu ielīdis kur citur. Krasovickis ir baņkieris, tāpēc pārdos visu pie pirmās izdevības. Un paredzu, ka viņam šī izdevība pienāks atrāk nekā Topam vai kādam citam. Bet laiks rādīs. Katrā ziņā, ja būtu jāliek likmes - es neliktu uz TopRadio - jo tur nav biznesa domāšanas, viss ir tikai uz urraa.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:06
TOPruslan @ Šodien, 10:31
Ruslan, tu esi labākais, bet pārspīlēt arī nevajag.
- vienīgā stacija, kas spēlēt to ko tiešām klausās Eiropā ir EHR un arī tā ir jauniešu stacija.
- tieši tāpēc, ka tu spēlē to ko klausās Eiropā Top ir jauniešu stacija un par auditoriju virs 25 tu vari aizmirst.
- tāpēc, ka tu spēlē krievu dziesmas - Top ir krievu stacija un pat ja tev būs 100% latviešu valodas dēļ reklāmdevēji reitingos skatīsies kādas ir Top pozīcijas krievu vidū.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:12
Precizēju iepriekšejo komentu:
...un pat ja tev klausītājs būs 100% latvieši, vienalga, krievu valodas dēļ Top tiks uzskatīts par krievu staciju un reklāmdevēji reitingos skatīsies kādas ir Top pozīcijas krievu vidū.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:14
Ruslan, tu mani pārsteidzi - tiešām Topam lielākā daļa klausītāju vecāki par 24:
12--17 5
18-24 21
25-34 37
35-44 22
45-54 13
55-64 6
65-74 3

Tomēr palieku pie sava, ka tas na dēļ "mūzikas ko klausās visā Eiropā."
Par latviešiem gan tu "zagnul".
Kopā 106.
Latviešu 49
Citi 57.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:32
Ruslan, kas tur ar to bausku palika? Pirms kāda laika, tak kaut kur gāja runa, Bauskā Topam būšot jauna frekvence, jebšu ko jaucu?
runājot par Just Fm, Janka jau pareizi teica, viņam tas raidītājs ir pašvaks, Braucot Zemgales virzienā, jau pirms Iecavas sāk pazust.
No Krievzemes LV var ienākt ,teiksim, DFM, kas būtu E+ liktu panervozēt.
misters @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 14:17
Kāpēc vajadzīgs raidītājs Bauskā? 91,9 FM tak ķerās līdz pat Lietuvai un tajā iekšā.
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 15:25
peetniks@
Redzesim ! Tu pat nevar idomaties,ko es tagad daru. Bet reitings tev vecajs. U ja reķinet no 100% auditorijas,tad ka var dabudt 100% no 57+49 ? Matematika !
misters@ Par Bausku ir ok... Bus !
Janka, Jāā , Lietuva ir mazliet dzirdams. Bet majas ne visiem ir labas radioustverejus. Tapec 100% uztveršana bus tikaj tā,kad bus tur raiditajs. Lidz Bauskaj demžel talak no musu antenas bus,ne kā Rigaj. Un antenas pastiprinatajs koeficents atpakaļ bus zemak lidz pat -6-7db. Uz Rigas puses labak dzirdams. Peetniekam par krievu vaj latviešu...kadā starpiba? Es pats klasusas visus. Man partnieris un draugi latvieši. Kas par nacionalizmu ? Katram savas domas. Kāpec par Hiti Rossii ne runaet? Arī krievu muzika. Davajte ne budem strideties. Katram savs ceļš. peetnieks raksta : "Ruslan, tu esi labākais, bet pārspīlēt arī nevajag." Ne esmu tads,bet parspilet ko,kas ?
TOPruslan @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 16:47
Nu es Hiti Rosiji neklausos, (un tur krievu mūzika iet 100%), tā kā tur man objektīva un subjektīva viedokļa nemaz nevar būt! :D

Es vēl par SWH nedaudz paturpināt gribētu. Pirms kāda pusgada Jēkabpils raidītājam (101,2) kaut kas notika - skaļuma līmenis nokritās šausmīgi, apraides rādiuss bija 5-10 km ap Jēkabpili. Kaut kad Jūlijā aizsūtīju Šipkim e-pastu, eu, nu kas tas ir čaļi, Jēkabpils jums ne s*da neskan (okei, es tā neteicu, bet domu sapratāt). Atbildes protams, ka nebija (kas gan es esmu tāds, lai man Šipkis atbildētu). Jēkabpils raidītāja apraide gan atgriezās iepriekšējās robežās, visklusākais gan ir joprojām. Jēkabpilī raidītāji stāv uz ūdenstorņa, tāpēc laikam jau nekas nemonitorē (vai SWH ir turpat es nepateikšu, bet būtu jāstāv). 101,2 gan ir visvārgākais no J-Pils raidītājiem joprojām. Klusākais arī.
Signālu kā padod - pat nezinu, varbūt ņem no 105,2, jo senāk agros rītos varēja dzirdēt stereo šņākoņu (lai gan atrados tieši Jēkabpilī). Jēkabpils Latgales Radio 95,8 signālu arī ņem no Daugavpils 95,2 un tur arī kādu pusgadu ar skaņu ir čau.
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 17:25
TOPruslan @ Šodien, 16:47
- reitings ir Spring 2011 un ar to viss ir ok;
- ka var dabudt 100% no 57+49 ? Matematika !
Lasi uzmanīgāk: tie ir tūkstoši nevis procenti.
- kāds te sakars ar nacionālismu. Mēs par radio biznesu runājam. Ir stacija orientētas uz krieviem un ir uz latviešiem. Ja vēlies gūt panākumus radio biznesā tad to nu vajadzētu saprast.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 18:25
Šajā joprojām interesantajā sarunā ir visai daudz prognožu un minējumu. Kā jums šķiet, kāds ir nākamais radiostaciju attīstības solis pēc plašu tīklu izveidošanas. Mana atbilde ir - raidītāju tīkla optimizācija. Un tas nu gan noteikti notiks, jautājums tikai - kad, jo vēl jau turpinās pretējs process. Es to nesaku tukšas runas pēc, jo tas man būtu izdevīgi, ietekmēt jau es to nevaru. Tomēr paskatieties: LATVIJAS RADIO 4 vairs neraida Cesvainē, jo ar Griškānu raidītāju daudz maz noklāj potenciālo klausītāju koncentrētas atrašanās zonu attiecīgajā virzienā. Lietuvā ļoti nopietnu optimizāciju veica ZIP FM. Varu nosaukt arī citus piemērus tuvāk un tālāk. Protams, ja nav nervi jābendē ar ienākumu/izdevumu plānošanu, proti, ja ir lādīte, no kuras paņemt "džunguru", tad raidītājus var salikt arī katrā otrajā sādžā.

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 18:40
LR-4 nebija nepieciešams Cesvainē, jo... tur to vienkārši neviens neklausītos/-ījās! Dažus mēnešus tas raidītājs strādāja?
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 19:09
Rolands Strautmalis @ Šodien, 18:40

No mana kā reklāmas aģentūras analītīķa skatu punkta viss ir diezgan vienkārši. Es jau minēju, ka radio reklāmas tirgus ir nogāzies uz pusi. Kamēr SWH pēc Liepiņa aiziešanas mākslinieki ar reklāmas pārdevējiem skaidroja attiecības par to kuri ir galvenie, sākās krīze + Polis palaida Krievijas Hitus + Mix sagrāba 4 stacijas. SWH nogulēja šo brīdi, tad sašķelās un pēc 101 parādīšanās bija spiesti risināt savas iekšējās problēmas. Kad daudz maz savācās tirgus jau bija pārdalīts - Skonto paņēma latviešus KHR ar MIX grupu krievus. Sajutuši, ka SWH ir tik vājš kā nekad agrāk, SFM un Skonto sāka masīvi attīstīt savus tīklus, lai pārdalītu SWH daļu. Tur ir tā atšķirība starp šiem diviem, kam ir skaidrs par ko viņi cīnās un pārējiem, kas pat nevar atbildēt kā viņi plāno atgūt ieguldījumus. Vismaz teorētiski.
Šī gada ieguldījumus jaunās vietās atgūs vienīgi SFM un Skonto. Visiem pārējiem ār esošo piegājienu tie nesīs vienīgi zaudējumus. Nākamajā gadā LR, SFM un SKONTO paņems ap 4 miljoniem no 6, kas ir 65%. Pārdalīto naudu viņi turpinās investēt jaunās vietās - ir skaidri redzams, ka SFM visu uzsvaru liek uz Latviešu Radio tīkla attīstību ar mērķi to likt pretī Skonto tad, kad kopīgiem spēkiem būs uzvarēts SWH. Un tikai tajā brīdī, kad Skonto sava tīkla attīstību būs izsmēlis, bet Latviešu Radio nostājies līdzās Skonto, tad Skonto, lai turētos pretī SFM būs vai nu jāmetas kopā ar kādu krievu staciju vai jāpārdod sevi kādam citam spēlētājam un tikai arī radīsies grupa kas varēs cīnīties ar SFM un tikai tad, šīs cīņas ietvaros, notiks optimizācija. Kad tas būs? 11. un 12. gadā visi būvēs visu ko var uzbūvēt. 13.gadā tiks apbūvēta Daugavpils un vairāk nebūs ko būvēts. Šaubos, ka uz to brīdi SWH vēl pastāvēs esošajā formā. SFM dominēs tirgū un visi pārējie meklēs veidus kā cīnīties ar viņiem. 14.gadā risinājums tiks rasts un tad jau var sākt domāt par optimizāciju. Kādi komentāri par šādu scenāriju?
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 21:14
Peetniek tas viss notiks, ja ekonomika un finanses plauks un zels visā pasaulē. Rolands te maigi izteicās optimizācija es teiktu skarbāk tie tīkli būs lūžņi pēc 5 gadiem, jo vecais reklāmas radio tirgus būs sabrucis un būs pavisam cita mediju forma.
Egons @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:01
Riktīgs Sci-Fi sižets! :D
Negribētu īsti piekrist par Latviešu Radio un Skonto. Abas radiostacijas īsti nav domātas vienām un tām pašām auditorijām. Vai tavuprāt Opis, kurš grib dzirdēt Abbu vai savu iemīļoto 80to Toto Cutunjo ieslēgs Latviešu Radio, lai dzirdētu Latviešu Klubu Mūzikas stundu? Jā, mēs varam runāt par kaut kādu auditorijas daļu, kas pārklājas, bet ar Latviešu Radio viņiem Skonto iznīcināt neizdosies.
Es gan neesmu nekāds mārketinga speciālists, tikai radio klausītājs un entuziasts šai sfērā, kas interesējas par situāciju LV un LT. Tāpēc tev kā speciālistam pajautāšu - kā šobrīd ir ar Latviešu Radio auditoriju? Viņa nav lielāka tieši jaunākās vecuma grupās? Skonto auditorija noteikti ir vecāka.
Skonto šobrīd bremzē tas, ka viņiem ir tikai viena radiostacija. Viņi nevar variēt tik daudz kā SFM (kuriem ir trīs stacijas, turklāt gan krieviem, gan latviešiem, gan tīņiem).

Viens gan man ir skaidrs. Lai kā SFM censtos, LR-2 būs un paliks Latvijas populārākā stacija (ja protams LR nesačakarēs formātu, nesamazinās savu apraides tīklu dēļ nepiešķirtām finansēm vai citām problēmām).
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:05
kur var apskatīt jaunākos reitingus tādiostacijām?
rācenis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:06
rādiostacijām:D
rācenis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:07
Egon - to jau teica pirms dažiem gadiem! :D FM Latvijā plaukst un zeļ joprojām. Taču, ja tava prognoze piepildās, tad kas tavuprāt būs ieguvēji? Tādi mediji kā Radio 101, kuri jau tagad apgūst interneta/IPTV auditorijas un jaunos medijus?
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:07
Egons @ Šodien, 22:01
Ar ekonomiku tam maz sakara, jo lai kāda nebūtu ekonomika:
- radio kā medija forma pastāvēs mūžīgi, jo tā ir vienīgā mediju forma, kurai nav nepieciešama redze. Vai būs radioaparāti vai signāls būs dzirdams kā citādi - tam galīgi nav nozīmes.
- pēc 5 gadiem Latvijā joprojām būs FM diapazons un tajā skanēs radiostacijas. Vadošās būs okupējušas arī visus uz to laiku jaunos izplatības kanālus no kuriem galvenais būs Internets un telefons. Un raidītājiem būs tāda pat vērtība kā šodien.
- pēc 5 gadiem cilvēki koprojām klausīsies vidēji 3,5 radiostacijas no miljoniem pieejamajām. Tā tas ir bijis vienmēr.
- pēc 5 gadiem Latvijā joprojām nebūs PPM un reitingus noteiks ar dienasgrāmatas metodi. Un nav nozīme vai savu iecienīto staciju tu dzirdi pildspalvā vai skanam no putekļu sūcēja;
- pēc 5 gadiem radio reklāma Latvijā joprojām veidos ap 9-10% no visas reklāmas.

Vienīgais ko es nezinu droši - kurš viņu dalīs.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:23
Janka te ne kas nezeļ palasi Peetnieku kāpēc tāda ažiotāžā lai SWH nogremdētu.
Neviens 2008 gadā neparedzēja ka radio reklāmas tirgus samazināsies uz pusi,Lehman Brothers Parex....
Jā internets apēdīs visu.FM tīkliem nebūs pat muzejiska vērtība.
Egons @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:26
Janka @ Šodien, 22:07
Ieguvēji visos laikos ir tie, kas spēj apmierināt pieprasījumu. Internets ir vien vide. Pēc 101 pieprasījums nepieaugs tāpēc, ka izzudīs FM un būs ciparu radio. Arī ciparu formātā LR2 būs #1.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:26
Egons @ Šodien, 22:26

būs, būs , bet ne pēc 5 gadiem... un ne Latvijā...
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:28
peetnieks @ Šodien, 22:23
Peetniek šito ir vērts iekalt akmenī!
Egons @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:30
tas ir - buus kaa tu saki, bet ne tik driiz. Taču radiobiznesu kā tādu tas nemainīs.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:32
Egons @ Šodien, 22:30

Nav ko lielus akmeņus bojāt :)
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:34
Digitālais radio Latvijā? :D
Nesmīdini. Tas nobeigs visus reitingus. Latvijā cilvēki arī mašīnās nebūs gatavi tādus ieviest.
Vienīgais - frekvences šobrīd tiek dalītas visiem un tā varētu būt pazīme, ka viss jau tiek bīdīts kārtējai "digitalizācijai", taču NEPLP padome mainīsies. Un jaunā valdošā koalīcija jau arī būs zināma tikai pēc rudens.
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:40
Frekvences netiek dalītas visiem.
Frekvences dala savā starpā sadala SFM un Skonto. Digitalizācijas Latvijā tuvākajos gados nebūs - tas ir 100%. Tās pat Vācijā vai Francijā nebūs, vienīgi Norvēģijā, kas 13.gadā slēdz FM diapazonu. Tāpēc es runāju tikai to procesu ietvaros, kas ir viegli paredzami. Es nepretendēju būt Nostradamus. Es esmu vienkāršs tirgus analītiķis un nevaru atļauties bīdīt visādu tuftu un zinātnisko fantastiku.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:51
Godājamais, peetniek!
Par to 13. gadu Tev gan sanāca tufta!
Norvēģi paši runā par 17. vai 19. gadu, bet arī tas nav iekalts pat nelielā akmentiņā.

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:04
Nu kā tad netiek dalītas visiem. Konkursi tak izsludināti ir arī Ventspilī, Krāslavā, Liepājā, Alūksnē, Limbažos, Līvānos... Puse no šīm vietām jau Skonto un SFM ir. Ja pat Baltkoms iesniedzis pieteikumu Kurzemē, tad...
Šādos tempos drīz vairs frekvenču nebūs NEKUR Latvijā.
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:06
Sorry, bet digitālais radio ir s*ds.
Kvalitāte šausmīga, DAB+ (kas ir vienīgais normālais risinājums ar AAC+, DAB ar novecojušo MP2 nekam neder) ir relatīvi jauns, tātad uztvērēji dārgi, nemaz par mašīnām nerunājot. Vajadzīgi vairāk raidītāji. Ja vēl mājās kaut kā, tad kā braucot? FM diapazonā ieplakā tu dzirdēsi nelielu šņākoņu, savukārt DABā - skaņas raustīšanos ar klusumiem. Nu neder nekam šī tehnoloģija. Lietuvā (Viļņā gāja testi, tajos piedalījās viņu EHR, Zip FM, Radiocentras (RC) un vēl kaut kas) DABu jau pagājšgad izrubīja, jo to neviens neklausījās. Nu nav ekonomiski izdevīgi NEVIENAM šobrīd pāriet uz kaut kādu digitālo standartu. Un Eiropā arī tas notiek lēnām. FM Latvijai ir perfekts.
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:10
Rolands Strautmalis @ Šodien, 23:04

Godājamais Roland,

Tas tika publiski paziņots šogad Kopenhagenā Eiropas radio konferencē.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:33
Roland,

Vainīgs. 17.gads:

The Norwegian Culture Ministry has released a white paper, Digitalization of Radio Media, outlining plans for a primarily digital future for radio in the country.

According to the document, released Feb. 4, the national public and commercial radio services will end analog transmissions on FM in 2017; local radio will have the option to continue on FM.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:38
Secinājums viens:
SFM un Skonto pareizi vien dara - kas pirmais brauc .....
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:40
Godājamais, peetniek!
Es tam neticu! Tevis minētajā konferencē piedalījās pietiekami nopietnas personas, nedomāju, ka kāds no viņiem būtu apgalvojis kaut ko par 2013. gadu, jo Norvēģijas valdības un Kultūras Ministrijas nostādnes ir tādas, ka nacionālās publiskās un komerciālās stacijas varētu beigt analogo apraidi ne agrāk kā 2017. gadā, bet vietējās (lokālās) stacijas to turpinātu vēl ilgāk.

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:53
Janka @ Šodien, 23:06

Es piekrītu, ka padome šogad ir superaktīva uz frekvenču konkursiem. Iespējams, ka tur kādam arī ir bizness. Tas ko es saku - kā ārpus Ŗīgas ap 80% frekvenču šogad savāks SFM, Skonto un SWH+.

Turklāt tu jau nevari zināt, kas stāv aiz visādām līdz šim nezināmām kompānijām , kas piedalās - daļa iespējams ir šo te 3 pārstāvji.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:55
Roland, es jau atzinu mana laža - nevis 13., bet 17. Nesaprotu kur es to 13. rāvu. Gadās.. Bet ne tas bija būtiski. Diskusija jau bija par to - būs raidītāji lūžņi vai nē pēc 5 gadiem... Skaidrs ka nebūs.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 23:58
Ko jūs varētu pateikt par Capitalfm?,viņi arī lēnām paplašina apraidi, sāka raidīt gan Liepājā, gan Valmierā,reitingos viņi bija diezgan zemu.Es domāju, ja viņi paplašinātu apraidi vēl citās pilsētās,tad varētu reitingus sev pacelt.
ixi @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 10:16
Capital pēc svas domāšanas ir 101 tikai dance nišā. Kā nišas spēlētājs arī paliks
peetnieks @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 10:35
Peetniek pārlieku kategorisks esi par ciparu radio.Pārejot raidīt ciparos radio stacijām būs ekonomija elektrības patēriņā par frekvenču resursu vairs nebūs jāmaksā un videi draudzīga sistēma bez traucējumiem. Paskaties Rīga vairs normāli nevar klausīties FM viens otram traucē viss šņāc un tarkšk un vēl gaidāmas divas stacijas.
Egons @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 11:15
Prichom tut ZIP FM ?
Kungi, digitalo radio Latvija nebus kadus 10-15 gadus.Tas ir fakts. Un nebus ari citur. Fini izrubija arā DAB+ raiditajus. Jo šis risinajums prasa ļoti daudz resursu. FM izdevigak tehniski un ekonomiski. Prikškam man cikpar radio,jo man nav mašina šo radiouztvereju ? Ar ko man klausas šo brinumu? Un visur štampo FM radio apparatus. Kur veikalā es varu nopirkt digitalo radio-uztvereju? Paradit man !
Tagad LVRTC strada pec jauna proekta Zaķusala , uztadit vertikalo antenu uz lielo torni,nomaiņa veco 5-kanalu TV antenu. Ne viens netajsas kaut ko darit ar digitalo radio. Jo šeit radiotirgus vispar nolaiž zem plintusa.
TOPruslan @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 11:31
Rīga vairs normāli nav uztverams FM stacijas viena otrai sāk traucēt, mans kaimiņš nesen atdeva nopirkto uztvērēju atpakaļ veikalam jo LR2 nevarēja normāli klausīties pārdaugavā.
Egons @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 11:43
Egons,kā ta varet but? Uztverejs ir no China ? par 5 Ls ? Stranno :(
TOPruslan @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 12:01
Kaimiņs uzrkastīja sudzību uz ESD viņi atbrauca un mērija kautko un pateica ka no torņa kaut kas nāk.
Egons @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 12:34
Egon, tā tiešām nevar būt! Daudzās pasaules lielpilsētās raidītāji ir izvietoti ar soli 0,2 MHz. Izmet savu uztvērēju, kurā viss šņāc un tarkšķ.

Ruslan, ZIP FM šeit pēdējais pieminēju es un tur arī paskaidroju, "prichom". Это был пример вскоре (возможно, чуть позже чем скоро)и в Латвии прогнозируемой оптимизации слишком надутых сетей передатчиков.

Par digitālo radio piekrītu visiem, izņemot Egonu

73!
Rolands Strautmalis @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 13:08
Traucējumi pārsvarā ir lētajiem radiouztvērējiem(ieskaitot radiopulksteņus). Atceros, kad manā sādžā vēl skanēja Zemgales rādio(raidītājs atradās pilsētā, 106,6),tad bija pamatīgās problēmas dzirdēt SWH+(105,7) un Star FM(106,2), jo frekvences atradās blakus.
Ruslan, esi mužiks, pasaki vai Tops Bauskā ienāks šajā gadā?
Starp citu, Topu var normāli dzirdēt arī tagad uz tiem saucamajiem "virtuves radioaparātiem", signāls tak nāk no Dimzukalna, nevis Rīgas.
misters @ otrdien, 2011. gada 30. augustā 13:57
Lapa: 1 2 3 4
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu

Copyright © 2002-2019 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums