Facebook

Twitter

Draugiem

Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Pasaules radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Ziemassvētku radio
Online TV
Webkameras
Failu apmaiņas
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

::Diskusijas

Radiostaciju attīstība vasaras laikā

Egons @ Šodien, 21:38
Es jau neteicu, ka vienīgais. Bet šeit aktīvākais gan. Tāpēc dīvaini, ka viņu šodien neredz...
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:02
Peetniek vari aprunāties ar LVRTC cenas ir labas, ja tops pat izmanto viņu infrastruktūru. Zaķu salas tornī tūlīt būs uzstādīta arī vertikālas polarizācijas antena gribētāji tur netrūks.
Jā cenas krīt agrāk Capital 1o1 gribēja pardot par 1 miljonu.
Egons @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:23
Rīt noteikti atbildēs.Zinu ka drīz EHR grupai liks pasvīst ne pa jokam.
Egons @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:28
Egons @ Šodien, 22:23
Kas tad man, es tikai pētu. Bet kā tad saprast, ka SFM grupa, kuras cilvēkus kā saprotu Tu zini, cepās par LVRTC cenām? Tur jau džeki arī nav pirmo dienu, bet ja nemaldos 19 gadus tirgū?
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:30
Tad liela daļa no Āgenskalna noteikti pārcelsies uz Zaķusalu (tās kuras raida vertikāli)?
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:45
Peetniek LVRTC neguļ jo grib pelnīt un dabūt atpakaļ vecos klientus tāpat jaunos, tāpēc jau 3 mēnšus perfērijā ir labas cenas. Zinu ka SFM ir ieguldījusi prāvus līdzekļus sava radio tīkla monitoringā, bet gan jau ar reklāmu dabūs atpakaļ.
Egons @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:51
Egons @ Šodien, 22:28
No reklāmas industrijas viedokļa vienīgais individuālais spēlētājs, kas liek "svīst" kā SuperFM grupai tā citām grupām - SWH, MIX ir Skonto. Man nav nekas pret Top, bet būsim reālisti - viņi nekad nebūs tā sauktajā Lielajā Sešiniekā pat, ja noklās visu Latviju, jo tas viņu formāts der labākajā gadījumā tīņiem un pirmo kursu studentiem, kas tusē klubos. Turklāt pārsvarā krieviem. Ar to 200 000+ nu nevar savākt nekādi. 101 noteikti ir lielākas biznesa perspektīvas nekā Topam. Objektīvi raugoties SFM grupa un Skonto (kam pa abiem kopā būs tuvu pie 50 !! raidītājiem ) nākamgad nospiedīs SWH pilnībā un tam nāksies cīnīties ar MIX grupu, StarFM. Tas nozīmē ka Lielais Sešinieks pārvērtīsies par Lielo Trijnieku - LR grupa, SFM grupa un Skonto. Tā būs Augstākā līga. Tad Pirmajā līgā būs SWH grupa, Mix grupa un StarFM. Un zem viņiem būs Otrā Līga ar - 101 priekšgalā, kam sekos, Top Radio un tad pārējie. Un ir jānotiek brīnumam, lai tā nebūtu.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 22:58
Nu paga, paga, 101 vai tad šobrīd ar Top ir līdzīgos skaitļos? Top manuprāt šobrīd pamatīgi iekabina.
Nu nepatīk man Top spēlētā mūzika (es esmu jaunietis), bet tādu tucinieki, turklāt arī krievu mēlē - nu nē. Skaņas kvalitāte - tā gan man ir jāatzīst un tā ir labākā starp LV stacijām. Tur cepums Ruslanam.
Sliktākā skaņa Stāram - šausmas.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 23:03
Janka @ Šodien, 23:03
Kam interesē tie Top skaitļi, ja tos veido vien 14-21 gadīgie? Paklausies reklāmas pauzes un tu sapratīsi kur ir tā atšķirība. LR grupai ir ap 750 000 klausītāju, bet naudas ziņā viņi ir tikai 4.vietā aiz SFM,Skonto un SWH.

Vai tad Ruslans neapkalpo arī Stāru? Ko tad šiem tik slikta skaņa?
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 23:15
No satelīta laikam avotu ņem, a tur skaņa s*dīga, 128 vai 192 kbps. Rīgā vēl ir okei, jo tur savādāk padod.
Bez tam, viņu mājaslapā frekvences nav atrodamas vispār.
Nolaidība vai arī tas neliekas svarīgi, hvz.
Janka @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 23:30
Jāprasa Ruslanam - viņš zinās.
peetnieks @ piektdien, 2011. gada 26. augustā 23:33
Par V-Pol antenu Zaķusalā var nedaudz sīkāk? Kadā augstumā tā būs un uz kurieni būs virzīta? Tagad LVRTC vertikālā antena ir Ulbrokā 190m augstumā, no kuras vientuļi raida Naba 93,1 MHz.

Par Višķu frekvenci 96,1 MHz. Radio 1 laikā tur bija augstums 66m un uztveršanas zona 20-29km (pēc ESD datiem), tāpēc visdrīzāk Višķi Daugavpilī būs dzirdami tāpat, kā Dimzukalns Rīgā, var klausīties tikai ar labu uztvērēju. Protams, var kaut ko iesākt, pārcelt raidītāju kaut kur augstāk, palielināt jaudu, bet to jāsaskaņo ar ESD, jāveic elektromagnētiskās saderības ekspertīze utt.
Vovanich @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 08:45
*Višķi 91,6 MHz ))
Vovanich @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 08:46
Peetniek vai esi padomājis kā tagad cilvēki klausās radio vai radio reklāma ir kļuvusi efektīvāka, vai tā aiziet līdz klausītāju zemapziņai? Līdz ar lielo radio staciju skaitu pieaugumu radio klausīšanās ieradumi ir mainījušies un cilvēki radio izmanto fonam īpaši paaudze 20 līdz 40. Citīgi radio klausās pensionāri LR1.
SFM grupa dara vienu kļūdu tā izmanto veco radio darbināšās biznesa modeli.
Egons @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 09:08
Reti interesants un auglīgs temats.

No šeit nepieminētajiem raidītājiem vēl būtu jānosauc RADIO SKONTO KURZEME raidītājs Aizputē 96,6 MHz, ko man nesen bija tas gods uztvert savos Nītaures mežos. Pats jaunākais, ko dzirdu regulāri ir EHR no Ošāniem 98,4 MHz. Protams, no mana, dieksista, interešu loka raugoties, šis lielais jaunu raidītāju daudzums tikai piesārņo ēteru un samazina to frekvenču skaitu, kuras var izmantot patiesi tālai uztveršanai, bet nav ļaunuma bez labuma - esam spiesti būvēt mastus un tajos stutēt arvien nopietnākas antenas un arvien lielākā skaitā.

Katrā ziņā vīriem bizness iet no rokas, jo tādā intensitātē kā tagad jaunu raidītāju parādīšanās Latvijā nav notikusi nekad. Lietuvā un Igaunijā nekas tāds šogad nenotiek.
Rolands Strautmalis @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 11:27
LR1 skan katra pensionāra mājās, dažiem es zinu pat skan visu diennakti tapēc LR1 bija labi reitingi.
Man personīgi patīk Capitalfm, tas ir manos favorītos, vēl paklausos EHR, bet tur protams arī atkārtojas dziesmas un tad pārslēdzos uz citu rādiostaciju.
101 arī nav ne vainas, jo tur ir mūziku dažādība, par cik esmu no Valmieras es klausos arī rādio Valmieru 98,1mhz tur arī ir mūziku dažādība.
Protams katram ir sava gaume un katrs klausās savu mūziku.
rācenis @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 12:40
Egons @ Šodien, 09:08
Nesapratu, kas tiek domāts ar kļudu un par kādiem modeļiem ir runa.

"SFM grupa dara vienu kļūdu tā izmanto veco radio darbināšās biznesa modeli."
peetnieks @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 13:05
Lietuvā divi konkursi šogad ir bijuši, viens, no kuriem izgāzās un notiek vēlreiz - konkurss par frekvenci Rokiškos 100 FM frekvencē. Pūkas un Radiocentras un vēl kaut kas tur pieteicās, bet cik es sapratu, padomei jānobalso ar vismaz 50+ procentiem par vienu kandidātu, lai tas skaitītos. Tas nenotika. Tāpēc, vēlreiz konkurss.

92,1; 94,1 un 98,4 no Ošāniem visiem vienādas jaudas?
Janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 13:08
Rolands Strautmalis @ Šodien, 11:27

Cik zinu, tad iemesls kāpēc tāds jaunu vietu būvēšanas bums ir nevis fakts, a bizness plaukst, bet gan cīņa par izdzīvošanu, jo radio reklāmas tirgus, pie arvien pieaugoša staciju skaita, ir nokritis no 10 milj 2007.gadā uz 5,5 milj 2010.gadā. Vienīgā iespēja izdzīvot ir pārdalīt tirgu, lai saglabātu to apgrozījumu, kas nepieciešams izdzīvošanai. Pagaidām tas ir izdevies vienīgi SuperFM grupai un Skonto, kam ienākumi ir saglabājušies 2007.gada līmenī 1,4 un 1 milj attiecīgi. Savukārt SWH ir nogāzies no 3,3 miljoniem un nepilnu 1. Tāpēc arī tik droši saku, ka SFM un Skonto pa abiem uz būtiski palielinātu tīklu rēķina to SWH nākamgad izģērbs pilnībā. Tas, ka SWH+ tagad ir pamodies,kaut kādā mistiskā ceļā dabūjis Rēzekni un tagad ielīdis ir arī Daugavpilī ( kur viņiem, ja Padome šīs izmaiņas apstiprinās viņiem klāt nāks 40+ tūkstoši Europa + klausītāju) nemainīs to situāciju principā, jo krievu tirgus - tā pirmkārt ir Rīga. Ka ir līderis krieviem Rīgā tas ir karalis krievu vidū. Tie ir Krievijas Hiti. Otrajā vietā ir Mix grupa, kam ir 4 krievu stacijas Rīgā un kam kopā ir nedaudz vairāk klausītāju kā KHR un kas tās visas liek pretī Krievijas Hitiem. Šie divi savāc 75%+ krieviem domātō reklāmas naudu. Latviešu naudu dala Skonto, SWH un LR2. Bet EHR paketē ar Latviešu Radio jau tuvojas SWH. Tāpēc jau šie abi tā ieguldās - lai tiktu pie latviešu naudas pīrāga ļielākas daļas. Skonto un LR2 šobrīd ir līderi latviešu vidū, tāpēc sitiens ir pa SWH. Skonto galvenais konkurents ir tieši SWH. Tā kā pašiem Skonto krievu stacijas nav, tad viņiem ir izdevīgāk saviem klientiem, kam vajag krievus ieteikt Krievijas Hitus nevis SWH+. Ko arī viņi dara. Tā nu sanāk, ka Skonto un SFM grupa pat nevienojoties par to ir sabiedrotie cīņā pret SWH. Un šajā cīņā SWH grupai pagaidām nav nekādu izredžu, jo SWH tīklu attīstīt nav jēgas, SWH Rock ir balasts un SWH+ tīkls labākajā gadījumā dos iespēju noturēties 3.vietā krievu tirgū. Rezumējot: SFM un Skonto ieguldās tīklos, lai pārdalītu SWH miljonu un pēc visām pazīmem spriežot viņi to arī izdarīs. Savukārt Top radio vai 101 var cerēt vienīgi uz to, ka SWH rezultātā būs spiests aiziet no tirgus un tad arī vieņiem kas atkritīs. Ja tā nenotiks un SWH izdzīvos, tad es neredzu kur Top un 101 ņems naudu sevis uzturēšanai. Īpaši ņemot vērā pesimistiskās prognozes ekonomikā. Tā kā, kungi, kāds var sākt pieņemt likmes par to vai manis aprakstītais scenārijs īstenosies dzīvē.
peetnieks @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 13:51
Diezgan interesanti. SWH ir kaut kas jādara. Un visai ātri. Vēlreiz atkārtošos, bet Liepiņš izdarīja labāko lēmumu Latvijas radio nozarē pagājušajā desmitgadē, turklāt - pareizajā mirklī, kad SWH bija uz "all time high". Šipkis liekot uzsvaru uz visām "personībām" (Milleri un tādi tipāži) un nevis interesantu muzikālo programmu to visu ir arī panākuši. Jūs salīdziniet, ko SWH spēlēja pirms 10 gadiem un ko spēlē tagad? SWH šobrīd varētu saukt par Radio Skonto 2 + dažas autorprogrammas. Un, nav jau brīnums, ka kopē veiksmīgāko. Kādreiz tajā pozīcijā bija SWH. Bet kad visas lietas sāka iet nepareizi?
Janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 15:15
Janka @ Šodien, 15:15
Viss sāka iet nepareizi jau no SWH pirmās dienas, kad cilvēki, kas no radio neko nesaprot ar lielas naudas palīdzību savāca kopā populāras personības un nosauca to par radio. Nekur pasaulē tu nedzirdēsi tādu formātu kāds ir SWH - katrs dara ko grib tāpēc, ka ir personība. SWH monopolsituācija, kas tika panākta mākslīgi ar SWH nacionālā tīkla un SWH+ palīdzību, kas vienigā drīkstēja raidīt 100% krieviski, tikai pastiprināja SWH personāla galvās ilūziju par to, ka "we are the best". Kad Russkoje Radio ienāca Rīgā pirmo reizi un noslaucīja SWH+ no zemes virsas, SWH nevis pārkārtojās, bet panāca RR aizslēgšanu. Bet, kad Polis bija sagaidījis momentu, kad Liepiņš bija jau zaudējis ietekmi Padomē dabūja cauri KHR konceptu un ienāca ar RR otro reizi, tad SWH+ vairs nebija ko atbildēt. Tad sāka attīstīties Skonto tīkls un izrādījās, ka SWH ar visām savām personībam nav ko likt pretī 300 nodrāztu dziesmu rotācijai. Liepiņš bija aizgājis, SWH personības joprojām dzīvojot ilūzijās par savu patieso līmeni nolēma sacelties pret jauno vadību un sašķēlās izveidojot 101, pilnīgā pārliecībā ka tas tagad kļus par "jauno SWH". Tālāko mēs jau zinām. Stāsta morāle ir šāda: tas ir tavās paša interesēs, lai ir reāla konkurence, savādāk tu pārvērtē sevi un, kad pienāk "eksāmens" - izgāzies.
peetnieks @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 15:47
Kas tur bija ar to RR pirmajā reizē? Kurā frekvencē un kas viņu raidīja? Toreiz vēl par radio neinteresējos, biju tikai tīnis :D
Janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 15:53
peetnieks,bet kom man te komintet? Vis ir skaidrs. Dzivosim-redzesim ! šobrid visi radiomagnati cenšas "otgresti liels gabals" no reklamas tirgu. piemeram SWH+ tagad raida uz Daugavpili un Rezeknē !!!
Agrak es klausos 107,2 Daugavpili E+,tagad tur skan šitajs murgs. Nesaprotu,ko viņi tur mekle? Viņam programu vajag mainit un Kaševskogo kopā ar Harovim. Un laikam bus,ar ko sakt domat pec tam.
TOPruslan @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:02
Peetniek par agru glabā SWH. Pie labas ekonomiskās situācija Tavi paredzējumi piepildīsies. Labāk SFM grupa būtu līdzekļus guldījusu zeltā un gadā pelnījusi 40% nekā būvējusi perifērijā savus tīklu kuri pēc 5 gadiem būs metāllūžņu vērtībā. Varbūt ar laiku ja piepildīsie Tavi paredzējumi nopirksiet SWH par limonādes cenu.
Egons @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:03
Par Star FM kvalitati... Demzhel caur satilitu es nevaru ne ko tur regulet labak,ka tagad ir. Rigā Star skan normali. Citur ir problema. Bitreid Satelita 192kbps stereo join. Tur jabut vis maz 256kbps un mp2. Tad bus ok !
Bet pagaidam demzhel.... Es uzzinaju cenu,par kuru arende sat-kanalus. Un man "Volosi na golove vstali" tur cenniks piz*c. Un cik lielak bitreids bus,cenniks bus divreiz lielaks.
Janka,man interese ... Kāpec tu saki par krievu mele? Krievu dziesmas man tikaj kvalitativi. Nekadas citus nav. Muzika popsa ,labake gabali... Ko tev tur nepatik? Paskaidro normali man :)))
petnieks raksta par reitingem :)))) Iz vsego etogo ja zdelal vivod : " Chto mi rastjom vverx"
TOPruslan @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:15
Egons @ Šodien, 16:03
Neviens jau neglabā SWH. Viņi paši sevi norok. Tirgum būtu labāk, ja SWH būtu spēcīgs, tad radio nozarē būtu vairāk maudas ko dalīt. Ja runājam par ekonomisko situāciju, tad tieši otrādi - jo vairāk naudas būs tirgū, jo lielākam daudzumam spēlētāju iespējas izdzīvot. Jo mazāk - jo tā vairāk koncentrējas pie tirgus līderiem. Runājot par zeltu - kad tu pēdējo reizi skatījies zelta zenas? Pirms pāris dienām tās nobruka līdz zemākajam līmenim pārdesmit gadu laikā. Skonto un SFM dara pareizi, ka gulda naudu jaunās vietās. Pārdalot SWH miljonu viņi tos ieguldījumus atsitīs atpakaļ gada laikā, bet 5 gados nopelnīto varēs guldīt zeltā.:) Kas attiecas uz SWH pirkšanu - nav mans bizness, tukklāt visa struktūra, visa domāšana ir no 90-tajiem. Es jau rakstiiju, ka SWH tas nav radio, bet populāru personību tusiņš.
peetnieks @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:29
Ruslan - nu nepatīk man krievu mūzika, nepatīk un viss. Es klausos latviešu un ārzemju mūziku. Ja jūsu radio skanētu tikai ārzemju tucinieki (un ne tikai jaunie, bet arī deviņdesmitie - DJ Sash, Driftwood, Prodigy utt.), fonam, piemēram kādos baļļukos būtu pat ļoti okei, bet tā... nē paldies! Bet par skaņu jau izteicos - PER-FEK-TI - visi skaļuma līmeņi un basi! Kaut tā skanētu visas LV stacijas.

Jēkabpils reģionā pirms 2 gadiem nebija nevienas SFM radiostacijas. Tagad šeit ir visas 3. Un visas (nu EHR palaida tikai aizvakar, vēl nevar pateikt :D ) klausās gan kafejnīcās, gan veikalos, gan automašīnās. Tā kā pieprasījums ir. Vienīgais, EHR palaišana Jēkabpilī manuprāt atņems lielu daļu no Radio 1 klausītājiem. Un te jau mēs drīz, diemžēl, varētu piedzīvot kaut ko līdzīgu jau redzētajam citu reģionālo radiostaciju kraham. Ceru gan, ka tā nenotiks, jo vietējie jāatbalsta.

Tagad mani, ļoti interesē, kas parādīsies tajās divās jaunajās frekvencēs...
Janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:32
...Rīgā!
janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:34
TOPruslan @ Šodien, 16:15
Tas, ka jūs ejat "v verh" - tas ir lieliski. Bet "za čei ščot banket?" Kam jūs naudu ņemsiet nost? SWH+ ar Rēzekni un Daugavpili jums konkrētu "sviņju podložiļi." Bet bija jautājums arī par Viškiem - kāds ir tavs viedoklis - var Daugavpilī ielīst vai nē?
peetnieks @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:35
Janka @ Šodien, 16:32
Tas visus interesē. Es tikai nevaru saprast ko tie SFM un Skonto nevar salikt spēkus kopā un uzlikt to Padomi uz ausīm par šito bardaku. Īpaši tagad pirms Padomes maiņas. Bet lai kas tajās frekvencēs arī nebūtu - es nevaru iedomāties nevienu produktu, kas varētu izsisties un sevi atpelnīt. Varbūt kādam ir idejas kas varētu būt šāds produkts?
peetnieks @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:41
Nu es jau gribētu Džeza vai easy music staciju (kh, khmm, tieši tāda vinnēja koncepcijā - Relax FM vai kā tā saucās). :D Bet, tas ir normāla tirgus apstākļos, kā Lietuvā (piem. Viļņā) kur ir pārstāvēti visi žanri un valodas (viena stacija krieviem, viena poļiem, viena britu valodā), pārējās leišu un gan rock, gan jazz, gan pop, gan oldies, gan, gan, gan...

Un viss iepriekšsacītais NEDER super-pelnošam projektam un tādu neraksturo, kurš atpelnītu tādu piķi un tirgus pozīcijas SWH. Nezinu. To pašlaika tikai Šipkis zin un varbūt vēl daži tuvu industrijai stāvoši cilvēki.
Janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 16:48
Peetniek gada griezumā zelta cenas aug.
Pēc pieciem gadiem būs jau par vēlu, tad varēs no raidītājiem ķibināt ārā dārgmetālu un pārdot pārpircējiem.
Ja reklāmas tirgus vēl uz pusi samazināsies tad draudzīgais tandems starp SFM un Skonto tiks izjaukts.
Par padomi pagaidi pēc vēlēšanām cik zinu SFM piedalās konkursā Krāslavā?
Egons @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 18:00
Egons @ Šodien, 18:00
Liksim mierā zeltu, tas mūžigi kāps... Mēs te tomēr par radio pārsvarā. Ja tirgus samazināsies uz pusi(kas gan ir maz ticams), tad SFM un Skonto to sadalīs savā starpā un kādu laiku nekas nemainīsies līdz SFM ar dempingu nogremdēs arī Skonto.:)
peetnieks @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 18:15
Janka, tas Ruskaja Radio raidīja frekvencē FM 99,5, Pēc tam viņus aizklapēja(šķiet, tur bija atrasti kaut kādi pārkāpumi valodas normās), viņu vietā nāca Fit FM, kad savukārt tie nobankrotēja, tad atnāca tagadējais Europa+, kas laikam ir uz palikšanu.
misters @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 18:21
Starp citu, tiem abiem bija ļoti spēcīgi raidītāji, ko nevarētu teikt par E+
misters @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 18:23
Fit FM nebankrotēja, viņus vienkārši neviens neklausījās un MixFM grupa to pārveidoja par slāvu E+.
FITs savulaik no Zaķenes 99,5 raidīja, pēc tam laikam pārlika uz Āgenskalnu.
Janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 18:30
RR arī tak no Zaķenes raidijās, bet kad jaunais E+ pārcēlās uz Āģīti, tā arī pārklājums samazinājās.
Nu bet Fitmens tāpēc "nobankrotēja", ka viņus neviens neklausijās:). Es gan savulaik klausijos, patika.
misters @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 18:58
Jap, formātam nebija ne vainas.
Janka @ sestdien, 2011. gada 27. augustā 19:08
petnieks@ Interesants jautajums par "Banketu" Bet tu gribi teikt,kak SuperFM grupa un Skonto dzivo par saviem lidzeklim? Kā man zinams,Skonto visspar nav tikls oficiali. Un kas apmaksa manu "Banketu" zin ļoti labi,kas tads produkst bus normala vieta reitingos. Pagaidam ,jaaa ...Nav tik stipri,kā gribas. Bet "ne zagarami"
Es 19 gados to vis buve. Par to,kā Jankam nepatik krievu muzika. Nuuu man parak daudz šo muziku nav. 3 dziesmas katra stundā un viss. Par skaņu Paldies!
Visu laiku par to domaju.
Ko Jus kungi domajat par Just FM ?
TOPruslan @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 15:04
Bija šeit raksta par izerē TELE2 un Bite tornis. Un cena 200 Ls meneši. Saku ne!
bištinj augstak (350 Ls) + Elektriba .
LVRTC cenas principa normali,ņemot vaira to,kā viņi apkalpo jusu raiditajs. Tur vis,kā vajag raiditaem. Normala temperatura,tiri vissur,elektriba,antena un monitorings. Jā jums pazuda programma,tad uz reiz zvana. Tapec cena tada.
TOPruslan @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 15:11
Just FM daudz neesmu klausījies, divas reizes laikam uz tā 97,3 esmu uzkritis un manai gaumei liekas, ka ir okei. Gan kas vecāks, jaunāks. Es gan īsti nesaprotu viņu pieeju - spēlēt pilnīgi visu? Tāda ir viņu koncepcija?
Vēl - raidītājs ārpus Rīgas jau plīst nost, reklāmu par staciju arī tikai esmu redzējis pilsētā uzlīmju/flaieru veidā un kaut kādos balonos. Iespējams jau būvē ko nopietnu, bet, ja nemaldos to radio pirmstam sauca Radio Life, vai kā tā? Šitā mainot nosaukumus pat tādiem cilvēkiem kā man grūti izsekot līdzi, kur nu vēl ierastam radio klausītājam, kuram jau 10 gadus uz pirmās radio pogas stāv 105,2 vai 107,2.

Mani interesē arī tas projekts ar nosaukumu autozinas.fm. Nezinu nevienu cilvēku kurš klausītos šo radio - cik ilgs mūžs šim būs? Pusgads? Gads?
Janka @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 15:49
TOPruslan @ Šodien, 15:04
Viņi savu miljonu un vairāk gadā par reklāmu saņem? Saņem. Viņi SWH miljonu var pārdalīt? Var. Nu tad arī saprotams uz ko viņi cer ņemot kredītus un tērējot naudu par tīklu. Bet uz ko cer TopRadio? Kam jūs domājat atņemt naudu pat ja jums būs reitingi? No vienas puses Top ir jauniešu stacija, bet tur pārliecinošs līderis ir EHR. 101 pilnībā kontrolē jauniešus - snobus. Tātad uz jauniešiem, kur reklāmas naudas maz jūs savu projektu nevarat atpelnīt. No otra puses Top ir krievu stacija. Uz krievu auditoriju tiek tērēts ap 30% no visas reklāmas naudas. KHR un MIX paņem 75%+. SWH+ arī nedomā padoties. Kam reāli Top var atņemt reklāmdevējus? Es neredzu, tāpēc arī jautāju - "za čei ščot banket?"
Par Skonto nesapratu. Kāda starpība ir tīkls vai nav? Galvenais, ka viņiem ir reālas vietas un visdrīzāk arī Krāslavu viņi vinnēs.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 16:15
Peetniek topam ir investors kas šeit Latvijā legalizē naudu un ir ieinteresēts izveidot tīklu lai pēc tam uzsistu to gaisā Maskavas grupai. Vispār topradio ir pareiza pieeja pie klausītāja tur cepure nost.

Just FM ir nišas spēlētājs žēl ka puisis dedzina naudu labāk būtu ieguldījis zeltā.

Autoziņas FM ja banka dos naudu vēl pēc gada tad varbūt izdzīvos. Cik zinu zēni tērē naudu ar vērienu nav skopi.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 17:43
Egons @ Šodien, 17:43
Nu un kāda mārutka pēc tai Maskavas grupai būtu vajadzīgs šāds tīkls? Ko viņi tur raidītu? Ruslan, ka tev šī ideja, ka galu galā tevi pārdos maskaviešiem "so vsemi potrahami"?
JustFM un Autozinas - bagāts dara kā grib...
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 19:05
Peetniek vai Tu esi saņēmis atbildi par Višķiem? What does it mean???

Nu un kāda mārutka pēc tai Maskavas grupai būtu vajadzīgs šāds tīkls?
Lai izplēstu reklāmas pīrāgu, kā nekā krievu nauda.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 19:15
Egons @ Šodien, 19:15
What does it mean???
Neiebraucu. Tu par ko jautā?

Lai izplēstu reklāmas pīrāgu..
A es ta domāju, ka lai Ruslanam rotaļlietu uzturētu...
Ar ko tad viņi izplēsīs to naudu? Ar TopRadio? Nesmīdini.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 20:22
Pēetniek jautājums bija par Daugavpils Višķu frekvenci.

Ar ko tad viņi izplēsīs to naudu? Ar TopRadio? Nesmīdini

Nē tur būs cits spēlētājs.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 20:53
Neko nesaprotu. Kas īpašs ir 91,6 FM frekvencei Višķos? :D
Janka @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 21:26
Egons @ Šodien, 20:53
Par Viskiem atbildēja - nespīd tur D-pils.
Bet par Top Radio turpinot.
Nosauc kaut 1 krievu radio brendu no tiem, kas nav Latvijā, kas Maskavas grupai var dot kaut kādas biznesa cerības uz biznesu? Tad kāpēc tas spēlētājs nenāk šobrīd? Rebrendings būs daudz dārgāks.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 21:48
Peetniek es nebūtu tik kategorisks par Višķiem. Ar vertikāli polarizētu antenu kas piespiestu signālu zemei Daugavpils tiktu pienācīgi apstarota.
Par Maskavas grupu varu pateikt bet negribu steigties ar notikumiem pa priekšu. Viss atkarīgs kā Krievijas sponsorēti uzņemumi šeit Latvijā iegūs Eiropas grantus.
Egons @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:23
Egons @ Šodien, 22:23
Ne man par tiem Višķiem galvu lauzīt, bet ja jau neviens no turienes uz D-pili nelien - tātad tam ir pamats. Par tiem maskaviešiem es esmu rezervēts:
- Krievija nav nekāda radio lielvalsts un izņemot Ruskoje Radio viniem nekā nav ko Latvijai piedāvāt;
- tie 5,5 milj uz visiem ir tik niecīga nauda, ka jaunam spēlētājam, lai arī kas viņš nebūtu biznesa te nav.
Tas, ka te visādi keksi var ien;akt ir viens - mani, kā biznesa pētnieku interesē tikai viens aspekts - kur bizness? 101 jau aplauzās. SWH nopērkot Rīgas frekvenci arī aplauzīsies. TopRadio nopietnu tīklu izveidot nav variantu dēļ krievu valodas. Ja arī būs kādas frekvences - Krievijas Hitiem un SWH+ būs priekšroka. Vēl JustFM kura īpašnieks ir Saskaņas Centrā, ja SC labi nostartēs vēlēšanās pabojās nervus Topam. Tāpēc reāli raugoties - maskavieši vai amerikāņi, bet ar Top tā aršana diezko cerīga neizskatās. Ta Novoje Radio = Golos Rosii tiikls ir perspektīvāka investīcija.
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:37
Tie Višķi laikam ir svarīga Latvijas daļa, ja par viņiem tiek tik daudz apspriests:D
ixi @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:40
Nav svarīga, bet frekvence brīva tur ir, un, kā jau Egons teica - pareizi to izmantojot tajā reģionā tikt iekšā var. Kāpēc neviens negrib - tas jau ir cits jautājums. Star FM Daugavpilī raida no Sventes, cik tālu ir tas? 103,2 FM tur skan okei.
Janka @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 22:47
Janka @ Šodien, 22:47
Top arii cer uz Sventi, vai ne , Ruslan?
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 23:27
Kādam būtu kāda informācija par Toprādio, ka viņi taisās raidīt Vidzemē?
Kurā pilsētā tad būs raidītājs?
ixi @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 23:33
ixi @ Šodien, 23:33
Spriežot pēc TopRuslana noskaņojuma viņi "taisās" raidīt visur. Bet kāmēr vieni runā par taisīšanos tikmēr Skonto un SFM jau visas Vidzemes frekvences ir apguvuši. Nu nebūs Vidzemē krievu stacijas...
peetnieks @ svētdien, 2011. gada 28. augustā 23:50
Interesanta diskusija panesusies :)
Par topu, jā skan labi BET ... kas tur skan, no thanks ;)
Par JustFM, arī labi skan un zona IR laba, tikai tā mūzika ... a tās daudzceltnes iedzīvotāji zina, ka dzīvo zem FM raidītāja va ne Ruslan =)
BTW kur pazuda jaunie kandidāti Rīgā ?? tak frekvences tika izdalītas (Relax un Aqua??)
marss @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 09:47
Peetniek man patika šeit Rolanda skatījums, ka Latvija ir vienīga no Baltijas valstīm kur šogad tik strauji attīstās tīkli. Protams Tev redzējums ir svadāks un reālāks bet visa šī ažiotāžā ir radījusi IZDEVĪBU, kas turpāk pārtaps biznesā. Droši var paredzēt ka ienāks vēl kāds Krievijas spēlētājs un tas notiks drīz pateicoties SFM grupas ambīcijām.

Tīklu vidzemē tops var uzsliet pāru mēnešu laikā.
Egons @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 09:47
Petnieks,man na kur ne pardods,un ari Maskava "ne pridelah" Ja nezini,tad pekškam raksti? Jus šeit kā provakatori, gribejat dabut informaciju. Bet man negribas runat padaudz. Es daru savu darbu un runaju tikaj tā,kad zinu,ka man izdosies. Posmotrim! "Sobaka laet,a karavan idjot"
Kas man galvā,jus tau nezinajat :)
TOPruslan @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 10:25
Peetnik@ Man nav jauniešu radio. TOPradio spele dziesmas un muziku kas klasusas vissur Europa. Navajag šeit rakstit,ka priekš 17-21 gadigiem... Pskaties uz TNS reitingos. Tur ir viss,kas tev vajag.
Musu auditorija no 24 lidz 48 gadiem un tas nav viss ! Procentuali Latviešī 53% un citi 47% (pedejajs TNS dati)
TOPruslan @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 10:31
Ruslan - varbūt ir doma nākotnē fokusēties vairāk uz latviešu klausītāju un piedāvāt arī kādas programmas ar latviešu dīdžejiem latviešu valodā, ja jau LV auditorija ir pat lielāka?
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 11:42
Egons @ Šodien, 09:47

Runājot par spēlētājiem no Krievijas es reredzu, ka:
-Pagaidām vienīgais spēlētājs no Krievijas ir Radio Rossija un tas nav biznesa spēlētājs. Tu apakšā ir politika - Eiroparlamenta deputāts Mirskis.
- No esošajiem spēlētājiem labākie kontakti Krievijā ir Mix grupas īpašniekam Krasovickim. Viņam arī ir vislabākā pakete pārdošanai - 4 krievu stacijas ar 3 Maskavas top 10 stacijām Rīgā, kur 60% krievu. Neticu, ka kāds Krievijas spēlētājs līdīs ārpus Rīgas. Kā jau teicu - Krievijas radio biznesa spēlētāji ir spēcīgi vienīgi krievu auditorijā un pagaidām neredz ka kāds no viņiem būtu ielīdis kur citur. Krasovickis ir baņkieris, tāpēc pārdos visu pie pirmās izdevības. Un paredzu, ka viņam šī izdevība pienāks atrāk nekā Topam vai kādam citam. Bet laiks rādīs. Katrā ziņā, ja būtu jāliek likmes - es neliktu uz TopRadio - jo tur nav biznesa domāšanas, viss ir tikai uz urraa.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:06
TOPruslan @ Šodien, 10:31
Ruslan, tu esi labākais, bet pārspīlēt arī nevajag.
- vienīgā stacija, kas spēlēt to ko tiešām klausās Eiropā ir EHR un arī tā ir jauniešu stacija.
- tieši tāpēc, ka tu spēlē to ko klausās Eiropā Top ir jauniešu stacija un par auditoriju virs 25 tu vari aizmirst.
- tāpēc, ka tu spēlē krievu dziesmas - Top ir krievu stacija un pat ja tev būs 100% latviešu valodas dēļ reklāmdevēji reitingos skatīsies kādas ir Top pozīcijas krievu vidū.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:12
Precizēju iepriekšejo komentu:
...un pat ja tev klausītājs būs 100% latvieši, vienalga, krievu valodas dēļ Top tiks uzskatīts par krievu staciju un reklāmdevēji reitingos skatīsies kādas ir Top pozīcijas krievu vidū.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:14
Ruslan, tu mani pārsteidzi - tiešām Topam lielākā daļa klausītāju vecāki par 24:
12--17 5
18-24 21
25-34 37
35-44 22
45-54 13
55-64 6
65-74 3

Tomēr palieku pie sava, ka tas na dēļ "mūzikas ko klausās visā Eiropā."
Par latviešiem gan tu "zagnul".
Kopā 106.
Latviešu 49
Citi 57.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 13:32
Ruslan, kas tur ar to bausku palika? Pirms kāda laika, tak kaut kur gāja runa, Bauskā Topam būšot jauna frekvence, jebšu ko jaucu?
runājot par Just Fm, Janka jau pareizi teica, viņam tas raidītājs ir pašvaks, Braucot Zemgales virzienā, jau pirms Iecavas sāk pazust.
No Krievzemes LV var ienākt ,teiksim, DFM, kas būtu E+ liktu panervozēt.
misters @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 14:17
Kāpēc vajadzīgs raidītājs Bauskā? 91,9 FM tak ķerās līdz pat Lietuvai un tajā iekšā.
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 15:25
peetniks@
Redzesim ! Tu pat nevar idomaties,ko es tagad daru. Bet reitings tev vecajs. U ja reķinet no 100% auditorijas,tad ka var dabudt 100% no 57+49 ? Matematika !
misters@ Par Bausku ir ok... Bus !
Janka, Jāā , Lietuva ir mazliet dzirdams. Bet majas ne visiem ir labas radioustverejus. Tapec 100% uztveršana bus tikaj tā,kad bus tur raiditajs. Lidz Bauskaj demžel talak no musu antenas bus,ne kā Rigaj. Un antenas pastiprinatajs koeficents atpakaļ bus zemak lidz pat -6-7db. Uz Rigas puses labak dzirdams. Peetniekam par krievu vaj latviešu...kadā starpiba? Es pats klasusas visus. Man partnieris un draugi latvieši. Kas par nacionalizmu ? Katram savas domas. Kāpec par Hiti Rossii ne runaet? Arī krievu muzika. Davajte ne budem strideties. Katram savs ceļš. peetnieks raksta : "Ruslan, tu esi labākais, bet pārspīlēt arī nevajag." Ne esmu tads,bet parspilet ko,kas ?
TOPruslan @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 16:47
Nu es Hiti Rosiji neklausos, (un tur krievu mūzika iet 100%), tā kā tur man objektīva un subjektīva viedokļa nemaz nevar būt! :D

Es vēl par SWH nedaudz paturpināt gribētu. Pirms kāda pusgada Jēkabpils raidītājam (101,2) kaut kas notika - skaļuma līmenis nokritās šausmīgi, apraides rādiuss bija 5-10 km ap Jēkabpili. Kaut kad Jūlijā aizsūtīju Šipkim e-pastu, eu, nu kas tas ir čaļi, Jēkabpils jums ne s*da neskan (okei, es tā neteicu, bet domu sapratāt). Atbildes protams, ka nebija (kas gan es esmu tāds, lai man Šipkis atbildētu). Jēkabpils raidītāja apraide gan atgriezās iepriekšējās robežās, visklusākais gan ir joprojām. Jēkabpilī raidītāji stāv uz ūdenstorņa, tāpēc laikam jau nekas nemonitorē (vai SWH ir turpat es nepateikšu, bet būtu jāstāv). 101,2 gan ir visvārgākais no J-Pils raidītājiem joprojām. Klusākais arī.
Signālu kā padod - pat nezinu, varbūt ņem no 105,2, jo senāk agros rītos varēja dzirdēt stereo šņākoņu (lai gan atrados tieši Jēkabpilī). Jēkabpils Latgales Radio 95,8 signālu arī ņem no Daugavpils 95,2 un tur arī kādu pusgadu ar skaņu ir čau.
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 17:25
TOPruslan @ Šodien, 16:47
- reitings ir Spring 2011 un ar to viss ir ok;
- ka var dabudt 100% no 57+49 ? Matematika !
Lasi uzmanīgāk: tie ir tūkstoši nevis procenti.
- kāds te sakars ar nacionālismu. Mēs par radio biznesu runājam. Ir stacija orientētas uz krieviem un ir uz latviešiem. Ja vēlies gūt panākumus radio biznesā tad to nu vajadzētu saprast.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 18:25
Šajā joprojām interesantajā sarunā ir visai daudz prognožu un minējumu. Kā jums šķiet, kāds ir nākamais radiostaciju attīstības solis pēc plašu tīklu izveidošanas. Mana atbilde ir - raidītāju tīkla optimizācija. Un tas nu gan noteikti notiks, jautājums tikai - kad, jo vēl jau turpinās pretējs process. Es to nesaku tukšas runas pēc, jo tas man būtu izdevīgi, ietekmēt jau es to nevaru. Tomēr paskatieties: LATVIJAS RADIO 4 vairs neraida Cesvainē, jo ar Griškānu raidītāju daudz maz noklāj potenciālo klausītāju koncentrētas atrašanās zonu attiecīgajā virzienā. Lietuvā ļoti nopietnu optimizāciju veica ZIP FM. Varu nosaukt arī citus piemērus tuvāk un tālāk. Protams, ja nav nervi jābendē ar ienākumu/izdevumu plānošanu, proti, ja ir lādīte, no kuras paņemt "džunguru", tad raidītājus var salikt arī katrā otrajā sādžā.

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 18:40
LR-4 nebija nepieciešams Cesvainē, jo... tur to vienkārši neviens neklausītos/-ījās! Dažus mēnešus tas raidītājs strādāja?
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 19:09
Rolands Strautmalis @ Šodien, 18:40

No mana kā reklāmas aģentūras analītīķa skatu punkta viss ir diezgan vienkārši. Es jau minēju, ka radio reklāmas tirgus ir nogāzies uz pusi. Kamēr SWH pēc Liepiņa aiziešanas mākslinieki ar reklāmas pārdevējiem skaidroja attiecības par to kuri ir galvenie, sākās krīze + Polis palaida Krievijas Hitus + Mix sagrāba 4 stacijas. SWH nogulēja šo brīdi, tad sašķelās un pēc 101 parādīšanās bija spiesti risināt savas iekšējās problēmas. Kad daudz maz savācās tirgus jau bija pārdalīts - Skonto paņēma latviešus KHR ar MIX grupu krievus. Sajutuši, ka SWH ir tik vājš kā nekad agrāk, SFM un Skonto sāka masīvi attīstīt savus tīklus, lai pārdalītu SWH daļu. Tur ir tā atšķirība starp šiem diviem, kam ir skaidrs par ko viņi cīnās un pārējiem, kas pat nevar atbildēt kā viņi plāno atgūt ieguldījumus. Vismaz teorētiski.
Šī gada ieguldījumus jaunās vietās atgūs vienīgi SFM un Skonto. Visiem pārējiem ār esošo piegājienu tie nesīs vienīgi zaudējumus. Nākamajā gadā LR, SFM un SKONTO paņems ap 4 miljoniem no 6, kas ir 65%. Pārdalīto naudu viņi turpinās investēt jaunās vietās - ir skaidri redzams, ka SFM visu uzsvaru liek uz Latviešu Radio tīkla attīstību ar mērķi to likt pretī Skonto tad, kad kopīgiem spēkiem būs uzvarēts SWH. Un tikai tajā brīdī, kad Skonto sava tīkla attīstību būs izsmēlis, bet Latviešu Radio nostājies līdzās Skonto, tad Skonto, lai turētos pretī SFM būs vai nu jāmetas kopā ar kādu krievu staciju vai jāpārdod sevi kādam citam spēlētājam un tikai arī radīsies grupa kas varēs cīnīties ar SFM un tikai tad, šīs cīņas ietvaros, notiks optimizācija. Kad tas būs? 11. un 12. gadā visi būvēs visu ko var uzbūvēt. 13.gadā tiks apbūvēta Daugavpils un vairāk nebūs ko būvēts. Šaubos, ka uz to brīdi SWH vēl pastāvēs esošajā formā. SFM dominēs tirgū un visi pārējie meklēs veidus kā cīnīties ar viņiem. 14.gadā risinājums tiks rasts un tad jau var sākt domāt par optimizāciju. Kādi komentāri par šādu scenāriju?
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 21:14
Peetniek tas viss notiks, ja ekonomika un finanses plauks un zels visā pasaulē. Rolands te maigi izteicās optimizācija es teiktu skarbāk tie tīkli būs lūžņi pēc 5 gadiem, jo vecais reklāmas radio tirgus būs sabrucis un būs pavisam cita mediju forma.
Egons @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:01
Riktīgs Sci-Fi sižets! :D
Negribētu īsti piekrist par Latviešu Radio un Skonto. Abas radiostacijas īsti nav domātas vienām un tām pašām auditorijām. Vai tavuprāt Opis, kurš grib dzirdēt Abbu vai savu iemīļoto 80to Toto Cutunjo ieslēgs Latviešu Radio, lai dzirdētu Latviešu Klubu Mūzikas stundu? Jā, mēs varam runāt par kaut kādu auditorijas daļu, kas pārklājas, bet ar Latviešu Radio viņiem Skonto iznīcināt neizdosies.
Es gan neesmu nekāds mārketinga speciālists, tikai radio klausītājs un entuziasts šai sfērā, kas interesējas par situāciju LV un LT. Tāpēc tev kā speciālistam pajautāšu - kā šobrīd ir ar Latviešu Radio auditoriju? Viņa nav lielāka tieši jaunākās vecuma grupās? Skonto auditorija noteikti ir vecāka.
Skonto šobrīd bremzē tas, ka viņiem ir tikai viena radiostacija. Viņi nevar variēt tik daudz kā SFM (kuriem ir trīs stacijas, turklāt gan krieviem, gan latviešiem, gan tīņiem).

Viens gan man ir skaidrs. Lai kā SFM censtos, LR-2 būs un paliks Latvijas populārākā stacija (ja protams LR nesačakarēs formātu, nesamazinās savu apraides tīklu dēļ nepiešķirtām finansēm vai citām problēmām).
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:05
kur var apskatīt jaunākos reitingus tādiostacijām?
rācenis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:06
rādiostacijām:D
rācenis @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:07
Egon - to jau teica pirms dažiem gadiem! :D FM Latvijā plaukst un zeļ joprojām. Taču, ja tava prognoze piepildās, tad kas tavuprāt būs ieguvēji? Tādi mediji kā Radio 101, kuri jau tagad apgūst interneta/IPTV auditorijas un jaunos medijus?
Janka @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:07
Egons @ Šodien, 22:01
Ar ekonomiku tam maz sakara, jo lai kāda nebūtu ekonomika:
- radio kā medija forma pastāvēs mūžīgi, jo tā ir vienīgā mediju forma, kurai nav nepieciešama redze. Vai būs radioaparāti vai signāls būs dzirdams kā citādi - tam galīgi nav nozīmes.
- pēc 5 gadiem Latvijā joprojām būs FM diapazons un tajā skanēs radiostacijas. Vadošās būs okupējušas arī visus uz to laiku jaunos izplatības kanālus no kuriem galvenais būs Internets un telefons. Un raidītājiem būs tāda pat vērtība kā šodien.
- pēc 5 gadiem cilvēki koprojām klausīsies vidēji 3,5 radiostacijas no miljoniem pieejamajām. Tā tas ir bijis vienmēr.
- pēc 5 gadiem Latvijā joprojām nebūs PPM un reitingus noteiks ar dienasgrāmatas metodi. Un nav nozīme vai savu iecienīto staciju tu dzirdi pildspalvā vai skanam no putekļu sūcēja;
- pēc 5 gadiem radio reklāma Latvijā joprojām veidos ap 9-10% no visas reklāmas.

Vienīgais ko es nezinu droši - kurš viņu dalīs.
peetnieks @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:23
Janka te ne kas nezeļ palasi Peetnieku kāpēc tāda ažiotāžā lai SWH nogremdētu.
Neviens 2008 gadā neparedzēja ka radio reklāmas tirgus samazināsies uz pusi,Lehman Brothers Parex....
Jā internets apēdīs visu.FM tīkliem nebūs pat muzejiska vērtība.
Egons @ pirmdien, 2011. gada 29. augustā 22:26
Lapa: 1 2 3 4
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu

Copyright © 2002-2019 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums